Singstar: Motown - recenze

Autor: Oldřich Bezdomnikov | 23.11.2009
Žánr:  PS3  | Recenze  | Simulátory
Multiplayer: ANO
Další datadisk k objemné sérii Singstar je tady. Jak dopadl...to se dozvíte v recenzi.

Při prohlídce disku s názvem Singstar: Motown jsem pouze zamyšleně pokyvoval hlavou. Na obličeji se mi převaloval nevěřícný úšklebek. Ten jasně signalizoval, že prostě nevím, o co vlastně jde. Je název Motown originálním pojmenováním nadějného a pro mě neznámého rapera, nebo je to nějaká retro skupina, která byla populární na severozápadě USA začátkem 60. let? Upřímně, málokdy to dělám, ale před spuštěním hry se ještě pokusím vyštrachat pár informací na internetu.


Singstar: Motown 


Tak to nebyl zpěvák ani skupina. Motown je nahrávací společnost, která je tady s námi už nějaký ten pátek (konkrétně byla založena v roce 1959 v americkém Detroitu, proto ten název – automobilové město). Její význam tkvěl především v tom, že dávala šanci afroamerickým hudebníkům, kteří přinášeli do hudby úplně nové prvky. Dnes je to přirozené, ale v šedesátých letech bylo třeba úplně normální, že některé bary byly pouze pro bílé a jiné zase pro černé. A chyba by vás mohla přijít setsakramentsky draho. Ale vraťme se k hudbě. Největšími hvězdami nahrávací společnosti pak byli Jackson 5, Marvin Gaye, The Supremes, Stevie Wonder nebo Diana Ross. Dnes se společnost zaměřuje výhradně na R&B, o kterém vám toho moc neřeknu, alebrž o něm nic moc nevím.


Singstar: Motown

 


Než přikročíme k tomuto konkrétnímu disku, připomeňme si ještě pár základních údajů o sérii Singstar. Letopočty tentokrát vynechám, spokojím se pouze s faktem, že série nás oblažuje už od dob PS2 a na počítání dílů by vám jedna ruka rozhodně nestačila. Koncept je velice jednoduchý. Pokud si představíte klasické karaoke, jste doma. Na obrazovce vidíte text písně, která je podbarvena zpíváním a klipem a vy se tužíte a snažíte se v sobě objevit gottovské (s)klony (ty zahrnují i bonus v podobě nesmrtelnosti). Ke zpěvu pochopitelně potřebujete mikrofon, který se v balení vyskytují v páru, takže se dočkáte také nezapomenutelných duetů (zvláště sousedé budou dlouho vzpomínat). Mikrofony jsou ve verzi pro PS3 bezdrátové, což je poměrně praktické a dává to pocit opravdové hvězdy (tedy je čas i na taneční variace a nehrozí nebezpečný držkopád). Na Playstation 3 vyšly již tři díly a dále tematicky laděná Abba a pocta skupině Queen, chystá se Take That. Komu by tato porce nestačila, může si stáhnout písničky z velice obsáhlé online knihovny, která je pravidelně aktualizovaná. Jen si musí připravit nějaké ty peníze, protože staré přísloví praví do singstaru bez peněz nelez.


Singstar: Motown 


Dost plků. Spouštím tedy disk s nápisem Singstar: Motown a upřímně řečeno, nejsem příliš nadšený. Novinky ve hře žádné nehledejte, zase jde pouze o nášup nových písniček. A tady je asi kámen úrazu, protože některé jsou i třicet let staré a můj šálek kávy to rozhodně není. Za sebe mohu říct, že jsem se většinou písniček spíše protrápil. Navíc jsou jednotlivé songy pekelně těžké a můj neortodoxní hudební styl se ukázal nedostačujícím. Zkrátka bodové hodnocení většinou bylo blízko bodu mrazu. Nechci kritizovat, ale tento herní vývoj se mi rozhodně příliš nezamlouvá. Snad bude příznivá cena, aby jeho případná koupě byla reálnější. Nejčastěji jsem si zanotoval s Jackson 5, kteréžto songy jsou velice chytlavé a melodické.


 


Zde je již zmíněný soundtrack:


David Ruffin - Put A Little Love In Your Heart
Diana Ross & The Supremes - Reflections
Jimmy Ruffin - What Becomes Of The Broken Hearted
Lionel Richie - My Destiny
Martha Reeves & The Vandellas - Jimmy Mack
Martha Reeves & The Vandellas - Nowhere To Run
Marvin Gaye - Let's Get It On
Marvin Gaye - What's Going On
Marvin Gaye & Kim Weston - It Takes Two
Mary Wells - My Guy
Rick James - Super Freak
Smokey Robinson - Being With You
Smokey Robinson And The Miracles - The Tracks Of My Tears
Stevie Wonder - For Once In My Life
The Commodores - Brick House
The Commodores - Easy
The Contours - Do You Love Me
The Four Tops - Reach Out, I'll Be There
The Isley Brothers - This Old Heart Of Mine (Is Weak For You)
The Jackson 5 - ABC
The Miracles - Love Machine
The Supremes - You Can't Hurry Love
The Temptations - Get Ready
The Temptations - Papa Was A Rollin' Stone
The Velvelettes - Needle In A Haystack


Exkluzivně na PS3
The Four Tops - I Can't Help Myself (Sugar Pie, Honey Bunch)
The Jackson 5 - I Want You Back
Martha Reeves & The Vandellas - Dancing In The Street
Marvin Gaye - I Heard It Through The Grapevine
The Supremes - Stop In The Name Of Love


Singstar: Motown


Závěrečné hodnocení bude dnes poměrně stručné. Tento díl Singstaru je vyloženě pro fajnšmekry, ke kterým ale já nepatřím (ačkoliv jsem si to myslel). Motown je v našich podmínkách předem odsouzen k neúspěchu. Snad se další díl pochlapí více a předvede i nějaké ty nové herní prvky. Hraní zdar a zpívání zvlášť.


Hru na recenzi poskytla firma SONY Czech. Děkujeme.

Detaily

Platforma: PS3
Multiplayer: ANO
Hratelnost:
75%
V jednoduchosti je síla - čapni mikrofon a zpívej.
Grafika:
40%
Stále stejná, tohle ale není hra o grafice.
Zvuk:
90%
Velká devíza, tohle se povedlo na jedničku.
Výsledný dojem:
35%
Úspěch v ČR nebude nijak oslňující.

Chcete vidět další Recenze platformy PS3? Přejděte na stránku PS3 Recenze.