World Tour Soccer 2 - recenze

Autor: Filip Němec | 25.12.2007
Žánr:  PSP  | Recenze  | Sportovní
Multiplayer: ANO
Nebaví Vás FIFA ani PES? World Tour Soccer 2 na PSP si určitě oblíbíte!

S herními pokračováními se to má asi tak, buďto je další díl skoro nachlup stejný a nebo se snaží celkově pozměnit směr hry, to když první díl nebyl moc úspěšný. World Tour Soccer 2 se bez debat řadí do první škatulky. V době kdy jednička dorazila na pulty obchodů si tohoto fotbálku nikdo moc nevšímal. Od Sony jsme na virtuální fotbalové zážitky nebyly moc zvyklý, ale po přečtení pár názorů od lidí, kteří si tuto hru vyzkoušely, se stala oblíbenou především pro ty, kteří neholdují realističnosti ve fotbalu, což je hlavním heslem WTS2.

 

Ze začátku nezbývá než jen varovat, že dvojka nenabízí zdaleka moc nového. Ale stejně jako v Ridge Racer 2 na PSP to vlastně ani nevadí. Vždyť podobný fotbalový zážitek by jsme hledaly těžko a už vůbec na PSP. Hra nemá konkurenci ve dvojici FIFA a PES. V Sony se vydali vlastní „zábavnější" cestou. V první řadě je nutno zmínit, že hlavním cílem hry není nastřílet co nejvíce branek (ale nebojte, stále je řeč o fotbalu :), ale herní styl. Zkrátka, jak vaše hra vypadá. Pokud budete celý zápas jen bránit a pak dáte z jednoho brejku gól, možná zápas vyhrajete gólově, ale co se počítá, prohrajete na body. Zkrátka jde o zábavu a požitek ze hry.

 

 

Body Vám samozřejmě nenaskakují samy od sebe. Za všechno co ve hře děláte jste hodnoceni. Body můžete získávat jak kladné, tak i záporné. Kladné například za dobrou přihrávku, vstřelení gólu nebo obrání soupeře o míč. Záporné pochopitelně za ztrátu míče, střelu mimo, nebo nedej bůh, vstřelení vlastního gólu. Díky těmto aspektům se hra přelévá z jedné půlky na druhou, nutí Vás hrát vabank a tím se hra stává daleko živější a zábavnější. Času ve hře není na zbyt a proto jste nuceni jít občas i do ostrých faulů, které nejsou hodnoceny tak tvrdě jako ve fotbalových simulátorech. Samozřejmě podkopnutí hráče ze zadu se trestá červenou kartou a penalizací, jež má za následek ztrátu mnoha cenných bodů, rozhodujících o výsledku zápasu.

 V Sony neexperimentovali jenom v hratelnosti, právě naopak. Velice zajímavá je i nabídka herních módů. Samozřejmě nesmí chybě klasická kariéra, pojmenovaná trefně „World Tour",  zkládající se z několika po sobě jdoucích  zápasů ve kterých budete hrát za Vámi zvolený národní tým. Komu se ovšem tato klasika zdá příliš ohraná, určitě najde zalíbení v ostatních herních režimech. Těch je přímo několik, mezi nejpovedenější patří „All Rounder", při kterém se musí dotknout míče všichni hráči, jinak nebude vstřelená branka započítána. Pamatovat si ovšem komu jste přihráli nemusíte. Kolem hráčů, kteří neměly s balonem co dočinění svítí zelený kruh. „Shot Clock" je už podle názvu o čase. Jakmile se totiž dostanete k míči, začne Vám běžet časový limit ve kterém musíte vstřelit branku. Pokud tak neučiníte, Hra je přerušena a rozehrává se. Dalším módem, který spolupracuje především s počítáním bodů je „Zone", ve kterém soupeřova půlka rozdělena na zóny, kde se podle jejich zabarvení násobí vaše získané skóre. Například vstřelíte-li gól z červené zóny, body se Vám násobí třikrát. Výčtem a popisem herních režimů bych mohl pokračovat ještě mnoho řádků, ty nejdůležitější a nejzábavnější byly představeny a ty ostatní plní funkci spíše tréninku, kdy hrajete proti přesile, nebo si přihrávat přes checkpointy.

 

 Jedním z největších plusů hry je dlouhá hrací doba, což je u PSP her více než vzácnost. Možností a motivace je tolik, že pro Vás hra může znamenat desítky hodin zábavy. Nečekejte podrobné statistiky hráčů, ani realistické chování míče, zato ale zábavu šitou PSP přímo na míru. Technické zpracování není rozhodně pozadu, grafika na tento styl fotbalu více než vyhovuje a zvuky jsou naprosto na úrovní. To vše nám dává jen jediný výsledek. Pokud vlastníte PSP a už Vás omrzela FIFA se svoji fyzikou míče a PES se svoji realističností World Tour Soccer 2 je jasná volba!

Detaily

Platforma: PSP
Multiplayer: ANO
Doporučená konfigurace: Sony PSP

Chcete vidět další Recenze platformy PSP? Přejděte na stránku PSP Recenze.