East India Company - preview

Autor: Marek Škácha | 10.12.2008
Žánr:  PC  | Preview  | Strategie
Multiplayer: ANO
Dostáváme se do 18. století a právě probíhá nalezání nových zemí, které doposud nebyly objeveny. K tomu všemu ještě útočí piráti a vy hledáte vrahy vaší rodiny. Jak se s tím vypořádáte?

Kdo chtěl v 18. století něco dokázat, musel jít pracovat na loď. Buď jako voják nebo pirát, to je jedno, hlavní ale bylo, abyste zažili ten pocit. A přesně na moři, přesněji řečeno na válečných lodích se bude odehrávat nová hra z dílen Nitro Games. Nejenom dobové umístění hry by mělo hrát prim, ale také celkem propracovaný příběh. Stanete se mladým guvernérem East India Company. Ale nemusíte si vybrat zrovna tuto proslavenou společnost, můžete to zkusit u některé z jejich konkurentů., ale váš hlavní úkol bude jiný, osobní. Piráti vám zabili otce a bratra a vy se samozřejmě budete chtít za tyto ztráty pomstít, hlavní úkolem tedy bude najít velitele těchto mužů s lebkou a zkříženými hnáty. Ale musíte samozřejmě potěšit i své zaměstnavatele, takže musíte přivážet různé suroviny. Třeba čaj, koření, zlato, diamanty a další drahé zboží. Ale úkoly nemusíte plnit jen pro East India Company můžete si další z 8 národů. Na výběr budou kromě Britské i Holandsko, Francie, Dánsko, Portugalsko, Švédsko, Itálie a Španělsko.


East India Company

Herní svět by měl být hodně rozsáhlý. Bude totiž pokrývat plochu z Londýna do Acehu (to je v Indonésii). Hráč si bude, skoro jako ve stylu GTA, vybírat mise, které bude chtít plnit. Můžete se tak stát chytrým obchodníkem, udatným vojákem či zuřivým pirátem. Měli bychom se dočkat na 100 rozdílných misí. Hra se bude hodně soustředit na lodě a námorní bitvy, nebudeme se tak procházet světě. Na výběr by mělo být kolem 10 odlišných druhů lodí. Dočkáme se tedy malých, rychlých člunů, ale i mohutných korábů, které sice nebudou disponovat takovou mrštností, ale zase budou excelovat v bojové síle. Až si vybudujete nějaké menší impérium budete moci zadávat vašim lodím, aby hlídkovaly na stanovištích a zabránily tak útokům pirátů. Také se dočkáte různých spojeneckých paktů či naopak vyhlašování válek nepřátelům.  


Na palubě se objeví klasická posádka té doby jako dělový důstojník, který bude rozdávat příkazy podřízeným vojákům, lodní lékař či navigátor. Všechny budete moci najímat a vylepšovat, tím se postupně vylepší i dovednosti samotné lodě. Vedle bitev budeme i poznávat nové světy a obchodovat s nimi. Můžeme navštívit více jak 40 měst i menších vesniček, se kterými můžeme obchodovat. Ve vyspělejších fázích budeme postupně v daných územích získávat vojenskou a politickou moc. Přístavy si budete moci různě vylepšovat což také musíte, protože se poté dostanete k dalším vylepšením pro vaše lodě. Čeho se ale nedočkáme jsou taneční minihry, které zdobyly The Pirates od Sida Meiera.

East India Company

Když se setkají nějaké nepřátelské lodě přepne se pohled na lodě abyste měli dokonalý přehled o situaci. Vypadá to trochu jako u série Total War, kdy funguje podobný systém. A jestli si budete chtít udělat dokonalý přehled, můžete dokonce vzít pod kontrolu jednu z lodi a manuálně zadávat příkazy.


Hlavní body hry

Vyhlašování válek se soupeřícími stranami, ty budou probíhat
na velmi rozlehlé ploše

Vedení lodí a celých flotil samostatně

Potápění nepřátel pod vaší kontrolou

Najímání a spravování posádek

Prodej zbraní a munice

Opravy a vylepšování vašich lodí v přístavech

Nakupování a prodej drahého zboží

Zřizování obchodních cest

Navazování diplomatických vztahů

Snažit se, aby váš podnik byl tím nejlepším

Přebírání kolonií a postupné rozšiřování vaší říše

Plnění úkolů vašich nadřízených nebo královské rodiny

Multiplayer až pro 8 hráčůO této velmi zajímavé hře jsme toho zatím moc neslyšeli, což je určitě škoda. Moc her z tohoto období jsme také nehráli, takže bychom se mohli dočkat konečně nějaké potřebné novinky, která nebude čerpat jen z 2. světové války či podobných událostí. Hra měla vyjít již koncem tohoto roku, ale nakonec se musela přesunout na začátek roku 2009.

Detaily

Platforma: PC
Multiplayer: ANO

Chcete vidět další Preview platformy PC? Přejděte na stránku PC Preview.