ATV Offroad Fury Pro - recenze

Autor: Radek Micopulos | 13.10.2008
Žánr:  PSP  | Recenze  | Závodní
Multiplayer: ANO
Zábavná terénní arkáda s krásnou grafikou a ještě ke všemu na PSP!

ATV Offroad Fury Pro se místy opravdu dostává na grafickou špičku mezi handheldy. Grafika je prostě krásná, detailní a barevná. Prostředí jsou dostatečně pestrá a netvoří je pouze stadiony s navezenou hlínou ale i malebný venkov, pouště, džungle, lesy a hory. Stejně jako prostředí se mění i povrchy, na kterých proháníte vaše motorky, čtyřkolky, buginy a také auta. Jezdit budete po asfaltu, písku, hlíně, ale i sněhu. Vše doprovází detaily typu vodních kapek, sněhových vloček a s tím i změny jízdních vlastností.

 

 

Jízda ve vysokém tempu není na snímkování (frameratu) vůbec znát a drží jako by se nic nedělo. Hra je to opravdu arkádová, i když se jízdní vlastnosti co se týče reality ukazují docela slušně. Asi nejvíce zábavné jsou právě čtyřkolky, na nichž je umění jezdit, vyrovnávat nerovnosti tak, aby jezdec nespadl a podobně. U bugin, rally aut a terénních aut se už tak nepobavíte, můžete je totiž maximálně převrátit. Žádný model poškození zde není a myslím si, že je to i zbytečné. Vysokých skoků, šílených triků a riskantních manévrů je zde dost a tak se nikdy nenudíte.

 

 

K dispozici jsou dále motocykly a sněžné skútry na zasněžené tratě. K těm se ale dostanete až později, protože nejprve musíte pokořit závody s motorkami, čtyřkolkami a buginami. Až poté se dostanete k rally vozům, džípům a nakonec i ke zmíněných sněžným skútrům. Všechny dopravní prostředky si můžete ostatně i dokupovat za body získané v závodech. Za dlouhé skoky, triky a třeba jízdu po zadních kolech (u čtyřkolky) získáte body, za které si můžete vylepšit váš stroj. Jednotlivých typů vozítek je navíc celá řada a každé si můžete individuálně upravit podle svého. Většinou má vozidlo tři barvy, které můžete měnit z nabídky široké škály barev stejně jako polepy umístěné téměř na celém vozidle. Navíc si můžete dokupovat přídavná světla, nárazníky, stupačky a celou řadu dalších věcí. V tomto ohledu je hra velice zajímavá. Nabízí spoustu možností a variant, které můžete na svá vozítka aplikovat a uložit. Dodatečně si ještě můžete pohrát s nastavením odpružení, převodovky, brzd a pneumatik. Pneumatik je několik typů na různé povrchy. Jedny se hodí více na písek a jiné třeba do bláta.

 

 

Postupem ve hře si odemykáte šampionáty jako Supercross, Rallycros, National, Freestyle, Circuit, Endurocross, Rally, Snowcross, Legends a Olympics. Jednotlivé šampionáty se skládají většinou ze čtyř závodů. Dlouhá životnost zaručena! Jediná větší výtka k této hře směřuje ke zvláštně nastavené obtížnosti. Většinou všechny soupeře brzy po startu předjedete, ale jakmile uděláte chybu a vybouráte se, tak už jsou soupeři najednou kilometry před vámi a je těžší je dohnat. Možná, že právě takto hra vyrovnává váš velký náskok, ale nepůsobí to zrovna nejlépe.

 

 

Musím ale pochválit dobrý rockový hudební výběr, který se ale brzy oposlouchá. Zvuk brázděného povrchu pod vašimi pneumatikami zní velmi dobře a motor také. Jen budete muset asi na začátku upravit nastavení, abyste vůbec motor slyšeli. Jinak je hudební stránka velmi dobrá, až na nepříjemný zvuk, který po dojetí závodu doprovází potvrzení volby continue. Funguje zde i systém sponzoringu. Jakmile se vám začne více dařit, přijdou vám e-maily od potenciálních sponzorů a vy si můžete vybrat jaké chcete. Lze je mít až tři a využívat jejich podporu na levnější nákup součástek apod. Každý sponzor má jiné podmínky smlouvy, a tak vás mohou některé za slabé umístění i penalizovat. Nakonec je tu skvělý multiplayer, do nějž můžete vytvářet tratě ve vlastním editoru!

 

 

ATV Offroad Fury Pro je opravdu velmi zábavná hra se spoustu možností a závodů. Výborná záležitost na odreagování od všedních závodů typu GT.

 

Hru poskytla společnost Sony Czech, spol. s r.o.

Detaily

Platforma: PSP
Multiplayer: ANO

Chcete vidět další Recenze platformy PSP? Přejděte na stránku PSP Recenze.