Battlefield Heroes - preview

Autor: Filip Němec | 21.03.2008
Žánr:  PC  | Preview  | Online
Multiplayer: ANO
Nová generace webových her přichází. Je Battlefield Heroes předvoj, nebo jen hypovaný titul?
Přestože v dnešním zkorumpovaném světě za vše, co za něco stojí, musíme zaplatit a pořekadlo „nic není zadarmo" má čím dál tím větší váhu, se ale sem tam najde výjimka, která potvrzuje pravidlo. O to víc je to podivnější, že se tak stane ve světě her, který je už „jen o penězích" a ne o zábavě, tak jak to bylo v jeho počátcích. Proč tu ale takto blábolím? Tím vším chci totiž poukázat na hru, která by měla být kvalitní, zábavná a světe div se… zdarma!


Battlefield Heroes mají na starosti jak jinak, než tvůrci celé série Battlefield, která je samozřejmě nevětší inspirací celého projektu. Samotná hra je jakýsi cartoonový spin off série od EA, jež snoubí akčnost, zábavu a vtipnost do jednoho projektu, který je dočista zdarma. Žánrově se řadí do škatulky online stříleček, i když to je poněkud zavádějící. K samotnému hraní totiž nebudete potřebovat žádné místo na disku, high-end grafickou kartu či penězi nabitou kreditku. Vše, co budete potřebovat, je PC s připojením k internetu a prohlížeč k samotnému hraní hry. Zkrátka něco, co má v dnešním světě skoro každý. Pořád ale nechcete věřit tomu, že by se vyvíjela free hra v takovém vývojářském studiu, jako je EA? Máte pravdu, jakožto hráči za hraní hry nezaplatíte ani korunu, vydavateli se budou sypat peníze z reklamy, kterou bude stránka, kde se bude samotná hra spouštět přímo obsypána. Pokud si budete totiž chtít Battlefield Heroes zahrát, zamíříte na stránky projektu, upravíte si pár nastavení vašeho vojáka, jako je povolání, vzhled a podobně. Pak už jen nezbývá nic jiného než kliknout na obrovské tlačítko PLAY NOW a hra může začít. Další věcí, ze které budou do kasičky EA padat peníze, jsou takzvané mikrotransakce, známé z her jako America's Army či Enemy Territory. Za malý peníz si budete moci dokoupit doplňky pro svojí postavu, které vás ovšem nebudou zvýhodňovat oproti ostatním hráčům. Půjde tedy o doplňky čistě vzhledového charakteru.


Oficiální trailer. V HD kvalitě sledujte ZDE.


EA vstupuje do boje s prozatím na PC moc nepoužívanou taktikou, kterou bravurně ovládla Japonský trh společnost Nintendo se svými hrami zaměřenými na „casual" hráče, tedy na hráče příležitostné. Těch jsou totiž jakožto PC hráčů tolik, jako ryb ve vodě a tak právě oni jsou momentálně hojně využívanou cílovou skupinou. Heroes totiž pozbude běh všech zdlouhavých herních principů, jako je budování skilu, vylepšování statistik a podobně, čímž nevzniknou velké mezery mezi výkonnostními řadami hráčů a tak bude hraní nenáročné a zábavné i pro začínající hráče. Převedeno do praxe, žádna minimapa, všechna vozidla budou snadno dostupná a ovladatelná a navíc, svého hrdinu budete ovládat z pohledu třetí osoby, čímž vynikne i možnost upravit si svůj charakter dle libosti, díky širokému spektru blbůstek a nastavení. Co je už ovšem spornější, hra bude obsahovat pouze jeden hratelný mod, ve kterém se hráči rozdělí na dva týmy, přičemž každý bude mít na svém kontě padesát bodů. Při zabití protivníka se jednoduše odečte bod ze soupeřova konta a naopak. Co ale zůstane zachováno je bránění, získávání a obsazování sektorů. Kolik sektorů totiž právě ovládáte, o tolik se zvětší číslo, které se odečte na soupeřově kontě po zabití protivníka. Aby to ovšem nebylo tak jednotvárné, budete rozděleni mezi dvě armády (jestli si stranu vyberete sami, nebo jestli vás před každou misí automaticky přidělí se ještě neví) Royal Army, kteří vypadají jako američani a National Army, kteří předvádějí koho jiného než Němce.A aby vyrovnanost mezi právě bojujícími soupeři byla zaručena, bude hra obsahovat matchmaking, který poprvé použil Microsoft ve své trilogii Halo. Matchmaking zkrátka zaručí, že proti sobě nastoupí jen hráči podobných schopností a zkušeností. To hra zjistí podle počtu vašich experiance (zkušenostních) bodů. Pokud se ovšem nebudete cítit jako úplný začátečník a ztrácet čas expením bodů, jako v MMO hrách, není nic lehčího, než si zkušenostní body dokoupit. Do začátku bude hra obsahovat tři povolání, které se ovšem budou dozajista časem rozrůstat. Vybrat si budete moci mezi Commandem, což je odborník na stealth akce, který bezpečně ovládá sniperem zabít i žížalu. Jeho protikladem je Gunner, což je jakýsi Obelix převlečený za mariňáka, člověk jehož nejlepší přítel je rotační kulomet a za bratra má CJ Hornstra z Vietcongu. Mezeru mezi těmito povoláními zaplňuje Soldier, což je univerzální voják, který zvládá všechno a nic. Každé povolání obsahuje vlastní odemikatelný obsah, který obsahuje povětšinou změnu oblečení až po věcičky jako je wallhack, a podobné hračky, které vlastní velcí a silní muži.

Přestože Battlefield Heroes stojí po boku webových her jako je Travian, Webgame či Soccer Projekt, ve všem je vysoce převyšuje. Navíc pokud nám to, co jste si právě přečetli, slíbí takový vývojářský gigant, jako je Electronic Arts, nepůjde jen tak o nějaký projekt, takže se podle všeho máme na co těšit. Jak to vše ovšem dopadne se dočkáme v druhém čtvrtletí tohoto roku.


Interní reklama


www.comepod.cz

Web našeho podcastu již brzy...Detaily

Platforma: PC
Multiplayer: ANO
Doporučená konfigurace: internetové připojení, webový prohlížeč

Chcete vidět další Preview platformy PC? Přejděte na stránku PC Preview.