Call of Duty: Modern Warfare 2 - preview

Autor: Marek Škácha | 22.05.2009
Žánr:  PC  | Preview  | Akční
Multiplayer: ANO
Call of Duty vždy patřilo do toho nejlepšího v herním průmyslu. Dokáže to ještě vylepšit šestý díl?
Válečná série Call of Duty si od začátku svého vzniku vybudovala velmi silné postavení na herním trhu. Začalo to 2. světovou válkou a skončí to pravděpodobně někde v budoucnosti, ale to si ještě pár let počkáme. V roce 2007 jsme se dočkali prvního dílu, který se odehrával v současné době. Měl podtitul Modern Warfare a prodalo se ho hodně na to, aby si tvůrci řekli, že druhý díl není vůbec špatný nápad. Což ale není nikterak překvapující zpráva, protože CoD je u hráčů velmi oblíbená, hlavně díky své multiplayer složce. Odklon v sérii k současné době zapříčinil možná trochu obav, ale z velmi vysokých hodnoceních v recenzích a i v již zmíněných prodejích se ukázalo, že byl ten pravý čas na to udělat nějaký radikální krok. Modern Warfare 2 už tak revoluční asi nebude, ale stejně očekáváme skvělou hru.

Call of Duty: Modern Warfare 2

Nová kampaň by měla být delší než u prvního dílu, kdy jste hru mohli dojet i za 6 hodin. Budete součástí elitních jednotek Task Force 141, ve kterých bude i starý známý Sergeant "Soap" MacTavish, který byl povýšen na kapitána a bude vám k ruce během misí. Ty se budou odehrávat po celém světě. Podíváme se tak do Ruska, navštívíme Rio de Janeiro v Brazílii a chybět nemůže samozřejmě ani oblíbený Afganistan. Specialitkou pak budou mise pod vodou v Severním moři, jízda na sněžném skútru či lezení po horském svahu, něco na způsob vylodění v Call of Duty 2. Samotný příběh pak bude pokračovat tam, kde skončil první díl Modern Warfare. Teroristická organizace chce využít politické nestability v Rusku v čele s Makarovem, čemuž samozřejmě vy se svým týmem musíte zabránit. Když uvádíme tým, možná vás napadne, že by se hodil kooperační mód pro kampaň. Hodil, jenže nebude. Je to škoda, když všechny velké tituly koop mají. Ale možná by to pak bylo zase moc snadné.

Call of Duty: Modern Warfare 2

Zbraňový arzenál by se měl notně změnit. Vrátí se oblíbené M16, M4 a Ak47. Zastřílíme si i s M40, co naopak ve hře neuvidíme, to bude Scorpion, P90, M21, R700, G3, G360. Dočkáme se i nových zbraní, odstřelovací pušky SR25M, a samopalů Diemeco C8 s L85A2. Další nové střelné načiní je zatím v utajení, ale mělo by se objevit. Znovu si také vyzkoušíme dopravní prostředky, které již byly v Modern Warfare. Úplnou novinkou budou ochranné štíty, díky kterým si vylepšíte obranu, za to si ale moc nezastřílíte. Samozřejmostí budou adrenalinové části levelů, kdy budete sedět za stacionárním kulometem a kosit všechno, co se proti vám pohrne a nebude toho určitě málo. S tím také souvisí respawnování nepřátel, což bylo v minulém díle hodně kritizováno a autoři tento systém prý přepracovali.

Call of Duty: Modern Warfare 2

Hra by měla opět stabilně běžet v 60 fps a dočkáme se také vylepšení grafiky, ono by to ani jinak nešlo, že? Hlavní úlohu opět budou hrát naskriptované situace, které byly vždycky tím hlavním v sérii Call of Duty, ale hratelnost by neměla být tak striktně lineární, jako v minulých dílech. Pokud budete chtít situaci vyřešit potichu jen za pomocí nože, máte možnost. Novinkou budou tzv. "Special Forces" mise, které budou obdobou té závěreřné z CoD 4, kdy jste měli zajistit unesené letadlo. Právě v těchto speciálních levelech by měl být přítomný kooperační multiplayer. Jak jsme vás informovali v několika novinkách, Modern Warfare 2 by měl vyjít ještě tento rok, konkrétně 10.11.2009 na všechny hlavní platformy.

Detaily

Platforma: PC
Multiplayer: ANO

Chcete vidět další Preview platformy PC? Přejděte na stránku PC Preview.