Puzzle Quest: Galactrix - preview

Autor: Luděk Vostřel | 09.12.2008
Žánr:  PC  | Preview  | Strategie
Multiplayer: ANO
Mix RPG, strategie a puzzle už přichází podruhé k hráčům a je to jistě velmi ambiciózní hra.
 Další pokračování úspěšného, multiplatformového a multižánrového Puzzle Questu se pomalu ale jistě dere na svět. Misx strategie, RPG a puzzle si získal své fanoušky a tak se již teď můžeme dočítat o nových informacích a nebo se podívatna trailer se stpáží necelé minuty a půl. A co nám vlastně trailer prozradil ?

\"\"

Tou nejdůležitější věcí je, že kulisa hry se přesune do vesmího sci-fi prostředí kde budete svádět tvrdé boje o ovládnutí vesmíru. Grafika vypadá pěkně, i když se od hry takovéhoto typu nic zázračného nečeká. Rozdíly mezí díly této série jsou jasně viditelné na první pohled, ovšem podstata hry zůstává v podstatě stejná a beze změn. Že Vám název této hry nic neříká a nevíte o čem je a co od ní můžete očekávat ? Výše už jsem psal o o multižánrovosti této hry, ovšem co to znamená v praxi ? Dalo by se to popsat tak, že v Galactrix se ujmete vesmírné lodi a snažit se pomaňovat si celý Vesmír. Porážíte ostatní lodi, kupujete si nové lodi, obchodujete a stáváte se oánem všeho okolo Vás. Souboje probíhají v podstatě jako skládačka, kdy musíte získávat skóre za odstraňování kombinací kamenů stejných barev. Samozřejmě majitel lodi s vyšším počtem bodů za vyeliminované kameny se stává vítězem. A být vítězem je samozřejmou podstatou všech her.

\"\"\"\"

 Bitvy by podle vývojářů z Infinite Interactiv měly trvat něco mezi 5-10 minutami. Lepší zážitek ze hry má zajistit různorodost jednotlivých Vašich soupeřů, což přináší i spoustu taktických možností které soupeři budou v boji využívat. Ve hře bude přístupný multiplayer, což je samozřemostí u takovéhoto titulu.

\"\"

 Puzzle Quest: Galactrix je velmi zajímavá a neotřelá hra a rozhodně bude důstojným ástupcem svého vcelku úspěšného předchůdce a fanoušci předešlého dílu už se určitě nemohou dočkat data vydání Galactrixu, které by mělo být někdy zkraje příštího roku. Dle toho co je zatím známo je jisté, že PQ: Galactrix vyjde na Nintendo Wii a DS a také na naše stolní počítače.


Detaily

Platforma: PC
Multiplayer: ANO

Chcete vidět další Preview platformy PC? Přejděte na stránku PC Preview.