Conflict: Denied Ops - preview

Autor: Karel Kreml | 05.01.2008
Žánr:  PC  | Preview  | Akční
Taktická akce se špetkou kooperativnosti dělá zatím dobrý dojem.
Bratříčky a sestřičky z taktické série Conflict zná dnes skoro každý i přes to, že poslední tituly nebyly zrovna povedeným herním zážitkem.

Děkujme bohu, že vývojářské studio
Pivotal Games pravděpodobně nezná poměry v naší zemi, kde se rovná nadprůměrný počet dětí skoro jisté, s nadsázkou, sebevraždě. Na trh hodlají vypustit další díl s podtitulem Denied Ops, v českém překladu něco jako Zakázaná operace, který by nás měl v hodně věcech překvapit, jelikož vývojáři novinkami šetřit rozhodně nebudou. Dokládají to alespoň prozatím vypuštěné informace.

Změny na každém třetím kroku


Oproti předchozím dílům se mění obsazení hlavní herní scény, budeme se probojovávat pouze s dvěma příslušníky americké CIA na rozdíl od čtyřčlenného týmu nefalšovaných vojáků. O umělé inteligenci nic moc vypovězeno nebylo, zvláště ne nic špatného, nicméně ve hře budeme moci narazit na pár velitelských prvků, jako známe například z GRAW 2 nebo RS: Vegas 2, tedy zadávání povelů vlastní družince. Ty ovšem nebudou tak propracované, autoři si zakládají pouze na hlavních povelech, které se využívají nejvíce. Mezi všemi členy týmu budeme moci přepínat a samozřejmě za ně i hrát. Dalším podstatným upgradem je změna pohledu ze třetí, tzv. zádíčkové, na první, tzv. vočíčkovou, osobu, byť i do zmíněné trojky se nemálokrát dostaneme, když se voják, kterého aktuálně budeme ovládat, bude muset krýt za nějakou překážkou nebo se hrabat v nějakém mechanismu.

Proč jsem se pořádně neučil tu fyziku...

Graficky a hratelně se prozatím jedná o slibně vypadající počin, prostřelení zdí či jiných překážek, dělících vás od protivníka nebude žádným problémem. Hra poběží na enginu Puncture, který by nám měl zajistit jednak výborný pocit při procházení vysoce interaktivním prostředím, ale ani zmíněná fyzika nebude zaostávat. Pokud nebude možné nepřátele likvidovat na vzdálenost dvaceti metru z očí do očí, stačí skočit za nějakou, šířce odpovídající, stěnu, ve které si díky letícím kulkám vytvoříte otvory, které zajistí pohodlnější a hlavně bezpečnější eliminaci okolních nepřátel. Prozatím tu pořád jen střílím na prázdno, takže ať si to ujasníme. Do vašich vzdělaných pracek se dostane hned několik typů reálně vypadajících zbraní, kterými bude potěšením zacházet. A aby vaše nohy nic nenamítaly, že jejich horní sousedé zakusí takovou lahůdku, i pro ně je připraveno překvapení ve formě obrněných vozidel všeho druhu a také jeepů, jenž vám zajistí rychlý a pohodlný přesun.

Nebude chybět kooperativní multiplayer

Přesouvat se budeme, a to nemálo. Nemyslete si, že se budeme pohybovat na totožném kolbišti celý zápas se stejnými šermíři bojujících proti vám. Objedeme pěkný kus Země, zavítáme do Afriky, Venezuely,
Ruska a do chladné Arktidy a pokaždé narazíme na jiné nepřátele, kteří nám budou ztěžovat život s jinými zbraněmi, disponujícími taktéž odlišnými věcmi. V této týmové taktické simulaci, která celý děj posune trochu next-gen směrem, nebude chybět kooperativní multiplayer, ve kterém budou moci dva hráči zažívat společná dobrodružství napříč hrou. Hra samotná by se měla dostat na pulty obchodů přesně 12. února tohoto roku, přičemž potěším majitele Steamu, kteří si tuto prozatím slibně vypadající gamesu budou moci oficiálně stáhnout ještě tentýž měsíc. Conflict: Denied Ops vyjde nejen na PC, ale také na Xbox 360 a Playstation 3.

Detaily

Platforma: PC

Chcete vidět další Preview platformy PC? Přejděte na stránku PC Preview.