Everybody´s Golf 2 - recenze

Autor: Lukáš Slavkovský | 20.10.2008
Žánr:  PSP  | Recenze  | Sportovní
Náš redaktor Filip Němec v zajatí golfového simulátora:)

Mohlo by se zdát, že hry, ve kterých jen bezduše odpalujete míčky mohou být stereotypní, bez nápadu a především nudné. Vede nás k tomu povětšinou fakt, že sledování golfu v televizi je asi ještě nudnější než počítat do nekonečna. Chyba! Golfové tituly se těší velké oblibě, především na PlayStation konzolích, kde na PS3 vyšel už sedmý díl populární série Everybody\'s Golf. My se ovšem podíváme na jeho menšího sourozence Everybody\'s Golf 2 na PSP.

Zprvu nutno dodat, že Everybody\'s Golf 2 toho moc inovativního nepřináší a tak komu první díl nebyl zrovna pochutí, na druhý si chuť může rovnou nechat zajít. Naopak, koho jednička bavila, není krom málo novinek nic, co by ho mělo od koupi odrazovat. Klasickou kostrou hry se stala „kariéra\", ve které nebudete mít za úkol nic jiného, než vyhrávat turnaje všeho druhu. To bude zprvu hračka, ovšem se strmě stoupající obtížností si nejednou klepnete pěstí do stolu. Vyhráváním již zmíněných turnajů se samozřejmě odemykají další výzvy, ale spousty dalších „serepetiček\" jako jsou míčky, hole, nové postavy, účesy, či oblečení. Při používání jedné, nebo užšího počtu postaviček se při častém hraní zvedá „loajalita\" postavičky, díky které při přechodu na další úroveň můžete získat další věci do své sbírky.

Celý herní systém se taktéž moc nezměnil, takže pod někdy infantilní grafikou se skrývá někdy až překvapivě realistická simulace, která tvoří ten pravý golfový zážitek pro nás, hráče, kteří by se sice v reálu golfové hole nikdy nedotkli ale virtuálně nás to setsakramentsky baví. Rozhodování jakou hůl použijete, zkoumání povrchu greenu a vyčkávání na správný vítr z vás udělají opravdového závysláka, až si najednou uvědomíte, že jste v tom! v kůži opravdového golfisty. Bohužel, přestože to tak nevypadá, hra vás poměrně rychle a bez ostychu vrhne do hry a tak pokud jste nováčkem v žánru, budete mít asi především ze začátku znatelné problémy. Na druhou stranu se hra hraje velice „přátelsky\" a tak si včas na vše zvyknete a po pár turnajích si začnete všímat statistik postaviček a holí, které mají na hratelnost a vlastnosti vaší hry poměrně velký vliv.

Ve vašem chápání vzdálenosti, větru a povrchu hřiště vám může byt nápomocná minihra, ve které máte za úkol trefit se do jamky jedním odpalem. Jamek se na jenom greenu nachází víc a každá je jinak bodově ohodnocená. Vaše snažení je o to jednodušší, že jamky se nachází v kuželovitých prohlubních. Přestože se může zprvu zdát jako o naivní pokus vývojářů o nějakou tu novinku, z tohoto modu se stane velice chytlavou záležitost a nejednou v ní budete vyzívat i své přátele, aby s vámi změřily síly. Grafika dle očekávání žádných, na první pohled viditelných změn nedočkala, což svým způsobem není na škodu. Zpracování se stále nese v „bujarém\" stylu, kdy vás prostředí ani samotné postavičky nikdy nebudou nudit.

O trvanlivosti hry by se dalo dlouho debatovat, protože spoustě hráčů, může přijít hra někdy a moc repetetivní, přičemž ti druzí si ji po dohrání s chutí pustí znova. Velký počet jakéhosi příslušenství ale jsou pro většinu z nás velkým lákadlem a tak v kombinaci s minihrami hra vydrží oproti některým ostatním PSP titulům několikanásobně dlouho. Čekat ale hru, která by vás přikovala do sedadel a kterou by jste vypli a ž po dohrání nečekejte. Jde spíše o nárazovou hru, kde si spíše zahrajete pár turnajů a dáte si na chvíli pauzu.

Zhodnotit pak celou hru je více než radostným počinem. Neutuchající hratelnost, „správňácká\" grafika a dlouhá herní doba dělají z Everybody\'s Golf 2 nadprůměrný PSP titul. Jediným kamenem úrazu, krom již zmíněné absence více inovací je skutečnost, je Everybody\'s Golf 2 je jakýmsi portem PS3 verze Everybody\'s Golf 5 a tak stejně jako kupříkladu u vztahu PSP a PS3 verzí her Ridge Racer nehledejte krom horší grafiky handheldové verze. Pokud tedy toužíte po další kvalitní ráně golfovou holí z vašeho přenosného miláčka, není co řešit, Everybody\'s Golf 2 čeká jen na vás.

Detaily

Platforma: PSP

Chcete vidět další Recenze platformy PSP? Přejděte na stránku PSP Recenze.