Ghostbusters: The Videogame - preview

Autor: Karel Kreml | 06.01.2008
Žánr:  PC  | Preview  | Akční
Lovci duchů na to vlítnou už za rok!
V osmdesátých letech vymetly všechny sály tehdejších kin dva filmy Ghostbusters a jejich tři sympatičtí hlavní představitelé byli v tu ránu na vrcholu, byť druhý díl poněkud zaostával nad tím prvním. Vývojářské studio Terminal Reality chce tuto vzpomínku zase oživit, předpokládají, že i pro dnešní publikum, preferující spíše videoherní zábavu, bude toto přinejmenším staré téma stále lákavé. Jak to vidím já?


Nejsem si zrovna jist, že by se Ghostbusters mohli v budoucnu zařadit mezi áčkové tituly, byť s největší pravděpodobností se nebude jednat o nic doposud známého, jelikož si připravovaná hra vezme na paškál děj pouze jako předlohu a bude navazovat na konec druhého dílu. Pohybovat se tedy budete v roce 1991 v New Yorku, kde se setkáme s problémy, jež se rovnají přílivu mnoha a mnoha monster, které si prostě nemohou jen tak pobíhat po ulici. I když se děj celé hry bude točit kolem známých hrdinů, vy sami si za ně bohužel nezahrajete. Dostanete se do kůže zelenáče, jenž byl přítomen pouze na několika předešlých akcích, což se někomu líbit může a někomu naopak ne.

Lokace každému známé

Když se řekne New York, většina z nás si představí velké město, rozkládající se do nekonečných končin s nasázenými mrakodrapy a propletenými dálnicemi. Kdybychom se mohli všude volně pohybovat, dostávat se na místa určení vlastním způsobem, tedy většinou více zábavným, je bohužel ve hvězdách, ale kdyby se tak stalo, pro hru by to bylo velké plus. Do zmíněných veřejných budov se podíváme ovšem se stoprocentní jistotou, vždyť ukažte mi strašidlo, které se vydá na procházku za slunečného dne. Znalce obou filmů asi nadchne, že se ve virtuálním světě budou moci setkat se známými místy, jako je například majestátný hotel Sedgwic s úsměvným personálem.


Primárním úkolem bude pokaždé chytit, doufám, že pokaždé trochu odlišné strašidlo, za které dostanete určitý počet bodů. Stát se může i nemálo věcí, kdy pod vaším nátlakem bubáčník zemře. V tom případě odjedete do své firmy, kterou budete muset těžce předem licencovat, s prázdnou ve vašem speciálním autě, které známe také z filmů a ve hře se bude pravděpodobně taktéž vyskytovat. Z vypuštěných informací se budou levely vždy skládat z několika lehčích strašidel a na konci bude nějaký ten boss, ale jsou to spíše jen spekulace. Vaši palebnou sílu bude zajišťovat protonový paprsek, díky kterému se právě duchové dají s trochou píle polapit a „nasát" do zařízení, ve kterém je možné je přenášet. Chybět nebude taktéž futuristické udělátko HUD, které signalizuje aktuální zdraví a třeba i stav munice.

Střelba na denním pořádku


Podle slov autorů by se měl do hry přidat další z možností, jak duchům napráskat kožich. První je elektronový paprsek, tím můžete nepřítele znehybnit a další ranou ho eliminovat, nicméně jak jsem zmiňoval, výplatu už nečekejte. Dalším zpestřením je jakási pistolka, kterou můžete střílet sliz, který by záviděl možná sám Spider-man, jelikož v podobě dlouhého provazce se dá přilepit na dva na sobě nezávislé předměty, což může být zábava. Chybět nebude měřič PKE, jenž funguje trochu jako radar; signalizuje veškerý paranormální pohyb ve městě.

úžasnou grafikou hra prozatím moc dobře neoplývá, ale snad se to postupem času vývoje zlepší. Prostředí by se mělo hráči přizpůsobovat; rozbíjet a různě ničit by se mělo až 90% okolních předmětů, což je celkem mému oku lahodící informace. Hra vyjde za rok snad na všechny platformy, tedy PC, PS2, PS3, Wii a Xbox 360. Ghostbusters!

Detaily

Platforma: PC

Chcete vidět další Preview platformy PC? Přejděte na stránku PC Preview.