White Gold: War in Paradise - preview

Autor: Jakub Dak | 18.01.2009
Žánr:  PC  | Preview  | Akční
Jak vypadá takové bílé zlato?
Pamatujete si ambiciózní, avšak těžce zabugovaný Boiling Point z dílen Deep Shadows? Onehdy nás hra překvapila nevídaně otevřeným světem a volností. Množství bugů a především obrovská prázdnota herního světa z ní však udělaly průměrný titul. Poučí se nyní vývojáři ze svých chyb?

 Jak už bylo řečeno výše, White Gold by se dal označit za druhý Boiling Point, avšak zkažená pověst tvůrcům napověděla, že by bylo lepší hru přejmenovat. Pod palcem mají hru opět pánové z ukrajinského Deep Shadows a dle všech informací to zatím vypadá, že se ze svých chyb poučili. Nasvědčuje tomu i mnohokrát vyšší rozpočet. Ale dost už bylo řečí, pojďme si trošku přiblížit samotnou hru.
 Do děje vstoupíte v roli bývalého vojáka, který byl opět povolán, aby vyřešil téměř beznadějnou situaci v nejmenované zemi uprostřed Karibiku (ano, trošku klišé, ale vzhledem k žánru hry celkem dostačující). Zde se o moc pere vláda, která se snaží potlačit revoluci a gangy, které kromě válčení mezi sebou, útočí na vládu. A téměř všechny problémy jsou způsobeny nebezpečnou drogou, která se stále více rozmáhá - kokainem. A jaký je tedy váš úkol? V prvé řadě zničíme drogové plantáže a hned po nich i všech 8 gangů. Úkol to určitě nebude jednoduchý a pravděpodobně nám zabere několik desítek hodin.

White Gold: War in ParadiseWhite Gold: War in Paradise

 Říkáte si, že několik desítek hodin je na FPS trošku moc? Nedivte se, White Gold není jen tak obyčejnou střílečkou. Autoři do hry zakomponovali obrovskou škálu RPG prvků, které zde hrají významnou roli. Samozřejmostí je konverzace se spoustou NPC  a dokonce se dočkáme i specializace hlavního hrdiny. Budete klasický Rambo, který vše vystřílí nebo spíše diplomat, který si řečnickými schopnostmi a pár úplatky otevře nejedny dveře. Možností je celkem dost. Díky RPG prvkům se dočkáme obrovské spousty vedlejších úkolů. Autoři tvrdí, že jich bude přes 200, to zní celkem lákavě. Ve hře budou, jak již z názvu vyplývá, zakomponovány i návykové látky. Kromě zmiňovaného kokainu se dočkáme i několika druhů alkoholu. V případě zmiňovaného koksu si hráč, podle některých informací, bude moci vypěstovat závislost na této droze.
 Co se týče zbrojního arzenálu, k dispozici nám bude zhruba dvacítka různých zbraní. Říkáte si, že to není mnoho? Máte pravdu, na to mysleli pravděpodobně i autoři, když do hry zakomponovali další úžasný prvek, který vytře zrak nejednomu hráči. Každou zbraň si totiž budete moci všelijak upravovat. Nejedná se však jen o nějaké nasazování optiky či laserového zaměřovače, vyměnit nebo upravit by měly jít téměř všechny díly zbraní. Svůj ,,gun'' si tak budete moci ,,vytunit‘‘ podobně, jako autíčka v NFS.

White Gold: War in Paradise

 Samozřejmě se v herním prostředí neobejdete bez plné peněženky. Tu si můžete naplnit hned několika způsoby. Krom plnění hlavních a vedlejších úkolů, se můžete věnovat třeba i lovu zvířat, kterých se v tropickém ráji vyskytuje víc než dost. Pokud se naučíte je stahovat z kůže, můžou se z vás velmi rychle stát boháči. Mnozí z vás si teď řeknou, za co tedy tolik peněz utratíme. Munice, zbraně, alkohol a...nic vás už nenapadá? Autoři však jeden nápad dostali. Co takhle si v exotické oblasti postavit vlastní dům? Pokud na to máte, není problém. A k domečku si klidně můžete postavit molo, nebo přistávací plochu pro vrtulník. A to určitě ještě nebude všechno. Myslím, že autoři nás jistě ještě trošku překvapí.
 Již jsem zmiňoval herní prostředí, ale nyní si jej malinko přiblížíme. Jak už bylo řečeno, hra se bude odehrávat v tropickém prostředí kdesi v Karibiku. Celkově bude herní prostředí velmi podobné například tomu z Just Cause. Rozkládat se bude na několik hlavních a spoustě menších ostrovech. Autoři slibují, že se nebude opakovat ona veliká chyba, které se dopustili v Boiling Pointu. Herní prostředí tenkrát sice bylo velké, avšak nevyplněné. Zde to prý podle slov autorů nehrozí a dočkáme se velmi rozmanitého prostředí, jenž bude vyplněno obrovskou spoustou různě naladěných NPC postav a všelijakým zvířectvem. Celá herní plocha bude navíc zabírat kolem 25 čtverečních kilometrů.
 S exotickým prostředím je pevně spjato i lákavé grafické zpracování. Jak můžete vidět z přiloženého traileru, grafika vypadá opravdu úchvatně. Myslím, že autoři si s karibským prostředím poradili bravurně, ale vše nám ukáže teprve finální verze. I když, popravdě řečeno, myslím si, že do finální verze se toho moc nezmění. Doufám jen, že vedle skvostně zpracovaného okolí si autoři vyhrají i s texturami postav a přidají do hry i nějaké ty speciální efekty. Nepočítám hned se zničitelností celého prostředí, ale průstřelnost některých předmětů by hře určitě neuškodila. Necháme se překvapit.


 Doufám, že se autoři rozhodnou do hry zakomponovat i multiplayer. Zatím to oficiálně neoznámili, avšak byla by škoda kdyby jsme si po desítkách hodin zábavy neužili ještě solidní hru více hráčů. Podle neoficiálních zdrojů se multiplayerová složka ve hře určitě objeví a mezi herními módy prý najdeme klasické deathmatch, team deatmatch atd. Ovšem jak říkám, tyto zprávy zatím nebyly ani potvrzeny, ani vyvráceny.
 Tak co říkáte? Také se už na White Gold těšíte? Já ano, jsem jen zvědav, jestli si autoři poradí s technickou stránkou hry a překonají sami sebe, v což pevně doufám. Hra byla již nesčetněkrát odložena a tudíž vlastně ani nemáme jistotu, jestli se jí ještě tento rok dočkáme, avšak myslím si, že už je nejvyšší čas.

Detaily

Platforma: PC

Chcete vidět další Preview platformy PC? Přejděte na stránku PC Preview.