Singstar: Take That - recenze

Autor: Oldřich Bezdomnikov | 08.12.2009
Žánr:  PS3  | Recenze  | Simulátory
Multiplayer: ANO
Zpívající kluci se vrací na místo činu.

Prakticky po týdnu se opět setkáváme při recenzi a zase je to hudební show Singstar. Pokud vám to začíná být podezřelé, pamatujte na známé pravidlo – do třetice všeho dobrého. V recenzi na Singstar Motown jsem navíc připomínal, že by měl brzy vyjít další datadisk, který má být věnován kapele Take That. Na světě se někdy dějí zajímavé věci, a tak jsem tento disk obdržel v nejrychlejším čase a opět se vrhám k mikrofonům a následnému psaní recenze.


 

Takže nás opět čeká tematicky laděný celek, tentokrát věnovaný chlapecké kapele s názvem Take That (po Abbě, Queen a Motownu). No, vlastně momentálně už ne tak moc chlapecké, protože její největší popularita spadá na začátek devadesátých let minulého století. Sám jsem kapelu kdysi poslouchal a některé chytlavé fláky si pamatuji dodnes. Kapela vznikla v anglickém Manchesteru v roce 1990. K zakládajícím členům patřili Gary Barlow, Howard Donald, Jason Orange, Mark Owen a Robbie Williams. Ten se pak stal mimořádně úspěšným umělcem, nicméně v kapele rozhodně nejvýraznější osobností nebyl a proslul především svou náklonností k drogám. Skupina zažila fenomenální úspěch, byť je nutné dodat, že devadesátá léta přála právě těmto typům kapel. Vyprodané sály a miliony prodaných nosičů ovšem brzy vzaly za své. Williamsovy problémy s drogami byly neúnosné, Take That se proto v roce 1996 rozpadli. Sólové projekty nebyly příliš úspěšné, samozřejmě kromě Robbieho Williamse. Znovu se kapela sešla až v roce 2005 a začala tak dekáda obnovené spolupráce. Vychází nové desky, na té poslední se dokonce znovu podílel Robbie Williams.


 

Hudební mix proto tentokrát vybírá pouze nejznámější hity od skupiny Take That. Je sympatické, že se snaží o spravedlivý mix hitů dřívějších, namíchaných s novinkami.


 

Zde opět kompletní soundtrack:


 

A Million Love Songs
Babe
Back For Good
Beautiful World
Could It Be Magic
Do What U Like
Everything Changes
Greatest Day
Hold Up A Light
I'd Wait For Life
It Only Takes A Minute
Love Ain't Here Anymore
Never Forget
Once You've Tasted Love
Patience
Pray
Promises
Reach Out
Relight My Fire
Rule The World
Said It All
Shine
Sure
Up All Night
Why Can't I Wake Up With You


 


Na nejrůznějších písničkách pak můžeme pozorovat, jak se vyvíjela tvorba jednotlivých videoklipů. Když si třeba prohlédneme některé z počátku 90. let, oko nostalgika jistě zaplesá. Žádná písnička mi nechyběla, možná snad jen cover verze How Deep Is Your Love od Bee Gees, ale člověk nemůže mít asi všechno. Příjemná je také cena, protože na několika eshopech se pohybovala kolem 600 korun, což je rozhodně příjemné. Systém hry pak nedoznal výraznějších změn, pro bližší informace hledejte zde.


 


Upřímně řečeno, těžko odhadovat, kolik příznivců série Sing Star v České republice vlastně má. Na PS2 to byl poměrně protěžovaný artikl, na PS3 je situace jiná. Žel bohu distributoři nezveřejňují, kolik prodali kopií jednotlivých her, těžko soudit. Snad nastanou časy, kdy by mohl vyjít výběr českých hitů. Přesto však Take That vycházejí u mne pozitivně. Bude to samozřejmě i tím, že jsem tuto kapelu dříve poslouchal. Pokud rádi zpíváte, můžete to zkusit. Za mě lepší než Motown, ale na Queeny to rozhodně nemá.Hru na recenzi poskytla firma SONY Czech. Děkujeme.

Detaily

Platforma: PS3
Multiplayer: ANO
Hratelnost:
80%
Nic nového, prostě zpíváte.
Grafika:
60%
U tohoto typu her celkem nepodstatná.
Zvuk:
95%
Prvotřídní, na to jsme si již zvykli.
Výsledný dojem:
70%
U mě

Chcete vidět další Recenze platformy PS3? Přejděte na stránku PS3 Recenze.