PSN Puzzle pack - recenze

Autor: Filip Němec | 28.12.2008
Žánr:  PSP  | Recenze  | Logické
Multiplayer: ANO
Tři skvělé logické hry Go! Sudoku, Go! Puzzle a Lemmings nám Sony předsouvá na jednom UMD disku. Kdo nezkusí, bude litovat...
V Sony přišly se zajímavým tahem, umístit své největší PlayStation Network trháky na dva UMD disky. PSN Power pack, který obsahuje hříčky přeci jen akčnějšího rázu a který nám už zrecenzoval Radek a druhý, jakýsi protipól Power packu – PSN Puzzle pack, který jak už je z názvu jasné, se bude zaměřovat především na logické hry. Jmenovitě PSN předělávka Lemmings,  klasické, leč chytlavé Go! Sudoku a velice zajímavé Go! Puzzle. Za cenu necelých 600 korun, což je cena za kterou se u nás jednotlivé kompilace prodávají, dostanete kvalitní porci zábavy pro někoho i na desítky hodin. Pokud by jsme byly v teleshopingu, dostanete  3 v 1 za cenu jednoho a to už se opradu vyplatí! :)
PSN Puzzle pack

Lemmings
Lumíci jsou známí opravdu na všech platformách a patří rozhodne mezi nejstarší herní „fosílie“ které díky bohu přežily až do dnešních dob a tak se přes PlayStation 3 dostává jejich prakticky nepozměněná verze na PSP. Lemmings byly vždy známí svojí skvělou a roztomilou hratelností, kterou si zachovávají i tentokrát. Vše pak dokresluje nádherná grafika, která nemusela dostát žádným ústupkům. Pro neznalce žánru, malý tutoriál – Vaším úkolem bude převést malá, roztomilá zeleno-modrá stvořeníčka z jednoho konce ševelu na druhý. To se může samozřejmě zdát v principu jako jednoduchá věc. Ně vždy ale vaše cesta bude předem zřejmá a jednoduchá. Proto jsou tu schopnosti jednotlivých Lumíků. Bude-li před Vámi vysoká zeď, Lumící ji po Vašem rozkazu vylezou. Stojí Vám v cestě kopec? Prokopejte se. To vše je přitom nádherně zpracované a je to vždy příjemný pohled na Vaše svěřence, kteří se spouští přidržujíc se deštníků z velké výšky na zem. Postupem času se ale obtížnost strmě zvětšuje a tak mnohdy už nebude o pohodovém zahraňování ani řeč, nýbrž se opravdu zapotíte. A pokud už dohrajete všechny úrovně, nebo Vás přestane bavit jejich zdolávání, přichází na věc opravdová lahůdka, kterou je editor úrovní. Tvorba vlastních ševelů je velice jednoduchá, intuitivní a zábavná o to víc ještě, když se se svými výtvory podělíte a přáteli přes Game Sparing, čímž odpadá i nutnost aby kamarád u druhého PSP měl svoji vlastní kopii hry. Celá hra se jednoduše ovládá a solu se zábavným multiplayerem a kvalitním editorem úrovní rozhodně nesáhnete vedle.

PSN Puzzle pack


Go! Sudoku
Chcete potrápit svůj mozek, při cestě do práce, nebo si jen rádi namáháte šedou kůru mozkovou? Pro všechny fanoušky Sudoku je Go! Sudoku skoro povinností. Věrné zpracování hlavolamu na PSP vypadá kvalitně a nabízi velké množství variací a módů. Cílem je aby v dané tabulce byly ve vodorovné a svislé řadě, stejně jako jednom devíti-dílném čtverci jen číslice od jedné do devíti a neopakovali se. V malých tabulkách o devíti sloupcích a řádcích je to pro už zběhlé luštitelé brnkačka, ale Go! Sudoku nabízí hrací plochy velké jako školní lavice a tak je o zábavu opět postaráno. Pro nováčky hra obsahuje i jednoduchý, leč účinný tutoriál. Hra obsahuje i jednoduchý systém nápověd, kdy Vám hra sama oznámí, že Vámi zadané číslo zde nepasuje. Pokud jste fandou, tohoto rébusu, bude Vám kvalitním soupeřem všude kde budete mít své PSP. A omrzí-li umělá inteligence, Go! Sudoku si můžete zahrát i ve více lidech.

PSN Puzzle pack


Go! Puzzle
Go! Puzzle je dokonalým klonem svojí PS3 verze, což jí rozhodně na kvalitě neubírá, právě naopak. Jde o  souhrn tří her, každé z jiného soudku, leč  všechny stejně zábavné. První je Swizzle Blocks, kde máte posouváním různobarevných kostiček za úkol z nich sestrojit řadu stejných barev, čímž pak vybouchnou a vy získáte body. Podle množství kostek se vše násobí a vytváří řetězové výbuchy.
Dalším kouskem je Aquatica, na první pohled klon opět světoznámého Tetrisu, která se ovšem místo hranatých tvarů hraje s podvodními minami. Vylepšení se ovšem schovává v různách powerupech, které z módu Aquatica dělají snad nejzábavnější kousek tohoto packu.
A nakonec nepřijde Japonec, ale Skyscraper. Postavička, kterou ovládáte vedete k vrcholu věže, kam se dostanete jen přes plnění různých hádanek a úkolů.
PSN Puzzle pack, pokud jste milovníkem minimálně jedné hry z nabídky, by Vám rozhodně neměl uniknout. Hrací doba by se s klidem dala počítat i na desítky hodin a to je u PSP her výborný výsledek.

Detaily

Platforma: PSP
Multiplayer: ANO

Chcete vidět další Recenze platformy PSP? Přejděte na stránku PSP Recenze.