Endless Ocean (Nintedo Wii) - ostatní

Autor: Jan Vrba | 17.06.2008
Žánr:  PC  | Ostatní  | Akční
Nekonečný oceán. Pojďte na Nintendu Wii objevovat krásy modrého oceánu s Wimottem. Zážitek, který stojí za to!

Sám jsem si myslel, že Nintedo Wii je - promiňte mi toto slovní spojení - "blbá konzole do počtu, která next-genu od Sony či Microsoftu jen překáží." Avšak jsem (díkybohu) dostal možnost si na jedné konzoli od Ninteda zahrát, díky kamarádovi, který jednu vlastní. Pokud patříte mezi ty, kteří si také mysleli něco podobného, co jsem napsal já, pak se šeredně mýlíte ! Opak je pravdou. Přiblížím Vám Nintedo Wii na jedné nové hře, která vypadá opravdu hezky - Endless Ocean (ikdyž to není jediná hra, kterou jsem na Nintedu Wii stačil zahrát).

 

Endless Ocean

Ano, začínám právě názvem, který leccos vypovídá o hře, ale zároveň může být i matoucí. Takže zaprvé jde o hru zabývající se oceánem a zadruhé - ne, není to kravina, jak by si někteří z vás mohli myslet.  Pokud bych měl Endless Ocean charakterizovat hned na začátku, aby bylo všem jasné, o čem že to tady teď  čtete, pak bych napsal: "Endless Ocean je hra, která se zabývá realistickým ztvárněním podmořského života v geniálním provedení Ninteda Wii (ikdyž někdy bolely ruce, to je pravda :) ) a je v ní vše, co mnohdy u některých her postrádáme - volnost ; otevřenost ; hratelnost a zábava. Ano, poslední dobou jsem se u této hry bavil více, než třeba ve škole (nic proti vzdělání, uvádím jen příklad :) ) . To by byla základní charakteristika této hry. Pojďme se na ni podívat trochu zblízka.


Ovládání

Díky ovladači Wii (také zvaného "Wiimote") je hra opravdu zábavná. Pohybem Wiimoteu určíte na obrazovce místo, kde má potápěč doplavat a stiskem tlačítka ho tam pošlete. Samozřejmě nechybí ani užitečná tlačítka jako pro fotografování ; krmení mořských živočichů či se s nimi můžete dokonce i mazlit, čímž získáte jejich "náklonnost" - jinými slovy u nich stoupnete v oblíbenosti.

Loď a moře ... moře a lod

Ano, takto lze nazvat příběh hry, ve kterém se střídají sekvence, kdy se vaše nohy nacházejí na suchu na lodi ale pozor - výraznou část hry také strávíte i v moři. Mořskému světu se věnovat moc obsáhle nemusíme - najdete tu téměř vše, co znáte z dokumentárních seriálů a to v pěkném grafickém zpracování. Představme si tedy vaši loď, ve které se buďto pohybujete v palubě či listujete ve své kajutě archívem objevených mořských druhů, ve kterém se můžete dozvědět například čím se živí žraloci či delfíni a jiné mořské druhy, pokud to ještě nevíte :).  Další variantou "zábavy" na lodi je ta, že si můžete pohovořit s bioložkou či si vybrat e-mail na svém notebooku. Kolem lodi propluje občas párek delfínů a právě v něm se skrývá minihra. Delfíny si můžete ochočit a dokoce je i můžete vycvičit (což je ta zmiňovaná minihra - cvičení delfínů). Jaký v ní uděláte rekord ?

 

Moře - co tam ?

No takže kromě prohledávacího módu existuje v této hře i takzvazný mód průvodce, ve kterém provázíte "podmořské turisty", kteří zaplatili nějakou tu sumu peněz, oceánem.


Multiplayer

Ikdyž můžete relaxovat u Ninteda Wii a Vaší TV sami, pak nepřijde na škodu občas přibrat kamaráda do multiplayeru k probádávání mořského dna. Avšak jak říkám, samostatná relaxace (o tu v této hře jde především) je mnohem lepší v jednom - tedy singleplayeru.


Ke kladům hry patří například hratelnost, volnost pohybu , encyklopedická hodnota ; možnost se pořádně odrelaxovat a visuální zpracování hry.

A naopak k záporům patří vysoká cena v ČR ! Hra stojí kolem 1200Kč, ale v zahraničí ji lze pořídit i za polovinu. A to sice proto, že hra je prodávána jako "méněhodnotná" ; což je ale opak. Pro ty, kteří mají trpělivost a touhu si u něčeho odpočnout, je to přímo do nebe volající záležitost.


Tato hra je pro někoho  příjemná, relaxační záležitost - tedy lépeřečeno pro ty typy lidí, kterí nejsou nějak "ultraakčně" naladěni ; a naopak pro akční typy je tato hra možná tak trochu "nudnou" . Ale v závěru musím napsat, že se jedná o opravdu skvělou hru, u které si nejen zarelaxujete, ale i se něco můžete přiučit a která je ušitá na míru konzoli Nintedo Wii.

Detaily

Platforma: PC

Chcete vidět další Ostatní platformy PC? Přejděte na stránku PC Ostatní.