Overlord II - preview

Autor: Jan Kozánek | 25.05.2009
Žánr:  PC  | Preview  | RPG
Temný Overlord a jeho malí pomocníci se vracejí ve svém druhém díle, my se na něj podíváme blíž.
   První díl akční RPG hry Overlord dorazil na pulty obchodů v roce 2007 a vy jste dostali příležitost zahrát si za pořádného padoucha, temného Overlorda, který přišel na svět, aby rozséval zlo a destrukci všude kolem sebe. Avšak od takového mocného darebáka se nedá čekat, že veškerou špinavou práci bude dělat sám. Nejoriginálnější na Overlordu bylo, že hráč mohl ovládat skupinku malých, podlých gremlinů, kteří udělali všechnu dřinu za hlavní postavu a ještě se u toho škodolibě tlemili. I přes velice dobře vypadající koncepty a videa byla hra plná chyb, které znesnadňovaly hraní.
   A nyní je zlo opět na vzestupu v pokračování, které nese název Overlord II. Hru vyvíjí Triumph Studio, publikováno bude studiem Codemasters a my se jí dočkáme již tento červen na Playstation 3, Xbox 360 a PC. Nyní se pojďme podívat na hru trochu blíže.
   Overlord II si dává záležet na prvcích, které v původním titulu chyběly, nebo byly špatně zpracované. Původní Overlord je pryč a malí gremlini jsou bez tvrdé ruky, která by je vedla. Nicméně tyto temně rozkošné potvůrky hledají kde mohou, aby našly svého nového pána. Jejich cesta je zavede do tichého a chladného Nordbergu, města postaveném mezi sněhem pokrytými horami a stromy. Tam najdou malého chlapce, který se vždy trochu liší od ostatních. A to škodolibostí a zlými manýry. Navíc nemůžete vidět jeho celý obličej. Ukáže se tedy, že se jedná o syna původního Overlorda.Gremlini silně usilují o pomoc jejich novému Overlordovi při útěku z vesnice, která je zrovna obléhána bojovníky, vojáky a čaroději mocného románského impéria. Celá tato začáteční událost slouží jako tutoriál, kde se naučíte základní ovládání a útoky. Před tím, než je město napadeno si tedy vyzkoušíte pohyb postavou a kamerou (což obstarávají analogy) a útoky jako blesková kouzla, které jsou zase definována klasicky na pravé části ovladače.

Overlord II

   Zadní tlačítko ovladače (trigger), jako je L1 na ovladači PS3 ovládá pohled za postavou, zatímco L2 se zaměří na určitý cíl, který potřebujete zaměřit. Zbylá dvě tlačítka ovládají vaši armádu gremlinů. R1 ovládá výběr vašich malých potvůrek, zatímco R2 jim dává příkazy jako útok nebo interakci s nějakým cílem před vámi, například nějakou překážkou apod. Pohnutím analogu dopředu pošlete vaši armádu dopředu a po splnění prvního příkazu je můžete poslat třeba doprava. Stejně jako první díl, je i tento o dávání rozkazů vašim malým sluhům a zároveň hraním za vašeho Overlorda.
   Ovládání vašich následovníků a hlavní postavy najednou se může zdát jako nemožný úkol pro váš ovladač, avšak opak je pravdou. Hlavní věc, která může být na obtíž je nastavení, následné ovládání kamery a příkazy, které budete zadávat gremlinům na váš pravý analog. Jsem zvědavý jak se nakonec tento „problém“ ve finální verzi hry vyřeší, ale zároveň věřím, že tento styl řízení hry bude pouze o zvyku a po pár hodinách hraní nebudete mít sebemenší problém s tímto ovládáním. Když už je řeč o gremlinech, je třeba zmínit, že nebudete ovládat pouze jeden druh těchto potvůrek, ale dokonce čtyři. Hnědě zbarvení budou plnit funkci hlavních vojáků, zatímco červení budou útočit z dálky střílením ohnivých koulí. Zelení budou vaši tajní špehové, kteří budou moci obhlédnout situaci, zatímco modří budou vaše podpora v boji, neboť mají schopnost léčit své parťáky v boji. Je tedy jisté, že kombinace a bojový styl bude velice obtížný. Představme si případ, kde je před vámi nepřítel. Pošlete tedy zelené gremliny, aby obhlídli situaci a případné překážky; dále vyšlete do útoku hnědé jedince, v zápětí je začnete krýt červenými a s modrými si budete dávat pozor, aby jste měli co nejvíce svých pomocníků s co nejvyšším počtem zdraví. Rozhodně to zní velice zajímavě.

Overlord II

   Již v úvodní ukázce gremlini narazí na smečku vlků, které si okamžitě osedlají a začnou je používat jako své oře. V Overlordu II budete mít hned několik způsobů přepravy. Hnědí budou jezdit na vlcích, zelení na malých pavoucích, kteří umějí šplhat po zdech a červení budou hopsat na ohnivých salamandrech. Jízda na těchto tvorech se odrazí také ve způsobu boje, neboť gremlini jsou na osedlaných stvořeních daleko silnější. Takové projetí s vašim hnědým bojovníkem na vlkovi nepřátelským vojskem vytvoří stejný efekt, jako když projedete ostrým nožem skrz horké máslo.

Overlord II

   Ředitel Triumph Studia Lennart Sas ukázal pár událostí, jenž se budou odehrávat v pozdější části hry. Hráč se eventuelně vypraví skrze svůdný, zelený pohádkový svět obývaný jakýmisi ženami, připomínajícími víly. Váš zlý válečník také udeří proti mocnému impériu přímo. Bylo řečeno, že mezi prvním a druhým dílem budou určitě klíčové rozdíly. Vaše postava bude moci pro jednou opět ovládat věž, ale tentokrát bude temné sídlo odstrčeno do Netherworldu, kde bude postaveno uvnitř jakési jeskyně v mohutném stalaktitu, ze kterého bude vzrušujícně téct láva. Vaši poskokové budou také výrazně vylepšeni. Mezi novými útoky a druhy budou také speciální tituly, založené na jejich úspěších ve hře samotné a také pokud v boji zemřou, budou moci být oživeni na hřbitově u vaší věže. Ani na samotného Overlorda se však nezapomnělo a i k němu bude přidělena řada nových možností. Například jeho držení zbraně bude záviset na její váze. Jinak bude držet malý nůž a jinak obrovskou palici. Nejvíce překvapující je nejspíše to, že v určitých částech hry bude moci Overlord převzít kontrolu nad tělem svého gremlina a uskutečnit tak úkoly, které by samotný gremlin nezvládl. Velmi proradná je akce, kde Overlord použije temnou magii, aby si podmanil lidskou mysl a donutil ji jednat proti jejímu vlastnímu rozhodnutí a donutil tak třeba zaútočit proti vlastním druhům. To je vskutku zlomyslné.
   Pokud vývojáři vyžehlí drobný problém s frameratem a herním mechanismem, Overlord II by mohl být vznešeným pokračováním svého předchůdce. První demoverze je plánována na začátek června a vy si tak budete moci sami vyzkoušet tuto prvotřídní akci na Playstationu 3, Xboxu 360 a PC.

Detaily

Platforma: PC

Chcete vidět další Preview platformy PC? Přejděte na stránku PC Preview.