StarCraft 2 - preview

Autor: Jakub Dak | 24.11.2008
Žánr:  PC  | Preview  | RPG
Po deseti letech je to opět tady. Jedno z nejlepších RTS všech dob se již znovu chystá obhájit svůj šampiónský titul. Jestli se mu to podaří, to se dozvíme až příští rok, ovšem již teď je známo dost informací, které stojí za rozebrání.

 Po deseti letech je to opět tady. Jedno z nejlepších RTS všech dob se již znovu chystá obhájit svůj šampiónský titul. Jestli se mu to podaří, to se dozvíme až příští rok, ovšem již teď je známo dost informací, které stojí za rozebrání. Tak na co ještě čekáte ? Vydejte se s námi prozkoumat vesmír v následujícím preview !

 Druhé pokračování skvělého StarCraftu se ponese ve stejném duchu jako jeho předchůdce. Opět zde budou proti sobě stát tři frakce a opět zde budou probíhat velkolepé bitvy. Základní koncept hry zůstal samozřejmě zachován, ovšem pro nás jsou nyní důležitý novinky. A ty si nyní proklepneme.Jednou z největších novinek celé hry je rozvržení kampaně. Mise si totiž budete moci vybírat jak se vám zachce. To by teoreticky znamenalo, že celou kampaň by jste mohli zakončit jakoukoliv misí. Ovšem kdo zná hochy od Blizzardu, tomu jasné, že takto to určitě fungovat nebude a volnost ve výběru misí bude spíše na oko. Na celou záležitost s kampaní úzce navazuje další nový prvek. Tím je interaktivní rozhraní vašeho kosmického korábu. Po vašem vesmírném plavidle se budete moci libovolně procházet a dokonce i komunikovat s okolními NPC postavami. Dokonce se budete moci kochat výhledem z okýnka. Tímto interaktivním způsobem i vybírat mise. Stačí jen dojít k mapě vesmíru. Celé to zní úžasně a ti, kteří to viděli na vlastní oči ví, že to úžasné doopravdy je.


 

StarCraft 2Při těchto toulkách lodí jistě narazíte i na další novinku v podobě RPG prvku. Není jím nic jiného, než nákup různých vylepšení a nových jednotek. Ano, slyšíte správně. Nyní už nebudete nové jednotky získávat průběhem kampaně, ale vše si budete muset pěkně zaplatit. Na každou misi se hodí trošku jiné složení armády, tudíž si pečlivě vybírejte své jednotky. Kdyby jste se přeci jen nevěděli rady s výběrem jednotek, nezoufejte ! Hra vám sama poradí, na jakou misi se hodí které jednotky. To určitě potěší nejen nováčky, ale sem tam i ostřílené válečníky. Jak už bylo řečeno, nic není zadarmo. Finanční obnos bude naštěstí příjemným prvkem, čekajícím na vás po zakončení mise. A jak už to tak bývá zvykem, čím složitější mise, tím větší obnos za ní obdržíte.


 
 
StarCraft 2

 

Do boje proti sobě opět půjdou staří známí Protossové, Terrani a ze všech najzajímavější Zergové. Autoři nám slibují velkolepé bitvy s neskutečně početnými armádami a nedozírnými strategickými možnostmi. Ovšem tady změny oproti předchozímu dílu končí. Za zmínku už stojí jen hrdinové, kteří však nebudou na stejnem principu jako například ti z Warcraftu 3. Více méně se jedná o obyčejné vojáky s trochu více životy. Jistě, nač měnit něco co tak dobře funguje ? Někteří si ale řeknou, že nějaká ta inovace navrch by neuškodila. Nad tím se pravděpodobně zamyslel i Blizzard a proto se rozhodl udělat určitou inovaci v řadách jednotek. Původních jednotek nás v novém StarCraftu čeká zhruba 10%. Ano, je to tak. Drtivá většina armád bude naprosto nová. A jelikož jsou nové jednotky pravděpodobně největším lákadlem hry, je na místě si pár z nich proklepnout :Protossové

Colossus - obrovský robot, byl vytvořen jako čistě bojový stroj během krvavých konfliktů na Kalath Intercession
Phoenix - rychlá a mimořádně smrtící loď, kromě leteckých jednotek může útočit i na slabě chráněné pozemní cíle
Observer - tyto drobné jednotky jsou využívány k průzkumu oblasti, dokáží detekovat maskované jednotky


Terrani

Cobra - rychlé, vznášející se vozidlo, které může střílet i za pohybu, hodí se jak na boj proti vzdušným, tak i pozemním jednotkám
Ghost - speciální, velmi obávané jednotky, jsou silnější, rychlejší a odolnější naž běžní Terrané
Reaper - původně zločinci, na bojišti je velmi zvýhodňuje používání jetpacku

Zergové

Mutalisk - jsou hlavní jednotkou zergských leteckých sil, útočí na vzdušné i pozemní jednotky
Baneling - pohybuje se kutálením po zemi, jakmile se dostane blízko k nepřítely, spustí reakci, které vyústíve velký výbuch, při němž je sám Baneling zabit, avšak způsobí velké škody na straně neepřítele
Hydralisk - zmutovaný hadovitý tvor, díky stovkám bodců na svém těle, je schopen je vrhat 
StarCraft 2 Ke StarCraftu neodmyslitelně patří i našlapaná hra více hráčů. Pokud by jste dnes chtěli vstoupit na online bojiště prvního StarCraftu, pravděpodobně by jste toho ihned litovali. Pokud si tedy chcete pořádně užít multiplayerová klání, nezbývá vám než si počkat na StarCraft 2, kde se spíše potkáte se soupeři podobných schopností. Prozatím se mluvý jen o mapách pro osm hráčů, což je dle mého názoru tak akorát. Kvůli novému StarCraftu dozná změn i samotný battle.net. Světem už kolovaly zprávy, že bude zrušen server prvního dílu, ale Blizzard tyto informace vyvrátil, tudíž není důvod k obavám.
 Druhý díl popůlárního RTS je pravděpodobně nejočekávanější strategií příštího roku. A není se čemu divit. Vzhledem k vysoké kvalitě všech titulů Blizzardu jsou obrovská očekávání na místě. Jediné, z čeho mám obavy je, že se nám do rukou opět dostane pekelně návyková droga, kterou nebudeme chtít opustit. Zatím nezbývá než čekat. Hra by měla vyjít začátkem příštího roku, ovšem známe Blizzardy.
 


Detaily

Platforma: PC

Chcete vidět další Preview platformy PC? Přejděte na stránku PC Preview.