Take 2 kupuje Illusion Softworks - ostatní

Autor: Daniel Hanák | 08.01.2008
Žánr:  PC  | Ostatní  | Akční
Že by nové 2k Czech?
Včera Take Two oznámilo koupi Illusion Softworks, předního středoevropského herního vývojářského studia s operacemi v Brně a Praze. Illusion Softworks má kolem 200 zaměstnanců a připojí se k vydavatelské známce 2K Games Take Two.

Illusion Softworks, založené v roce 1997, je tvůrcem a vlastníkem několika hitových značek včetně Mafia, Hidden & Dangerous a Vietcong. Studio v současnosti pracuje spolu s 2K Games na Mafii II, pokračování původní Mafie, která pomohla založit žánr gangsterek a prodalo se jí více než 2 miliony kusů.

"Koupě IS odráží naše strategické úsilí vlastnění vysoce ceněného duševního majetku, jak pokračujeme ve zvětšování našeho portfolia tříáčkových titulů," řekl Ben Feder, výkonný šéf Take Two.

Christoph Hartmann, prezident 2K řekl, "Přidání 2K Czech do sítě našich vývojářských studií demonstruje náš silný závazek vytvářet silné značky a budovat špičkové tvůrčí týmy. Tým 2K Czech je zodpovědný za několik velmi inovativních a vysoce ceněných značek a těšíme se na pokračování společného vývoje nových a existujících IP."


"Máme výborný pracovní vztah s 2K Games a nanejvýš je obdivujeme," řekl Petr Vochozka, CEO 2K Czech. "Jsme potěšení stát se studiem 2K a jsme si jisti, že toto nové partnerství posílí naše současné a budoucí projekty."

O Take Two Interactive Software

Take-Two Interactive Software, Inc., se sídlem v NYC, je světový vývojář, obchodník, distributor a vývojář s interaktivním herním softwarem na PC, systémy Playstation 3, PlayStation 2 a PSP (Playstation Portable), videoherní a zábavní systém od Microsoftu Xbox 360 a Xbox, Wii, Nintendo GameCube, Nintendo DS a Game Boy Advance.

Detaily

Platforma: PC

Chcete vidět další Ostatní platformy PC? Přejděte na stránku PC Ostatní.