The Sims 3 - preview

Autor: Jakub Dak | 19.11.2008
Žánr:  PC  | Preview  | Simulátory
Nejslavnější značka EA nás již brzy opět obšťastní svou návštěvou. Opět budeme moci sledovat a řídit životy simíků, tak jako dřív.

Nejslavnější značka EA nás již brzy opět obšťastní svou návštěvou. Opět budeme moci sledovat a řídit životy simíků, tak jako dřív. Ovšem objeví se vůbec nějaké novinky ? Nebude nové pokračování nové jen po grafické stránce ? Pár odpovědí a informací tu pro vás máme...

 Jak už bylo řečeno výše, série The Sims je pravděpodobně nejznámější a nejoblíbenější značkou Electronic Arts. To potvrzuje i + - 100 milionů prodaných kusů samotných her a datadisků. A jak už to tak bývá zvykem, když má něco úspěch, proč z toho nevyždímat co nejvíce ? Není tedy divu, že po parádních výsledcích předchozích dílu už skoro klepe na dveře třetí pokračování.

The Sims 3


 Zřejmě největší a také nejočekávanější novinkou celé hry bude nové pojetí herní plochy. Všichni dobře známe herní prostředí, které bylo vždy rozděleno na jednotlivé parcely. Z vymezených prostor vašich pozemků jste se zkrátka nedostali jinak než taxíkem apod. Navíc všechny ty otravné nahrávací časy. Pro mě to byla určitě jedna z věcí, která mi poměrně vadila. Má přání ( a nejen má ) byla vyslyšena. V The Sims 3 nás čeká celé město, bez vymezených parcel a bez loadingů. Celým městem se budete moci procházet jak se vám bude chtít. Budete potkávat své sousedy a jiné obyvatele, chodit do restaurace, na návštěvy a mnoho, mnoho jiných věcí. Prostě si budete moci dělat co se vám zlíbí. A obklopovat vás při tom bude nádherně živoucí svět se spoustou NPC postav, které se budou věnovat svým vlastním cílům a se kterými budete moci volně komunikovat. Zatím sice nejsou známy přesné informace o rozloze mapy, ovšem z neoficiálních zdrojů přicházejí informace o 100 budov a podobně. Nebudou chybět důležitá místa jako restaurace, obchod s oblečením, kino a spousta jiných. Co mě na městě celkem pobavilo je jeho název - Pleasant Valley. Ti kdo viděli horror 2001 maniaků pochopí. Proto pevně doufám, že městečko nebude stejně maniakální jako ve zmiňovaném filmu.
 

Co se týče herních mechanismů, zde se dočkáme také jistých změn. Velkou roli bude hrát především zcela nový systém nálad. Jak už název napovídá, bude se jednat o působení okolních vlivů na náladu simíka. Například pochmurné počasí bude zvyšovat jeho stres. Naopak pěkné slunečné počasí bude mít příjemný vliv na jeho náladu. Sytém však půjde ještě dál, například i smrt milovaného mazlíčka nebo povýšení v práci budou hrát velkou roli v náladách simiků. Tyto události se budou lišit nejen v dopadu na náladu, ale i na trvání onoho dopadu. Třeba taková koupě nového auta, z té bude mít simík radost ještě nějakou dobu, kdežto na kytku od svého partnera za nedlouho zapomene.
 Také umělá inteligence všech okolní postav doznala vylepšení. Nejenže se budou všechny postavy ( včetně té vaší ) chovat reálněji, ale autoři šli dokonce tak daleko, že nyní budou postavy vlastnit i jakýsi druh slušného vychování. Tudíž bychom už se neměli dočkávat situací, kdy se vám někdo pomočí na koberec nebo jen tak vleze do vašeho příbytku a bude se chovat jako doma, aniž by s vámi prohodil slovo. Nevím, jestli budou ve hře postavy pomáhat stařenkám s těžkými taškami přes cestu, ale celý systém umělé inteligence zatím vypadá velmi slibně. Na druhou stranu, aby to zase autoři s tou slušností nepřehnali a místo reálně se chovajících lidí zde nebyli jen, nikdy nechybující, roboti. Ovšem vzhledem ke zkušenosti vývojářů nám tohle snad nehrozí. Jednou z nejoblíbenějších věcí v The Sims byl vždy editor postav. Zatímco u prvního dílu nebyl nikterak rozsáhlý, u 2 už se objevil velmi pěkný a velmi obsáhlý editor v němž jste snadno vytvořili postavu podobnou vám. Je tedy zcela jasné, že v novém pokračování nás čeká ještě ,,nabouchanější'' editor s ještě většími možnostmi, s jehož pomocí budete moci vytvořit ještě realističtější postavy.
 A aby postavy vypadaly opravdu reálněji, dostaví se na scénu pěkná grafika. Stejně jako dříve není grafika stavebním pilířem hry, tudíž nečekejte žádné grafické orgie. Pro účely hry je však grafická stránka zcela dostačující a příjemně potěší a drobné efekty větru a jiných přírodních činitelů


 K The Sims také neodmyslitelně patří obrovská řada datadisků, jejichž kvalita nebyla vždy libová, ale pár skvostů se mezi nimi našlo. Díky nim jsem si v předchozích dílech mohli vychutnat například dovolenou u moře, studování na univerzitě nebo domácího mazlíčka. Bylo toho hodně, proto se dá očekávat, že u The Sims 3 nás čeká podobné kvantum datadisků všelijakého zaměření. Na druhou stranu, téměř vše co nám do minulých dílů přinesly datadisky, je ve třetím pokračování už obsaženo. Ovšem autoři vždycky něco vymyslí, tudíž čekávám pár měsíců po vydání hry první vlnu datadisků.Pro zajímavost, zde jsou nejzajímavější datadisky k The Sims 2:

The Sims 2: Bon Voyage
The Sims 2: Free Time
The Sims 2: Glamour Life
The Sims 2: Nightlife
The Sims 2: Open for Business
The Sims 2: Pets
The Sims 2: Seasons
The Sims 2: University
The Sims 2: Apartment Life
The Sims 2: Castaway

The Sims 3


Myslím, že teď už můžu zcela bezpečně odpovědět na otázky položené na začátku článku. The Sims 3 s sebou určitě přinese víc než dost inovací a pokud se budou autoři opravdu snažit, vznikne další fenomén, který opět učaruje miliónům lidí po celém světě. Jak to tedy skutečně dopadne se dozvíme už v únoru příštího roku.


Detaily

Platforma: PC

Chcete vidět další Preview platformy PC? Přejděte na stránku PC Preview.