Assassins Creed 2 - preview

Autor: Marek Škácha | 11.04.2009
Žánr:  PC  | Preview  | Akční
První informace o druhém dílu v našem uceleném preview.
Assassins Creed nebyla úplně špatná hra, ale také žádná revoluční. V pozici nájemného vraha jste ve středověku popravovali předem určené generály, kteří měli něco společného s Křížovou výpravou, což jste vy, jakožto obyvatel napadnuté země, nemohl dopustit. Nápad i časové umístění bylo skvělé, kladné body dostaly i bojové momenty či technické zpracování. Co se už ale bralo spíše za zápor, byly samotné úkoly, které se po velmi krátkém čase okoukaly a opakovaly se. Pro nalezení cíle jste museli absolvovat několik menších úkolů, které vám poté dopomohly k finální vraždě.

Průběh hry probíhal ve středověku, na Blízkém Východu během Křížového tažení. Hlavní postava v této době byl Altair, jakožto trénovaný zabiják pro něho úkoly nejsou větším problémem a k práci přistupuje se značnou arogancí. Assasins Creed se ale neodehrával jen v jednom období, ale ve dvou. Je tu totiž i Desmond, který je Altairův velmi zdálený potomek. Desmonda zajala tajemná organizace s ještě tajemnějším cílem. Chce pomocí svého přístroje měnit historii a získat vzácnou relikvii. V závěru prvního dílu, je z posledních informací zřejmé, že se dočkáme dalších pokračování. A o druhém Assasins Creed se nyní dozvíte první veřejné informace.

Assassins Creed 2

V úplném závěru jste mohli objevit neznámé obrazce, které nastiňují prostředí a období druhého dílu. Znaky naznačovaly opět návrat do Asije, jenže všechno je jinak. V Assassins Creed 2 se podíváme do Itálie, přesněji řečeno do Benátek a blízkého okolí. Dostaneme se i do známých míst jako Saint Mark's Basilica, Grand Canal, Little Canal, a Rialto Bridge. Benátky jsou známy hlavně díky svým vodním kanálům, takže náš hrdina bude umět konečně i plavat! Už se tak nestane, když budete unikat strážím a stisknete špatné tlačítko, skočíte do vody, Altair umře a musíte opět nahrávat. Popravdě to působilo i komicky, představte si zabijáka, který neumí plavat… Takže se dočkáme i speciálních misí, hodících se právě do vody. Ale neskončí to jen vodou a zemí, budeme totiž moct ovládnout i vzduch, ale o tom až později. Vedle Benátek se podíváme i na italský venkov. Hlavní postava je váženou personou a jmenuje se Ezio Auditore de Firenze (Ezio je italsky orel, tedy něco jako u Altaira). Druhý díl by se měl odehrávat v průběhu roku 1476. A právě v tomto období žil i slavný Leonardo Da Vinci, a budete toho hojně využívat. Není zatím jasné, jestli se s tímto mistrem znáte již u počátku či se seznámíte až během nějaké mise, ale díky jeho vynálezům byste to měli mít zase o něco snazší. Například si od něho vypůjčíte jeho středověké rogalo nebo dostanete skrytá ostří, můžeme se těšit na další podobné vychytávky. V tomto období nežil ze slavných osobností jen Da Vinci ale setkáte se i s Machiavelli, Caterinou Sofrzou či Lorenzem de Medicim.

Assassins Creed 2

Alfou a omegou budou opět souboje, které by měly být mírně vylepšeny. Dočkáme se také nového systému, díky němuž se obyvatelé i nepřátelé chovají dle toho, jak moc vzruchu jste kolem sebe způsobili. Při soubojích se také hodí speciální chvaty, při kterých získáte protivníkův meč či šavli. Každá ze zbraní by měla mít své speciální pohyby a dočkáme se i celé řádky nových bojových náčiní. Nalezneme bojovou sekyru, kladivo, oštěp, dva odlišné typy mečů a menší šavle. Změnou neprošly jen smrtící nástroje, ale i samotní nepřátelé. Ti se nyní rozlišují na několik druhů, podle svých zbraní a zbroje. Opět se objeví lučištníci, kteří toho moc nevydrží, za to jsou hodně nepříjemní. Dočkáme se i brutálních obrněných borců, kteří nemají problém držet v každé ruce jednu sekyru. Stěžovali jsme si na malý rozsah misí, těch by nyní mělo být na 16 druhů, takže se snad zas tak rychle neohrají. Opět nemůže chybět volnost pohybu a oblíbený parkour, nemohou tedy chybět dlouhé skoky po střechách a lezení na stěny domů. Bez toho by to zkrátka nebyl Assassins Creed.

Assassins Creed 2

Co se týká enginu, který by měl druhý díl pohánět, tak ten bude stejný jako u prvního dílu, ale samozřejmě trochu vylepšený. Nově se dočkáme 24-hodinového cyklu, ten nebyl přidán jen za účel úžasu ze skvělé grafiky a atmosféry, ale také proto, že některé úkoly se dají dělat jen v noci. Na Assasins Creed 2 pracuje 240 lidí, takže Ubisoft nechce ponechat nic náhodě i když jednička si určitě získala mnoho fanoušků. Druhý díl by měl vyjít někdy kolem března příštího roku na všechny hlavní platformy, tedy na PC, Xbox 360 a PlayStation 3. Velmi brzy se dočkáme dalších podrobných informací, takže se těště na naše druhé preview.

Většina obrázků pochází z prvního dílu.

Detaily

Platforma: PC

Chcete vidět další Preview platformy PC? Přejděte na stránku PC Preview.