God of War: Chains of Olympus - recenze

Autor: Radek Micopulos | 15.04.2008
Žánr:  PSP  | Recenze  | Akční
Kratos, brutální spartanský válečník se prosekal z PS2 i na naše PSP. Jak se mu to povedlo?

Brutální spartanský válečník se prosekal z PS2 i na naše PSP. Tentokrát se ocitne ve víru perské invaze do Řecka, kterou bude muset zastavit. Ujmete se tedy opět role drsného bojovníka Kratose, který záhy dostihne perského vůdce, jenž invazi řídí. Tento bojovník útočí svojí obří šavlí a také kouzlem ohnivého démona, které po jeho poražení získáte. Mohu prozradit, že se Kratovi invazi podaří zastavit, ale tak malé rozměry God of War ovšem nemá. Skutečnou zápletkou se stane bůh slunce Helios, který se zřítí se svým ohnivým vozem na zem, na které proto nastane temnota. Vydáte se tedy po jeho stopách zjistit co se stalo.

 

 

Co vás okamžitě udeří do očí, je perfektní grafika a vynikající snímkování hry. Krásné jsou jak exteriéry bitevního pole či podzemí, tak i interiéry s lesknoucí se podlahou. Plameny loučí osvětlují setmělé chodby a vy se prosekáváte kupou nejrůznějších nepřátel, přičemž občas řešíte i nějaké ty puzzle.

 

 

Kratos má tradičně jako hlavní zbraň Čepele chaosu a nově získá i Diovu rukavici, která je nejlepší na blízký silný útok. Tradičně lze všechny zbraně upgradovat za získané krvavé bublinky na vyšší úrovně stejně jako kouzla. Kouzla získáváte postupem ve hře a jsou celkem tři. Jako jedno z prvních získáte kouzlo Efreet, čili ohnivého démona, který zapálí všechny nepřátele ve vašem okolí a tak je vhodný hlavně na větší skupinky nepřátel. Dále najdete Světlo rozbřesku, které lze vrhat na lukostřelce, kteří vám zdálky znepříjemňují život a nakonec získáte i Charonův hněv. Charon je převozník z posvětí, který převáží mrtvé přes řeku Acherón a věřte mi, že ho nebude snadné porazit. Rozhodně ne na poprvé ;-).

 

 

K obraně budete využívat sluneční štít, který dokáže odvrátit vražedné čepele nepřátel a také odrazit (při správném načasování) projektily namířené na vás. Setkáte se tradičně s celou řadou nepřátel, mezi nimiž nesmí chybět vojáci, kyklopové a setkáte se i s přerostlým baziliškem při invazi do Řecka. Toho porazíte správným načasováním útoků a později známou minihrou, v níž musíte bystře mačkat v daný okamžik správná tlačítka.

 

 

Setkáte se rovněž s dobrými přáteli jako s bohyní moudrosti Athenou, bohyní červánků Eos a také se svou dcerou Calliope. Hlavním padouchem je zde tentokrát královna podsvětí Persephone, která osvobodila titána Atlase, aby zničil Olymp a s ním i všechny bohy. Pak by nastal Chaos, počátek všeho. Jak vidíte příběh zde opět hraje velmi důležitou roli a je patřičně zajímavý.

 

 

Jediné, co lze hře vytknout, je pouze doba, která čítá slabých 6 hodin herního času. Pro někoho je to málo, pro někoho akorát. Akce je ve hře mnoho a tak mi to ani jako takové negativum nepřišlo. Navíc se po dohrání hry otevřou různé minihry a také nové kostýmy. Musím pochválit krásné detailní interiéry, grafiku vody, ohně, blesků a dalších efektů. úchvatné scenérie a zajímavá prostředí doplňují výborné plynulé animace Krata a jeho nepřátel. Do varu vás dostane atmosférický hudební doprovod působící opravdu velkolepým dojmem. Po posledním dílu God of War 2 na PS2 se tak z tohoto dílu pro přenosný PlayStation stává velmi solidní zabavení při čekání na třetí díl. Pokud vás hra na PS2 bavila, tak vás bude jistě bavit i tato. Je to zkrátka zatraceně dobrá a zábavná akce!


Interní reklama


www.comepod.cz

Web našeho podcastu již brzy...Detaily

Platforma: PSP

Chcete vidět další Recenze platformy PSP? Přejděte na stránku PSP Recenze.