Singstar - díl 2 - recenze

Autor: Oldřich Bezdomnikov | 27.07.2009
Žánr:  PS3  | Recenze  | Simulátory
Multiplayer: ANO
Takový malý průvodce jednotlivými Singstar hrami.

Po obecném úvodu (k nalezení ZDE) se v dnešní části věnované fenoménu Singstar  zaměřím na jednotlivé tituly, které jsem měl možnost vyzkoušet. Upřímně řečeno, hodnocení je čistě subjektivní, protože záleží především na vašem hudebním vkusu. Zkrátka pokud je zrovna tohle váš šálek kávy,  bude se vám hra určitě líbit. V opačném případě se dílu s neoblíbenou skupinou či interpretem spíše vyhnete. Tak tedy směle do toho.


Singstar Queen (PS3)


 

Kdo by neznal rockovou legendu Queen a jejího předčasně zemřelého zpěváka Freddieho Mercuryho? Kapela vznikla v Londýně v roce 1970 a vedle Mercuryho k ní patřili kytarista Brian May, basák John Deacon a bubeník Roger Taylor. Skupina zažila celosvětový úspěch a její alba se začala prodávat po milionech. Po Mercuryho smrti se skupina rozpadla, aby se později dala znovu dohromady, tentokrát však se zpěvákem Paulem Rodgersem. Odkaz této skupiny je neoddiskutovatelný a Singstar přináší opravdu ty největší hity. K mým nejoblíbenějším kouskům rozhodně patří Bohemian Rhapsody, která zazněla v mém oblíbeném filmu Waynův svět. Bohužel je celkem obtížná, ale zase ji můžete zpívat v duetu. Už klasické hity jako I Want to Break Free, We Wil Rock You nebo hymna We Are the Champions jsou natolik notoricky známé, že si je budete zpívat při každé další příležitosti. Podívat se můžete pochopitelně také na klipy staršího data, které mají styl a atmosféru, to se musí nechat. Verze pro PS2, kterou jsem měl také možnost vyzkoušet, se od této hry prakticky neliší, pouze chybí některé písničky (třeba skvělá Killer Queen).


 
 

Závěrem: Pro mne je tento díl asi nejlepší, protože jsem kdysi Queeny poslouchával, takže je to srdeční záležitost. Soundtrack je skutečně exkluzivní a hra rozhodně stojí za koupi. 
Hodnocení: 85%

Singstar ABBA (PS3)

Slovo ABBA je synonymem jedné z nejpopulárnějších skupin všech dob. Jde o zkratku křestních jmen členů kapely – Agnetha, Björn, Benny, Anni-Frid. Skupina vznikla v roce 1972 ve Švédsku a zaznamenala obrovské úspěchy po celém světě čítaje v to celý vozík cen grammy. Dva páry se dokonce spojily v manželství, aby se však později rozvedly. V roce 1982 skupina oficiálně ukončila svou činnost a dlouhá léta pak odmítala veškeré nabídky na její znovuobnovení. V sountracku jsou pochopitelně obsaženy notoricky známé hity, které vyhrávají rádia i v dnešní době. Mezi ty nejznámější patří rozhodně Dancing Queen, Super Trouper nebo Waterloo. Nejznámějším hitem je asi Mamma Mia, která se stala nesmírně populární díky nedávnému muzikálu. Podobně jako u ostatních Singstar her jsou písničky ve formě klipu a řadu z nich si můžete zazpívat v duetu. 

Závěrem: Osobně hodnotím tento díl opět velice vysoko, je pouze o pověstný chloupek horší než Singstar Queen. Podle mého názoru je těžší na zpívání a také jsem ABBU nikdy moc neposlouchal. Přesto jde opět o kvalitní kousek, který by ve sbírce žádného zpěváka neměl chybět.


Hodnocení: 80%

 
Singstar Pop Edition (PS3)

 
Z dílů, které jsem měl možnost vyzkoušet, je tento asi nejslabší. Je nejčerstvějším přírůstkem,  soundtrack je bohužel slabý jak čaj. U řady interpretů jsem vůbec nevěděl, o koho vlastně jde, a to se mi moc často nestává. A upřímně řečeno, že bych musel zpívat songy od Glorie Estefan nebo Cyndi Lauper, se říct nedá. Jakoby si tvůrci začali zahrávat s hráči (podobně jako u série Buzz) a nepřinášeli nic nového, včetně zajímavých písniček. Občas se samozřejmě něco najde a na disku objevíte třeba Angels od Robbieho Williamse nebo So What od Pink. Jinak je to vyloženě slabota.

 
Závěrem: Rozhodně nejslabší disk, který jsem měl možnost vyzkoušet. Výběr písniček se vůbec nepovedl a jeho koupi nedoporučuji, leda že byste narazili ně nějakou výhodnou slevu.

 
Hodnocení: 30%

Singstar Pop (PS2)

 
Na závěr jsem si pak nechal hru, která už sice vyšla  před nějakým tím pátkem (konkrétně v roce 2005), ale vzhledem k tomu, že jsem ji dostal společně s mikrofony, bude jistě správné krátce se věnovat také jí. Hra vyšla na Playstation2, čemuž odpovídá horší prezentace, kterou ale bohatě vynahrazuje fantastický soundtrack. Na tři desítky interpretů v opravdu nadupaném seznamu, ve kterém s vybere i ten nejnáročnější šťoura. K velkým hitům rozhodě patří It´s Not Unusual od nestárnoucího Toma Jonese nebo pohoda od Clash. Také omladina si přijde na své např. v podobě Afrik Lavigne nebo Beyonce. Příznivci drsnějšího zpěvu si pak určitě vychutnají cover verzi Personál Jesus od Marilyn Mansona (původně nazpívali samozřejmě Depeche Mode).

 
Závěrem: I když je tato hra staršího data, je překvapivě kvalitní. Takhle by to mělo vypadat.

 
Hodnocení: 80%
 

Děkujeme firmě SONY Czech. za poskytnutí her na recenzi.

Detaily

Platforma: PS3
Multiplayer: ANO

Chcete vidět další Recenze platformy PS3? Přejděte na stránku PS3 Recenze.