This Is Vegas - preview

Autor: Luděk Vostřel | 21.03.2008
Žánr:  PC  | Preview  | Akční
Viva Las Vegas. Rozjet to ve městě hříchu je snem snad každého. Luxusní káry, drahé šampaňské a dívky, které s vámi vydrží, dokud jen máte peníze. To je Las Vegas, hřiště Ameriky.
V Las Vegas se může váš život změnit dvěma způsoby. Buď přijdete o peníze a utopíte žal v alkoholu, a nebo se malými krůčky vyšplháte na špičku místní hierarchie a pak jste pánem všeho. Pokud jste pánem Las Vegas, pak držíte v rukách peníze a moc. A přesně o tom je This Is Vegas. Začínáte s 50 dolary a z autobusové zastávky vyrážíte dobýt město.


Že vám tento koncept něco říká? Jistě, GTA fungují přesně takto. Z chudáka se stanete mocným bossem, který ve svých rukách drží otěže města, popřípadě celého státu. A TIV se inspirací od her, jako je GTA nebo Saints Row rozhodně netají, ovšem vývojáři nechtějí hru, ukazující šedou realitu skrytou za leskem Stripu. Chtějí luxus, neony, peníze a hlavně lidem ukázat barvy, které nejednoho nechají zírat s otevřenou pusou.

Peníze a zábava - základy Las Vegas

A o co vlastně ve hře půjde? Jestliže jste hráli GTA San Andreas nebo viděli nějaký film o LA, například Dannyho parťáky, jistě víte, jak to na Hřišti Ameriky chodí. Konkurenční kasína hrají nevybíravou hru, jen aby byla nejbohatší a nejslavnější. Můžeš hrát jak dlouho chceš, ale kasíno tě vždycky obere. A tato věta je rozhodně pravdivá. Znamená to pouze jedinou věc, pokud zde chcete zbohatnout, na kariéru hráče se nedávejte. Způsob, jak se dostat k penězům je skryt pouze u hrstky vyvolených a pokud chcete být bohatí a mocní, musíte se k nim dostat, získat jejich důvěru a poté vám možná tento recept svěří. Jenže cesta na vrchol nikdy není rychlá a snadná, a tak vám nezbývá nic jiného, než začít u pomocných prací, jako třeba parkování aut. Postup je pozvolný, ale na jeho konci jsou peníze a to je to, o co jde v této hře především.


Ačkoliv se ve hře máte pohybovat jako v Las Vegas, neprojdete se přesnou kopií města hazardu a neonových světel. Stejně jako v GTA: SA napodobenině, tedy Las Venturas, i zde půjde především o jedno; slavné bulváry a budovy napodobit a zparodovat, nikoliv zkopírovat. Jinak ovšem naleznete v tomto Vegas to co v tom opravdovém - strip, kasína, hotely a především závody sportovních aut, hazardní hry a placený sex. Vaším úkolem bude díky příteli splnit zakázky od čtyř různých frakcí. Každá z nich má jiné názory, jinou oblíbenou hudbu i styl oblékání. Jedno je ale pojí - nenávist k Patricku Bowyerovi, který chce z Vegas udělat nudnou atrakci pro bezúhonné a poctivé občany.

Nebojácnost se nevyplácí


Vybojovat si pozici v tomto světě, to znamená také umět rozdávat rány. Umění napálit někomu do frňáku může být stejně důležité, jako obchodní um. Na bitky se autoři hodně zaměřili, ovšem pochybuji o tom, že souboje by zde byly dokonalejší než v GTA 4, kde vývojářům radili i odborníci na boj z izraelské armády (proboha proč zrovna z izraelské? - pozn. edit.). Nicméně z pár screenshotů nemůžeme dělat ukvapené závěry. Na těchto obrázcích jsme také mohli vidět další častou činnost ve hře, tedy diskotéky a balení sličných slečen. Divoké mejdany, spousty alkoholu, drahé oblečení a spousty dívek, to vše hra nabídne, je jen na vás do, jaké se pustíte a jaké finty na ni použijete. Může to být celkem zajímavé.

Chcete se vyřádit v drahých autech, užít si s prostitutkami, kterých jsou tu houfy nebo si zahrát nějakou hazardní hru? V This Is Vegas můžete zažít tohle vše a mnohem více, zabaleno do poměrně solidní grafiky a snad i hratelnosti. Otázkou zůstává, jestli nejde jen o obyčejný klon GTA. To se ovšem dozvíme až po vydání, nezbývá nic než jen čekat. Jistotou ale je, že v této hře si užijete alespoň virtuálně slastný život v městě hzaradu, mokrý sen každého kluka.
Interní reklama


www.comepod.cz

Web našeho podcastu již brzy...Detaily

Platforma: PC

Chcete vidět další Preview platformy PC? Přejděte na stránku PC Preview.