Burnout Paradise - preview

Autor: Marek Škácha | 10.12.2008
Žánr:  PC  | Preview  | Závodní
Multiplayer: ANO
A další hra, kterou mohli hráči na počítačích závidět konzolistům, padla. Velmi oblíbená závodní série, která spadá pod portfolio EA, se přesouvá i na PC. A jsme opravdu rádi, protože podobných závodů moc nemáme.

Nejnovější díl nazval Alex Ward, který pracuje ve vývojářské společnosti Criterion Games, jako „kompletně předělaný“ oproti předchozím dílům a ještě dodal „Chcete-li vytvořit pravou next-gen zábavu, musíte vytvořit opravdovou next-gen hru. Burnout je známá závodní hra, ve které nejde o to dojet mezi prvními, ale způsobit co největší škodu.

U každého hráče se nyní budou objevovat statistiky, které zahrnují nejrychlejší časy a největší bouračky u každé ulice ve městě. Na rozdíl od předchozích dílů bude chybět Crash Mode. Ten se nyní nazývá Showtime a můžete ho zahájit kdykoliv a kdekoliv během hry, i když Showtime je trochu odlišný od Crash Modu. Závody a jiné akce se nyní začínají velmi snadno. Stačí vám, když zastavíte u jednoho ze 120 semaforů a ve stejnou dobu zmáčknete tlačítko plynu a brzdy.

Burnout Paradise

Rovněž bude komplet přepracován model poškození. K dispozici jsou nyní dva různé typy havárií, které budou založené na stavu auta po havárii. Pokud hráč dokáže zkrotit svého plechového miláčka, ustojí to, a má všechna 4 kola a ještě si nezlomí převodovku, může pokračovat v jízdě. Ale pokud se hráči podaří ztratit některé kolo nebo si příliš motor a nebo se dostane mimo mapu, nějakým šíleným skokem, bude muset počkat na to, až se mu auto restartuje a on může pokračovat v krasojízdě. Tímto poškození ale nekončí, automobily se budou deformovat podle toho, do čeho zrovna narazí.

Když začínáte s kariérou pro jednoho hráče, budete si moci pořídit jen jedno auto. A čím více bude hrát závody a samozřejmě je i vyhrávat, tím se vám budou postupně odemykat další kousky. S tím také souvisejí licence, které musíte vyhrávat. Od začátečnické E-class, D-Class, C-Class B-Class, A-třídy se pak dostanete až k S-class, poté následuje Elite třída až nakonec zkusíte bojovat s těmi nejlepšími v SSS kategorii.

Burnout Paradise

Pokud se podíváme na samotná auta, tak ta jsou sice založena na reálných předlohách, ale jedná se o fiktivní modely s vymyšlenými jmény. Přeci jenom cena za skutečné značky by asi byla zbytečně vysoká. A výrobci by nakonec ani nemuseli souhlasit s tím, aby se jejich díla, která pracně vyrábějí, ničila v nějaké videohře. Teď možná zklameme všechny tunery, ale auta se nedají nijak vylepšovat, kromě barvy karosérie, které si budete moci změnit realtime. Další změna, kterou můžete upravovat ihned, je stav vozidla. Stačí zajet do opravny a vůz je opět v plné parádě.

K závodní hře bezpochyby patří i multiplayer, který samozřejmě nechybí ani v případě Burnout Paradise. Během jízdy, pokud bude chtít hráč zkusit multiplayer, zmáčkne příslušné tlačítko a v levém rohu obrazovky se mu objeví tzv. Easy Drive. A odtud už může vybírat protihráče i zvolený závod, který spolu pojedou.

Burnout Paradise

V Burnoutu máte k dispozici ukazatel zrychlení. Díky němu dostane vaše auto nějaký ten pohon navíc a bude disponovat opravdu hodně rychlým motorem. K tomu abyste daného efektu docílili, musíte dělat následující věci.

Jeďte rychle!

Pokud pojedete hodně rychle a budete se včas vyhýbat provozu, který je všude kolem, zvýšíte si tak laťko rychlení na slušnou mez. Avšak dokud nebude boost metr úplně zaplněn nemůžete ho použít.

Kaskadérský kousek


Pokud se vám povede nějaké pěkné salto tak to také nezůstane bez povšimnutí a o nějaké to políčko se posune váš boost.

Agresivní jízda


Pokud budete dostatečně agresivní můžete dosáhnout i zdvojnásobení dávky pro váš rychlostní bonus. A jestli se povede i rozbít protivníkův závoďák dokonce máte možnost ztrojnásobení zrychlení.

