25 nejlepších her na PS3, 1. část - ostatní

Autor: Lukáš Slavkovský | 08.08.2011
Žánr:  PS3  | Ostatní  | Online
Sestavili jsme pro vás žebříček 25-ti nejlepších her na PS3 a zde se můžete podívat na prvních deset.
 

PS3 je mezi námi již více než pět let a za tu dobu bylo vydáno hodně skvělých her. Člověk ani neví, kterou z nich má zkusit dřív a proto cílem tohoto článku je pomoci se orientovat v těch nekvalitnějších titulech, jaké kdy byli pro PS3 vydány, avšak jde jenom o subjektivní názor autora článku. Prosím vezměte do úvahy, že hry jsou seřazeny náhodně, ne podle kvalit. Tak a teď se připoutejte, jdeme na to J.

Ø  Grand Theft Auto IV

Jedna z nejlepších městských akcí všech dob, série Grand Theft Auto, pokračuje na PS3 již čtvrtým dílem a to s úplně novým enginem. Reálnější fyzika, vylepšená grafika, krycí systém, nové možnosti a multiplayerové mody, to vše lze spájet s GTA IV. Hra sice nepřinesla úplně nové město a ubrala některé nápady, které zavedl San Andreas, ale i navzdory tomu jde o jednu z nejlepších her svého druhu, jaké PS3 může nabídnout. 

 

Ø  Uncharted 2: Among Thieves

Nathan Drake se vrací v téhle 3rd person akční adventuře, aby spolu se svými přáteli získali cenný klenot a zkřížili tak plány válečnému zločinci. Uncharted 2 je nabit skvělou akcí, výtečnými, dech beroucími momenty a kromě poutavého příběhu také nabízí velice chytlavý multiplayer. Among Thieves předčil první díl série ve všech oblastech a tudíž je velice vítaným přírůstkem do vaší sbírky her.

 

Ø  Tekken 6

Turnaj krále železné pěsti opět hledá vyzyvatele, tentokrát pro Jina Kazamu. Svět se však nachází v troskách, jelikož Jin Kazama po vítězství v Tekken 5 vyhlásil vojnu celému světu a vy ho musíte zastavit. Zajímavý příběhový mód dokáže předčít jenom klasický arcade a online multiplayer. S řadou starých i nových tváří je Tekken 6, i navzdory nutné instalaci a nepříjemným loadingům, parádní bojovkou, kterou byste si neměli nechat ujít.

 

Ø  Heavy Rain

Interaktivní film, tak je častokrát označován Heavy Rain, který lze označit za jednu z nejlepších her všech dob. Pomozte najít Eathanovi Marsovi ztraceného syna a vypátrejte za pomoci reportérky Madison Page, soukromého detektiva Scota Shelbyho a agenta FBI Normana Jaydena origami vraha, než bude příliš pozdě. Alternativní konce i události, extrémně poutaví příběh a skvělé dialogy, to vše dělá z Heavy Rain hru, kterou budete hrát s otevřenými ústy od začátku až do konce.

 

Ø  Dead Space 2

Nejlepší hororová série současnosti, Dead Space, předčila druhým pokračováním série veškeré očekávání. V kůži Isaaca Clarka, vesmírného technika, se již podruhé utkáte s velice nebezpečnými nepřáteli - kreaturami zvanými Necromorphs. Hra se vyznačuje výtečnou atmosférou, zajímavým arzenálem zbraní, parádní zvukovou stránkou a pozoruhodným multiplayerem a žádný fanoušek hororů by si tento titul rozhodně neměl nechat ujít.

 

Ø  Demon´s Souls

Akční RPG Demon´s Souls se proslavil svou nekompromisní obtížností, při které se zapotí i zkušení hráči. Jaké povolání pro svou hlavní postavu zvolíte a jakou taktiku si v boji osvojíte, je jenom na vás, ale tahle hra vás vtáhne dovnitř a nepustí vás dříve, než budete vymačkáni jako citron. Geniální strategické souboje s bossy, kooperativní i kompetitivní multiplayer a velice dobrá atmosféra děla z této hry klenot, jaký herní komunita již dlouho neviděla.

 

Ø  Assassin´s Creed 2

První příběh Ezia Auditoreho je natolik návykový, že Assassin´s Creed 2 je možné bez debaty označit za nejlepší díl série. Desmond Miles se po útěku z Absterga dostává do řádu vrahů, kde opět usedá do zařízení se jménem Animus, aby přežíval na vlastní kůži vzpomínky svého předka. Nekonečně zajímavé prostředí středověké Itálie, nové schopnosti, lepší variace misií a kupování vylepšení na budovy v Moterigionyho vile je jenom drobná část toho, co vše hra dokáže hráčům nabídnout. Pokud hledáte kvalitní akční adventuru, Assassin´s Creed 2 je jedna z těch nejlepších možností, jaké lze koupit.

 

Ø  Little Big Planet 2

Roztomilá, ale nekompromisní plošinovka Little Big Planet, si získala naše srdce a právem se dostala do top 25 nejlepších PS3 titulů. Bezpochyby nejlepší editor levelů, jaký kdy byl na PlayStationu vytvořen, nabízí nekonečně dlouhou hrací dobu. S novými nástroji, vylepšeným multiplayerem a možností vytvářet nejenom svoje levely, ale dokonce i malé hry je to, co z Little Big Planet 2 dělá must have titul pro všechny věkové kategorie.

 

Ø  Batman: Arkham Asylum

Batman byl znovuzrozen do světa videoher v podobě Arkham Asylum, který se zapsal do dějin jako nejlepší superhrdinská hra s uzavřeným prostředím, jaká kdy uzřela světlo světa. Temné prostředí věznice pro duševně nemocné – Arkham Asylum, navozuje parádní atmosféru, která spolu s bojovým systémem, řadou hádanek a sérií challenge-ů vytváří ten nejlepší dojem z hraní. Batman: Arkham Asylum je mistrovské dílo od začátku až do konce.

 

Ø  The Sly Collection

HD předělávka zloděje Slya Coopera sice kromě miniher nenabídl nic v zásadě nového, ale i navzdory tomu jde o jednu z nejlepších plošinovek všech dob. Na jediném disku dostanete porci skvělé zábavy v podobě třech dílu hry Sly Racoon, to vše doplněno o minihry, trofeje a HD rozlišení. Že i zloději můžou být hodní a pobavit svými patáliemi mladší i starší, o tom vás The Sly Collection nepochybně přesvědčí.

Detaily

Platforma: PS3

Chcete vidět další Ostatní platformy PS3? Přejděte na stránku PS3 Ostatní.