SAW: The Video Game - preview

Autor: Jakub Dak | 12.07.2009
Žánr:  PC  | Preview  | Akční
 Kdo by neznal SAW ? Horrorová série, která svou brutalitou nemálo šokovala diváky, se chystá prorazit i v herním světě. A její šance jsou opravdu vysoké, jelikož pro KONAMI hru vyvíjejí hoši ze Zombie, kteří mají na triku například oblíbený vojenský simulátor America´s Army. Na hře spolupracují také tvůrci filmové série, což zní samo o sobě slibně. Zkrátka a dobře, za herní adaptací SAW stojí spousta zkušených lidí, kteří určitě vědí, do čeho jdou. A jelikož jsme o této hře na našem serveru zatím nic moc nenapsali, pojďme si ji zde trošku představit v následujícím preview.
 Děj je zasazen do období mezi prvním a druhým dílem filmové série a stylem hraní se bude jednat o něco mezi adventurou a 3th persone akcí, nečekejte však žádnou střílečku. Převážná část hry bude luštění hádanek a unikání ze smrtících pastí, které by občas mělo býti zpestřeno nějakým tím ručním soubojem, avšak na střelné zbraně zcela určitě nedojde.

SAW: The Video Game

 Hra se bude odehrávat v dávno opuštěném blázinci, kde se v úvodu hry, podobně jako ostatní Jigsawovi oběti nic netušíce, probudíte v kůži detektiva Tappa. Ten se bohužel tak dlouho zabýval vyšetřováním Jigsawových zvrácených her, až byl sám do jedné z nich polapen. Avšak detektiv velmi brzy zjistí, že v onom blázinci není tak docela sám. Po blázinci jsou "rozházeny" i další Jigsawovi oběti, které budete v kůži Tappa potkávat a na základě vašich rozhodnutí jim buďto pomůžete, nebo je necháte napospas jejich osudu. Z některých zdánlivě bezmocných lidí se však klidně mohou vyklubat Jigsawovi poskoci, tudíž  vaše rozhodnutí
budou hrát poměrně velkou roli. Právě u oněch poskoků by občas mělo dojít na výše zmiňované souboje. Dosud však není jasné, jestli bude blázinec jediným místem, na kterém se bude hra odehrávat. Jak už bylo řečeno, jednou z hlavních náplní hry budou, podobně jako ve filmu, do detailů propracované smrtonosné pasti. Zatímco některé pasti, jež ve hře uvidíme, jsme již měli možnost poznat ve filmu, jiné budou naopak zcela nové. Bohužel zatím nebyla žádná z nových pastí představena. Z těch starých jsme naopak mohli vidět ,,obrácenou past na medvědy´´, jež se objevila v prvním díle. Dále jsme mohli spatřit malé provedení díry plné injekčních stříkaček z druhého dílu. Jednalo se o nádržku, v níž kromě vody plaval také nespočet oněch stříkaček. Žádnou jinou pastičku nám však autoři nepředvedli. Co se týče samotného řešení a unikání z pastí, bude se povětšinou jednat o včasné mačkání kombinace tlačítek či o točení analogovou páčkou. Jsem docela zvědavý, jak chtějí autoři tímto systémem zabránit budoucímu stereotypu, ale na kritiku je ještě příliš brzy.

SAW: The Video Game

  Druhou, neméně důležitou úlohu, bude ve hře hrát řešení hádanek a logických úkolů. Zpočátku se bude jednat třeba jen o nalezení klíče, kterým si odemknete dveře do jiné místnosti, postupem času však budou hádanky více komplexnější a jejich řešení stále složitější. Zde nastává otázka, jak daleko až tvůrci zajdou s obtížností těchto úkolů. Spoustu lidí by asi hodně zamrzelo, kdyby se ze hry stala, co se týče hádanek, čistě hardcore záležitost, proto pevně věřím, že všechny úkoly budou navrženy tak, aby je zvládl rozluštit a splnit i obyčejný hráč.
 Zajímavě zní poslední dobou často používané vícero alternativních zakončení, jež by měla podobně jako ve filmu skýtat pekelný zvrat. Ostatně i z jiných uniklých informací to vypadá, že také příběh bude jedním ze stavebních pilířů hry. Bohužel, stejně jako u jiných věcí, o něm není známo téměř nic a nezbývá tak, než čekat na další informace. Škoda, že vývojáři doposud nebyli sdílnější, ač do vydání hry zbývají 4 měsíce. Snad se během léta objeví více informací a dá-li Pánbůh, tak i více gameplay záběrů. Hra by měla vyjít na PC, PS3 a Xbox 360 již v říjnu tohoto roku, tak nezapomeňte občas hodit nějakou tu korunku do prasátka a stejně jako já doufejte v brzký příliv nových informací.

Detaily

Platforma: PC

Chcete vidět další Preview platformy PC? Přejděte na stránku PC Preview.