The Path - preview

Autor: Marek Škácha | 02.12.2008
Žánr:  PC  | Preview  | Adventury
Hororových her se poslední dobou na PC vyrojilo celkem hodně. Dokáže novinka od Tale of Tales zaujmout už tak nasycené publikum.Copak nám nabídne ona záhadná Cesta (český název hry)?

The Path by se dalo charakterizovat jako krátký horror, který bude mít unikátní hratelnost, navržená k tomu, aby vás ponořila do tmavých témat příběhu. Každá interakce ve hře vyjadřuje kousek z vyprávění. Máte jedno pravidlo ve hře, a to musí být prolomeno.Je tu jeden cíl, a když ho dosáhnete, zemřete.

„Pojďte blíž, tu máte kousek dortu a láhev vína. Vezmete je k vaší babičce, ona je nemocná a slabá, uděláte ji tím radost. Jděte pomalu a hezky tiše a neutíkejte z cesty, pak by vám mohla láhev upadnout, a babička by nic neměla.“

The Path

Během vašeho putování ovládáte danou postavičku, ale ona má i svůj vlastní život, tento systém, který vytvořili Tale of Tales se nazývá Drama Princess. Bez pořádné hudby se nemůže obejít žádná dnešní hra. Ale ze začátku na vás možná bude soundtrack působit jako zvukové efekty, ale opak je pravdou. Je to soundtrack, který má na starosti hudební tvůrce Jarboe.

Velká část hry se odehrává v lese. Pokud do něho vstoupíte a pozorně si ho prohlédnete, nebude na vás působit živě, ale zjistíte, že je překvapivě umělý. Toto není skutečný svět, vstoupili jste někam jinam, do snu.


 

Popis hlavních postav:

 

Robin

The Path

Nejmladší sestře je 9 let a je to velmi živé dítě, které miluje hraní her v lese. Samozřejmě jen na cestě, jinak by se mohla ztratit a hlavně její matka jí radí, ať se nikdy nevydává do lesa, ale nikdy neřekla důvod. Robin si právě myslí, že dál v lese určitě budou nějaké zábavné věci na hraní. Občas zaslechne nějaké zvuky, které se podobají rozvrzané houpačce, která se ale zdá se být funkční a Robin to samozřejmě přitahuje! Nebo slyší výt vlka v dáli. Ona má ráda vlky, je to její oblíbené zvíře.

 

Rose

 

The Path

Rose je velmi zralá na svůj věk. Vypadá velmi nevinně, což je příjemné, ale zároveň znepokojující. Oproti Robin je o dva roky starší, její jedenáct, tedy sotva teenager. Objevuje svět kolem ní se svěžím pocitem. A to co vidí je nádherné. Vítr si hraje se stromy, ptáčkové si prozpěvují a krásné květinky obepínají cestu. A Rose to má ráda a chce toto ochránit. Je schopná to chránit tak moc, že pokud někdo bude chtít ublížit malému broučkovi, bude ho bránit. Ale kdo nakonec ochrání maličkou Rose, když ji tak láká tajemná cesta.


 

Ginger

 

The Path


Les poskytuje ohromnou plochu pro dobrodružství. A mnohem více zábavných způsobů, jak se dostat do domu babičky. Ginger nepatří k těm, kteří jsou fixovaní na cestu. Vyžívá se v okolí, takže si pobíhá po polích, skáká po starých, vysokých stromech, hraje si s opuštěnými hračkami a bere do rukou tyče, se kterými bouchá do věcí. Užívá si dětství jak jen to jde. Ale konec se blíží, je jí totiž již 13. Ginger je velmi nezávislá samotářka, která si myslí, že by se celý život měl jen hrát. Dospěje někdy, a bude se učit, nebo celý svůj život jen prožije hraním? Měla by vůbec?

 

Ruby

 

The Path

 Ruby je 15 let, takže své dětství už má za sebou. Již odpohledu je jiná než její ostatní sestry. Chybí jí noha a má protézu a moc jí nechybí k tomu aby umřela. Když se jí ale lidé zeptají co se stalo, jen stroze odpoví, že jí bolí noha. Ale nechce nic specifikovat. A má divné, zvrhlé potěšení. Ráda pozoruje, jak se rozkládá prohnilá společnost. Ale co se stane poté, co už nechce být pouhým svědkem, ale bude se chtít stát účastníkem?

 

Carmen

The Path

 

 Carmen je stará 17 let, což je pro dívku skvělý věk. Uvnitř sebe sama ví, co potřebuje. A to je trochu pozornosti. Od nějakého velkého a silného muže, kupříkladu. Který ji udrží v bezpečí, trošku ji zkrotí se silou, která blíží se násilí. Nemusí být tak divoký jako ona, ale to by nevadilo.

Bohužel, o této velmi zajímavé hře není mnoho informací. Vyšlo jen jedno preview a to v Holandském jazyce. Datum vydání je stanoveno na jaro příštího roku. Snad se do té doby o hře dozvíme více, byla by škoda, kdyby o ní lidé nevěděli.

 

 

Detaily

Platforma: PC

Chcete vidět další Preview platformy PC? Přejděte na stránku PC Preview.