Diablo 3 - preview

Autor: Vojta Uher | 10.11.2008
Žánr:  PC  | Preview  | RPG
Multiplayer: ANO
Máme tady pro Vás preview nového Diabla! Legendární RPG s novým dobrodružstvím zpět na PC.

Po dlouhé době, kterou jsme strávili přemýšlením nad tím, jestli se Blizzardi definitivně rozhodli věnovat své nezpochybnitelné pecce v podobě World of Warcraft, se Diablo vrací ve své plné kráse na obrazovky našich osobních počítačů.

Už je to dávno, kdy Blizzardi uvedli na trh datadisk na legendární Diablo 2 Lord Of Destruction. Od té doby se zaujetí a nadšení populárních vývojářů zaměřovalo především na oblíbené strategie a MMORPG z fantasy světa Warcraftu. První nadějí na zmrtvýchvstání ďábelského RPG bylo představení Hellgate, které svou pekelnou a temnou atmosférou připomínalo pokračování nezapomenutelného Diabla. Pro většinu fanoušků, kteří již začali téměř propadat skepsi, bylo zveřejnění úvodních informací o vývoji Diabla 3, jenž bude konečně plnohodnotným nástupcem předešlých dílů, naprostým šokem . Euforie zachvátila stovky příznivců, kteří pomalu počali psát na toto téma oslavné ódy s vírou v další propracovanou akci s precizním provedením. Nuže věříme, že vývojáři odvedou zase velmi dobrou práci.

Z příběhu víme asi tolik, že se bude odehrávat 20 let po datadisku Diabla 2 Lord Of Destruction ve městě New Tristiam rozprostírajícím se v klasickém fantasy světě zvaném Sanctuary (svatyně) v blízkosti původního Tristiamu, což byla startovní lokace Diabla 1. Sanctuary povstalo v místě, kam kdysi spadla z nebe kometa a zanechala po sobě jen obrovský hluboký kráter, kde poprvé vkročil na tento svět sám Diablo. Mystické znamení přilákalo do těchto končin mnoho dobrodruhů, kteří se rozhodli prozkoumat zdejší události a krom toho najít bájný poklad ukrytý v ruinách Tristiamské Katedrály. Katedrála má být také prvním dungeonem, kam půjdete osvobodit prakticky nesmrtelného hrdinu Deckarda Caina. New Tristiam postupně rostl díky několika usedlíkům a obchodníkům, jenž se snažili profitovat na zmíněných přivandrovalcích, a poskytnout jim tak základní stanoviště v boji proti silám pekelným. Je třeba ohlédnout se za starými legendami, které již upadly do zapomnění, a postavit se žáru ohně, jenž stravuje zdejší kraj. Nástrojem k vítězství nám budou speciální schopnosti, kouzla a neomezená kuráž.

 
 

Na začátku hry si vyberete jednu z 5 postav, se kterou strávíte několik následujících hodin, včetně jejího pohlaví (Ano, feminizace poznamenala i tento titul, což pravděpodobně ocení jak ženské tak i mužské „hráčstvo"). Zatím jsou známy pouze 2 postavy, kterými jsou Barbar a Witch Doctor, jenž by měl být vyváženou náhradou Nekromancera. Barbarovou doménou budou jednoruční i obouruční zbraně a speciální schopnosti. Za všechny uvedeme snad Cleave, Ground Stomp, Leap, Seismic Slam či Whirlwind. Na obrazovce budete mít automaticky se doplňující kouli symbolizující energy, nebo rage. Schopnostmi Witch Doctora bude Fire Bomb, Horrify , Locust Swarm, Mass Confussion, Soul Harvest. Jeho zdrojem energie bude pochopitelně mana (modrá koule na obrazovce).

Herní principy jsou velmi obdobné jako v Diablu 2. Připravují se různé změny a inovace, které by ale neměly narušit celkový ráz hry. Podle trailerů se bude jednat opět o pořádnou řežbu, kdy se budete sami muset promlátit množstvím zombíků a plnit úkoly v příběhové linii. Novinkou budou „dobíjecí" orby, které najdete v mrtvolách nepřátel a pomocí níchž si doplníte životy či manu. Tento systém má do značné míry nahradit původní healovací lahvičky. Vybavení se skládá z helmy, brnění, opasku, rukavic, nárameníků, kalhot, bot, dvou prstenů, amuletu a zbraně. Inventář zůstává obrázkový a každý předmět v něm bude zabírat jeden připravený slot. Panely na obrazovce se výrazně podobají odzkoušeným nástrojům z již zmiňovaného World Of Warcraftu. V dolní části naleznete několik akčních tlačítek, životy bude znázorňovat červená koule a modrá manu.

O poznání vymakanější by měl být multiplayer, v nemž se autoři nechali opět ovlivnit WoWkem. MP si zahrajete přes novou verzi Battle.netu (podobně jako třeba u StarCraftu 2), která přináší nové ochrany proti cheatování a hackingu. Své síly si změříte s ostatními hráči v PvP aréně, tentokráte však nebude možnost hraní přes LAN. Další podrobnosti zatím nebyly zveřejněny.

Stylizovaná grafika vyhovující standardu DirectX9 nám podá hororovou atmosféru, která by se měla postupem času stávat čím dál temnější a strašidelnější. K dispozici nám bude natáčení kamery a také kamera klasická. Engine Havok doplní hru o realističtější fyziku a simulaci materiálů, což nám pomůže v taktizování a následné likvidaci nepřátel. Se svým hrdinou budete bouřit stěny, štípat stoly, nábytek a jiné objekty náhodně generovaného prostředí, což by všechno dohromady mělo zajistit Diablu 3 nesmrtelnost. Například utržený kus zdiva při správně načasovaném pádu rozdrtí pár zombíků na zemi a efektně vám tak ušetřit námahu. Masakr dokresluje množství prolité krve a tuny načtvrceného masa odletující od středu dění. Mezi známé nepřátele patří undead, khazra, dark cultist a gnarled walkers.

Poslední Diablo vypadá nadmíru výborně. Bude to zase jeden z hitů, na které jen tak někdo. Ti z vás, kteří čekali zásadní změny, budou možná trochu zklamaní, ale konzervativce rozhodně potěší.        

Detaily

Platforma: PC
Multiplayer: ANO

Chcete vidět další Preview platformy PC? Přejděte na stránku PC Preview.