Battlefield Heroes - preview

Autor: Filip Kulka | 21.01.2009
Žánr:  PC  | Preview  | Akční
Multiplayer: ANO
Série Battlefield je oblíbená především díky svému skvělému multiplayeru. Jak dopadne tento nový přírůstek?
Battlefield Heroes je nová hra od společnosti Electronic Arts. Aktuálně není k dispozici ani beta verze této hry, poněvadž vývojáři upravují bugy, které se vyskytly v předchozí beta verzi.

Battlefield Heroes

Tato hra nesoucí jméno Battlefield po svých úspěšných a známých předchůdcích nebude navazovat ani na jednu z nich. Vývojáři se tentokrát po hlavě pustili do kreslené hry, která velice připomíná také kreslenou online hru Team Fortress 2. První věc, která Vás ihned zaujme, bude uhlazená “cartoonovská” grafika, která jako by byla vytvářena ve spolupráci s Looney Tunes. Teď už ale ke hře samotné. Batllefield Heroes je hra, která je zcela zdarma. Její instalace je vytvořena pro hráče, kteří neradi zaplňují místo na svém počítači a nechtějí ji dlouhou dobu instalovat. Hru hrajete jak z počítače, tak z webových stránek. Na oficiálních stránkách Vám ihned naskočí okno s instalací ActiveX (0,5 MB) modulu a tím, že ji potvrdíte, Vaše práce s instalací skončila. Na jednoduché instalaci je stavěna část hry. Patch, který povolíte zároveň s doplňkem ActiveX Vám, kamsi na disk C, stáhne pouhých 300Mb ze kterých budete hru hrát. Žádná jiná instalace není možná. Hru si pak jednoduše spustíte také na oficiálních stránkách, kde si také vyberete z několika možných postav.

Battlefield Heroes

Dostanete na výběr z těchto postav: Commander, Gunner a Soldier. Každá z těchto postav má své dobré, ale i špatné stránky. Každá má i své “nadlidské schopnosti”, které nemůžete využívat neustále. Všichni tři mají dvě společné a to jsou Bandage (neboli uzdravení) a Wrench (opravování vozidel). Teď už popis postav, které si můžete zvolit.

Commander

Je až příliš podobný postavě sniper ze hry Team Fortress. Je velmi hbitý, ale také velmi zranitelný. Ze všech tří postav má nejméně HP – 80. Mezi zbraně, které s touto postavou můžete používat, patří odstřelovací puška, pistole, nůž a dynamit (slouží jako jeho jediná zbraň proti tankům). Dále můžete využít neviditelnosti, kterou tato postava pravděpodobně převzala z již zmiňované hry Team Fortress 2. Teď tedy jeho “nadlidské schopnosti”: Piercing Shot (zásah ze sniper pušky způsobí větší poškození), Troop Trap (výbušnina, která exploduje, jakmile se nepřítel přiblíží ), Poisoned Blade (pobodaný protivník je otráven a přichází nějaký čas o HP) atd.

Gunner

Je zatím asi nejoblíbenější postava beta verze. Jeden z důvodů jeho oblíbenosti je nekompromisní střelba z kulometu, který může jako jediná postava ve hře ovládat. Mezi jeho další zbraně patří také brokovnice, dynamit a bazuka. Je velmi nemotorný a velmi pomalý, za to má ale největší počet HP ze všech tří postav – 150. Jako každá postava v této hře má i své “nadlidské schopnosti” : I Eats Grenades (granáty v okolí mu dobijí zdraví), Heros Shield (štít) i Frenzy Fire (kulomet nemá takový rozptyl a zasáhne přesně i na velkou vzdálenost).

Battlefield Heroes

Soldier

Tento voják je asi nejméně oblíbená postava ve hře. Nejen, že je v nevýhodě vůči Commanderovi (na kterého buď nedostřelí, nebo ho neuvidí kvůli neviditelnosti), ale i vůči Gunnerovi, který má mnohem silnější zbraně a také více HP. Soldier je pravděpodobně střed mezi Commanderem a Gunnerem. Má sice na výběr z největšího počtu zbraní, ale jejich síla se Gunnerovým nevyrovná. Každý soldier vlastní 110 HP, které velice rychle zmizí po rychlém útoku protivníka. Mezi soldierovi “nadlidské schopnosti” patří např. Combat Medicine (dobije HP všem v blízkém okolí), Blasting Strike (odhodí nepřátele i jejich vehikly), Burning Bullets (zasažený nepřítel vzplane) a Grenade Spam (odhodí najednou několik granátů).

Ihned po výběru postavy se dostanete do menu, ve kterém si vyšlechtíte svoji postavu. Zabere Vám to přibližně 2-3 minuty, pokud si svůj charakter nebudete vytvářet od hlavy až k patě podle svého. I to je však možné. Můžete si vybrat z vytvořených uniforem, které se v dřívějšku využívali, nebo si můžete vytvořit svého bojovníka snů. Za prostředí, ve kterém si vytváříte svůj vzhled, by se nemusela stydět ani hra The Sims. Máte doopravdy velice mnoho věcí, které mu můžete obléci (ať už boty, trenýrky či tílko). S obličejem si také můžete pěkně vyhrát. Není problém svému vojákovi přidat na tvář nějakou tu jizvu či modřinu, nebo mu dát pásku přes oko. Až se Vám bude zdát, že jste doopravdy pěkně vymóděni, můžete kliknout na tlačítko Play a dostat se do hry. Automaticky Vám server vybere mapu, kde jsou hráči se stejnými schopnostmi jako Vy a můžete začít hrát. Na začátku Vám bude stačit pouze běhání po mapě a zabírání vlajek – občas si můžete i do někoho střelit.

Battlefield Heroes

Cílem hry je sesbírat co největší počet dovednostních bodů, které obdržujete za zabití nepřítele, obsazení vlajky, či za plnění úkolů. V novém Battlefieldu máte také možnost se pořádně projet v tancích, či proletět se v letadle. Hra je opravdu velmi pestrá a víkendového hráče určitě odreaguje.

Detaily

Platforma: PC
Multiplayer: ANO

Chcete vidět další Preview platformy PC? Přejděte na stránku PC Preview.