Pain - recenze

Autor: Oldřich Bezdomnikov | 10.12.2007
Žánr:  PS3  | Recenze  | Simulátory
Multiplayer: ANO
Bolest může být i legrační, na výbornou hru to bohužel nestačí.
Na hru PAIN (česky bolest) se čekalo poměrně s napětím. Zajímavý koncept, hezká grafika a příznivá cena měly zaručit zábavu odpočinkového rázu, když třeba nemůžete vyřešit další misi v Assassin´s Creed. I já jsem doufal, že po dlouhé době nabídne PS Store zajímavou hru, kterou si s chutí zahraji. Výsledek je ale hodně nahořklý a v této recenzi se vám budu snažit vysvětlit, proč jsem po hraní této hry tak zklamaný.


Hlavní myšlenka hry je hodně ujetá, v normálním životě prakticky neproveditelná. Máte k dispozici jakýsi veliký prak, kterým vystřelíte našeho nebohého hrdinu vstříc rušné ulici. Vaším úkolem je rozbít co nejvíce věcí a dotyčnému způsobit co možná největší bolest. A to je všechno. Hlavní mód má sice některé další obměny (střílejte šimpanzy, klaun poznává střepy apod.), ale víceméně jde pořád o to samé. Po spuštění vás hra nemilosrdně přebrnkne do zdlouhavého tutoriálu, po jehož skončení se vám odemkne hra. Má to samozřejmě výhodu v tom, že se hru naučíte ovládat, ale nebojte se, zase tak těžké to není.


Čeká na vás prostorný výřez jedné části města, grafika je výborná, postavičky jsou jakoby vymodelované z plastelíny. Na designu úrovně si dal někdo hodně záležet a po bližším prozkoumání zjistíte, že jsou v ní desítky plně zničitelných předmětů. Jenže ouha, ve hře je pouze jedna úroveň a tu za chvíli zvládnete. Tvůrci možná nabídnou časem další úrovně, ale ty nebudou rozhodně zadarmo. Zde bych rád poznamenal, že ke stáhnutí jsou již v nabídce dvě další postavy (Santa Claus a jeho sexy pomocnice), ale musíte za ně zaplatit, což je na můj vkus pěkná zlodějina. Proč tyto postavy nejsou na výběr již v základní verzi hry, je mi záhadou.


Hra nabízí z získání několik desítek trofejí, cílem je samozřejmě získat co nejvyšší skóre, které ovšem nesmyslně nejde zapsat do online světových žebříčků. Hra po síti chybí a zahrát si tak můžete pouze na jedné konzoli, což je taky docela velký zádrhel. Jasně, hra je srandovní, letící kráva zasáhne opici a následně vybuchne, šašek kdáká francouzsky, hlavní hrdina si co chvíli upšoukne, jenže tohle všechno vás brzy přestane bavit. A jestliže chcete získat nějaké to vyšší skóre, musíte celkem potrénovat a to už s odpočinkem nemá nic společného.


Verdikt je z mého pohledu jednoduchý. Hru nedoporučuji kupovat, dvě stovky se dají vyhodit i mnohem lepším způsobem. Milovníci bolesti si pomohou sami (co takhle jít před Vánoci do hypermarketu) a zájemci o kvalitní hry z PS Storu si zkrátka počkají na nějakou lepší hru. Napadá mě, že to půlroční čekání bylo vlastně mnohem bolestivější než výsledná hra. Hru Pain lze zatím koupit pouze na americkém Storu, na tom českém by se měl v brzké době objevit.

Detaily

Platforma: PS3
Multiplayer: ANO

Chcete vidět další Recenze platformy PS3? Přejděte na stránku PS3 Recenze.