Auta mají tři základní hodnoty a díky nim se mění i jejich chování během závodu.

Rychlost

Překvapivě se jedná o rychlost automobilu a o to jakou maximální rychlostí může jet. Souvisí s tím také zrychlení.

Boost

Čím vyšší je hodnota u tohoto políčka, tím déle může jet dané vozidlo s zrychlením.

Síla

Jak dlouho může vozidlo jet bez toho aby se úplně zničilo. Čím vyšší je rating, tím vyšší je pravděpodobnost, že auto přežije vysoký pád či někoho rychleji zničíte. Když má jedno auto o hodně vyšší políčko než druhé, do kterého zrovna narazil, je pravděpodobné, že ho druhý náraz zničí.

Závody si mohou začít na jakémkoliv místě v Paradise  City, ale destinace je vždy jedna z osmi. Maplemount Country Club,  velitelství pobřežní hlídky, Waterfront Plaza, Wildcats Baseball Stadium, Fort Lawrence Naval Yard, Lone Stallion Ranch, větrná farma a Crystal Summit Observatory.

Burnout Paradise


A jaké druhy závodů si zajezdíme?

Race

K tomuto druhu závodění je potřeba alespoň jednoho  protivníka. Pravidla jsou jednoduchá, vítěz bere vše. Neexistují žádná bodová ohodnocení druhých či třetích míst. Prostě musíte vyhrát.

Road Rage

Hráči je uvedeno kolik mu zbývá projet daných míst a časový. Musí tedy stihnout dojet do cíle včas, jinak pro něho závod končí.

Stunt Run

Na začátku dostane informaci, kolik bodů musíte mít na konci závodu. Tyto body můžete získat pomocí boostu, skoků, smykováním a dalších podobných akrobatických triků.

Burning Route

Každý závod Burning Route vyžaduje určitý typ vozu. Jakmile hráč získá požadovaný vůz tak poté závodí proti času na specifické lokaci. Když dokáže v daném časovém limitu trať dokončit, dostane vylepšenou verzi auta. Modernizovaná verze může mít kupříkladu lepší výkon či silnější karosérii.

Zbývající dva typy jsou exkluzivně pro motocyckly.

Burning Ride

Stejné jako u Burning Route. Nicméně některé závody budou obtížnější v tom, že budete muset včas projet dané body dříve než vám vyprší časový limit.

Midnight Ride

Stejné jako Burning Ride, ale můžete závodit jen mezi 8  hodinou dopolední a 8 hodinou večer.

Burnout Paradise


 

Stahovatelné přídavky

Pro konzolové typy her se čas od času udělá nějaký ten stahovatelný obsah. A Burnout Paradise samozřejmě nebude výjimkou. Z poslední doby to byly nová auta, motorky, či dokonce letadla. Ale nejdůležitější byl zřejmě nový ostrov. Ten se nazývá Big Surf Island a na tento ostrov se dostane díky mostům, které se připojí z Paradise City.

18 září 2008 jsme se dočkali balíčku, který do hry přidával  motocykly a k tomu ještě změnu denní cyklus, ten přišel již o měsíc dříve. 25. září vyšla aktualizace, díky ní jste mohli získávat trofeje za určité výhry. Mělo se započítat i výhry, které byly před aktualizací, nakonec ale k tomu nedošlo, takže pokud jste chtěli získat nějakou trofej, musel jste <!--[if !supportEmptyParas]-->začít celou hru od začátku.


V roce 2009 se dočkáme dalších stahovatelných aktualizací. Legendary Cars obsahuje 4 nové vozy. Jedno z nich 88 Jansen dokonce bude moct zatáhnout kola a vzlétnout. Toy Cars bude také obsahovat auta, a to rovnou 9. A jedno překvapení na závěr. Carson Extreme Hotrod, tento závodní speciál se stane nejrychlejším autem v Burnoutu.

Datum vydání Burnout Paradise pro Českou republiku je stanoveno na 13. února 2009. Bude se jednat o Ultimate Box, to znamená, že ve hře budou obsažené všechny doposud vydané updaty. Ale nejenom to celá hra by měla být i graficky vylepšená. Takže se dočkáme DX 10 efektů, většího rozlišení, lepších textur a podobně.

Detaily

Platforma: PC
Multiplayer: ANO

Chcete vidět další Preview platformy PC? Přejděte na stránku PC Preview.