Alan Wake - preview

Autor: Filip Kulka | 22.12.2008
Žánr:  PC  | Preview  | Akční
Homepage: www.alanwake.com
Alan Wake je hra inspirována knihami od Stephena Kinga a Davida Linchema. Pracují na ní tvůrci známého Maxe Payna, podle kterých by tato hra měla být velmi akční z pohledu třetí osoby.

Alan Wake je inspirována knihami od Stephena Kinga a Davida Linchema. Pracují na ní tvůrci známého Maxe Payna, podle kterých by tato hra měla být velmi akční z pohledu třetí osoby.

Alan WakeHra se odehrává v poklidném městečku Bright Falls na okraji státu Washington. Předlohou pro město Bright Falls bylo město Twins Peaks, proto zde, mimo jiné, najdete i kostel, benzinovou pumpu, obchůdek, důl na uhlí, obdobu Mc´Donalds atd. Kolem města jsou také rozsáhlé lesy, jezera a pole. Ve hře máte možnost se projíždět po dlouhých silnicích, šlapat tůru v nádherných horách a ztrácet se po městě. Prostředí hry je velmi rozsáhlé, takže máte možnost prozkoumat až deset mil čtverečních.

Alan WakeAlan Wake je velmi charismatický člověk, který se živí psaním hororů. Jednoho dne si najde přítelkyni Alici, s kterou k němu přijde i nepředstavitelná múza. Každou noc, kterou stráví vedle půvabné Alice, se Alanovi zdají hrůzostrašné noční můry. Sny temnější než jakékoliv vize, o kterých si kdy troufl napsat. Alan neváhá a sny si jeden za druhým zapisuje do své nové knihy, která se prakticky píše sama. Po jejím vydání se stane bestsellerem a vynese Alanovi pěkné jmění. Jenže přinese i něco špatného. Zanedlouho se Alanovi z ničeho
nic ztratí Alice. Alan věnuje velké úsilí, aby jí nalezl, ale nepovede se mu to. Zdrcený Alan neví, po zmizení své lásky, co dál s životem.

Odjíždí si tedy odpočinout a hledat klid duše do chaty v lesích, poblíž horského městečka Bright Falls ve státu Washington. Sem přijíždí zapomenout na Alici a něco udělat s jeho spánkem. Po jejím zmizení totiž nemohl spát, tudíž nemohl psát ani jeho živé příběhy. To byl také jeden z důvodů, proč odjel. V městečku Bright Falls chtěl nalézt hledaný klid a jeho múzu, která ho doprovázela každou noc při spánku. Jenže Alan netušil, co vše se stane. Městečko Bright Falls, které je na první pohled útulné a bezkonfliktní se rázem změní na cosi podivného. Alanovi se začínají naplňovat jeho sny, které zapisoval do své knihy. Je to pouze shoda náhod nebo si lidé, kteří Alanovi připomínají různé kapitoly jeho knihy, jen přečetli již zmiňovaný bestseller a snaží se napodobovat jeho postavy? Alan však brzy pozná, že to byl jeho osud, který mu dával každodenní inspiraci a který ho přivedl do tajuplného městečka Bright Falls.

Od tohoto počinu začínáte vládnout nad Alanem Wakem Vy. Jen a jen na vás bude, jestli se půjdete projít do lesa nebo si pokecáte s náhodnými kolemjdoucími na ulici. Podle dostupných informací budete mít možnost projet se, avšak nejen po městě, autem. Jízda
autem bude ve hře spíš pro takové odreagování, určitě však na ní nebude stavěn příběh hry, který je velmi unikátní.


Alan Wake

Alan Wake je nejvíce očekávanou hrou roku 2009 (její datum vydání je určeno přibližně na Únor roku 2009). Rozhodně to však bude jedna z nejlépe graficky zpracovaných her současnosti. Za tímto názorem stojí bezchybné grafické zpracování, které je vidět na screenech a videích. Je zde i jedna, pro někoho špatná, informace, podle které bude tato hra pouze pro Xbox 360 a PC. Na PC by měla být hra lepší na dvoujádrových procesorech a nepůjde podle všeho spustit na jiných operačních systémech než na Windows Vista. O překrásnou grafiku ve hře se postará engine, který byl vytvořen speciálně pro tuto hru.


Detaily

Platforma: PC

Chcete vidět další Preview platformy PC? Přejděte na stránku PC Preview.