Buzz! Quiz Master - recenze

Autor: Filip Němec | 13.11.2008
Žánr:  PSP  | Recenze  | Logické
Multiplayer: ANO
Buzz se prosoutěžil už i na PSP. Dopadlo to: a)skvěle b) jde to c)hrůza <br /> Správná odpověď uvnitř recenze

Všem PlayStation 2 a od nedávna už i PS3 hráčům známý úšklebek, značící, že se bude soutěžit, je zpět! Buzz to dotáhnul i na PSP, což je po vydaných devíti dílech (osm na PS2) docela pozdní příchod. Ovšem, lepší vrabec v hrsti…
Buzz se svým stále stejným úšklebkem a paranoidním hlasem objevuje na PlayStation 2 už pěknou řádku let. Před nedávnem se prosoutěžil konečně na PlaySation 3 a že to vůbec nedopadlo špatně. Ještě podivnější je, že přestože se kvízové hry s Buzzem v hlavní roli, se těší velké oblibě, na PSP ho můžeme vidět až teď. Jestli je důvodem jakási „druhořadost" konzole, nebo přesvědčení vývojářů z Relentless Software, že soutěžní hry, kdy se před televizí sejde parta kamarádů honící si vlastní ego kdo je chytřejší zkrátka na displej PSP nepatří. Tak či onak, Buzz je tady a my si ho konečně můžeme vychutnat i s kolegy v práci, či trumfnout svého nadřízeného na pracovním obědě. Ukažte, jestli jste ten pravý Quiz Master!
Na začátek nutno dodat, že se nejedná o žádnou konverzi a Buzz je v plné síle a vyzbrojen pěknou dávkou otázek. Naproti docela vlažnému Singleplayeru PS3 Buzz! Quiz TV, nás v kapesním Buzzovi čeká nebušená hra jednoho hráče jak se patří. Singleplayer část hry je rozdělena do soutěžního pavouka, kdy si procházením jednotlivých kol odemykáte další a další až do úplného odemčení všeho :) To vám zabere nějaké tři hodiny kvízové zábavy, Rozmanitost jednotlivých soutěžních kol je veliká, stejně tak velká škála způsobů jejich zadávání a hádání. K opakovanému hraní by vás mohl donutit i systém medailí. Každou soutěž jde projít na bronzovou, stříbrnou a zlatou medaili a ještě získávat různé odměny za vynikající výkony jako je odpověď do určitého času apod.

 


Hlavním tahákem hry, stejně jako už u zmíněného Buzz! Quiz TV, je hra více hráčů. Asi nejlepším módem je Pass Around, ke kterému stačí jen jedno PSP a maximálně šest přátel. Pak už jen navolíte potřebné informace jako je obtížnost, délka a může se hrát. Vše probíhá tak, že si PSP mezi sebou postupně předáváte. Přestože to vypadá tak trošku „trapně" kdy si parta lidí předává PSP a koukají si přes rameno, většinou je to neuvěřitelná psina, kdy se navzájem pošťuchujete, hecujete a vůbec, královsky bavíte. Pass Around by se dal zkrátka považovat za to nejlepší ze hry. Jednoznačně! Ovšem, dva další multipalyer módy ale nejsou také vůbec k zahození. Ke Game Sharing samozřejmě potřebujete další PSP, přičemž hra vám stačí jen jedna, bohužel možná ale kvůli přenášení dat přes Wi-fi jde jen o bezduché pokládání otázek a žádné zajímavé kvízy a rébusy. Quiz Host, je ovšem dalším zábavný prvkem. Opět postačí jen jedno PSP a maximálně šestice hráčů. PSP tentokrát obsluhuje jen jeden a ostatním pokládá otázky a vyhodnocuje je. Například při napodobování zvířat, nebo mimických úkolech je ovšem hodnocení čistě na obsluhovateli PSP, tudíž opět atmosféra houstne a nátlak ostatních aby jste jim dali to nejlepší hodnocení je opět velice zábavnou záležitostí.
Buzz! Quiz Master je zkrátka další podařený díl, který v mnohém rozhodně předčí nedávnou PS3 verzi. PSP verze není o nic ochuzena, spíše právě naopak. Vše se povedlo nádherně přetransformovat na display PSP, včetně samotného modérátora Buzze, kterého opět namluvil australský Jason Donovan. Jedinou věcí, která se vlastně ani nedá považovat za chybu, je nutnost dobré angličtiny, což ale u her tohoto typu je samozřejmé. Pro ty co tedy čekají na správnou odpověď z anotace článku, A je správně :)

Detaily

Platforma: PSP
Multiplayer: ANO

Chcete vidět další Recenze platformy PSP? Přejděte na stránku PSP Recenze.