PSN Collection - Power pack - recenze

Autor: Radek Micopulos | 21.12.2008
Žánr:  PSP  | Recenze  | Akční
Zábavné hry FlOw, Beats a Syphon Filter: Combat Ops na jednom UMD!

PLAYSTATION®Network Collection - Power pack je soubor tří PSN her, které jsou nyní společně na jednom UMD nosiči. Jedná se o hry FlOw, Beats a Syphon Filter: Combat Ops.

 

PSN Collection - Power pack

Flow je vyloženě relaxační hra, u níž by se dalo až pochybovat, zda se vlastně jedná o hru. Není zde žádné hlavní menu a do hry vstupujete prakticky hned po startu. Stanete se živočichem, který požírá plankton všeho druhu a neustále narůstáte podobně jako v legendární hře Had. Jakmile sníte všechny živé tvory v jedné hladině, musíte nalézt poslední červený organizmus, který vás pošle o úroveň níž. Když něco v předchozí části zapomenete, tak se není problém vrátit snědením modrého organismu, který vás opět vrátí výš. Cílem této „hry“ je tedy spořádat všechny živočichy, neustále narůstat a nakonec se dostat až na dno, kde smlsnete poslední část a vytvoříte tak nový organismus, se kterým můžete tento koloběh zase opakovat. Hra, která byla původně flashovou hrou na PC se před nedávnem dostala také na PS3 a nyní se objevuje na zřejmě nejideálnější platformě, kterou je právě PSP. V podstatě je to minihra, u které se ale skvěle pobavíte. Zaujme Vás jednoduchou, ale zato velmi působivou grafikou a příjemným hudebním doprovodem, který reaguje na dění okolo. Pokud se tedy potřebujete trochu odreagovat a to hlavně na cestách, je pro vás tato záležitost ideální.

PSN Collection - Power pack

 

Syphon Filter: Combat Ops je dalším dílem z proslulé série, která po PS1 zapustila kořeny i na PSP. Tentokrát se jedná pouze o onlinový díl pro více hráčů. PSP proto musíte mít připojené k síti, abyste mohli hrát s hráči z celého světa. Zaujme vás především pohledná a detailní grafika, ale hudební doprovod zde bohužel budete hledat marně. Jediné co uslyšíte jsou výstřely a ostatní zvuky, což je docela škoda. Ovládání je oproti tomu velmi dobře zvládnuté a uplatňuje principy osvědčené z předchozích dílů. Ve hře je celkem pět herních režimů a čtyři mapy, které můžete upravovat za pomoci „Mission Modifier“. Připojit se můžete do již vytvořených klanů nebo si můžete vytvořit vlastní. O hráče zde není nikdy nouze a záleží tedy pouze na tom, jak dlouho to bude bavit vás.

 

PSN Collection - Power pack 


Beats je rytmická hudební hra, která procvičí zejména váš postřeh. Princip je jednoduchý. Na displeji probíhají ze tří směrů symboly akčních tlačítek a vy se do nich musíte trefovat při právě znějící písni. Několik písní zde již je a navíc si do hry můžete natáhnout i svoje songy z paměťové karty PSP. Když už vám to nebude stačit, tak je v záloze tzv. Jamming, v němž můžete sami skládat melodie. Tedy spíše jejich znění, ale i tak je to zábava. Song, který si vyberete začnete skládat úplně od začátku. Nejdříve uděláte podklad třeba bicími, přidáte zvuky kytar, syntetizéru a dalších nástrojů a nahráváte. Všech nástrojů je většinou více než 12 typů a navíc je možnost povely hromadit a pak je vypustit najednou, takže vznikne naprosto jedinečná sestava. Hra je to opravdu návyková, ale přesto se zanedlouho objeví mírný stereotyp. Je hezké, jak si můžete celou hru přizpůsobit vašemu stylu. Změnit můžete celé hlavní menu a jeho interface např. za funky styl a modré pozadí v samotné hře za nějaké úplně jiné. Vše si můžete uzpůsobit podlé svého gusta. Pokud máte rádi hudbu a možnost si s ní pohrávat, tak vám mohu tuto hru jedině doporučit.


PSN Collection - Power pack


Celkově vás tento balíček her dostatečně pobaví i přesto, že se jedná o minihry, které byly původně jen ke stažení na PS Storu. Tyto hry vás sice mohou po čase omrzet, ale jsou tak chytlavé, že si i po nějaké době vzpomenete na chytlavou melodii, kterou jste vytvořili ve hře Beats a proto se k ní rádi opět vrátíte. Třeba se budete chtít odreagovat po divokých online přestřelkách ve hře Syphon Filter a proto zvolíte Flow, který vás dokonale uvolní. Balíček je to opravdu povedený a je pouze otázkou, zda vás budou všechny tři tituly bavit. Já jsem se rozhodně bavil a jako občasné zpestření mi tento soubor her bohatě postačil.


PSN Collection - Power pack

 

Detaily

Platforma: PSP

Chcete vidět další Recenze platformy PSP? Přejděte na stránku PSP Recenze.