Rage - novinky

Autor: Vojta Uher | 26.07.2009
Žánr:  PC  | Novinky  | Akční
Další Doomovka od mistrů FPS?

Id Software je nepochybně jedna z nejvýznamnějších herních laboratoří historie. Vždyť tato firma nastartovala éru 3D first-person stříleček, jakých v té době moc nebylo. Mezi jejich nejznámější díla patří klasiky jako Wolfenstein, Quake a nebo Doom. Časopis Game Informer přinesl několik nových informací o aktuálním projektu, na kterém Id pracuje. Jedná se o hru Rage, jež započala novou etapu slavné společnosti a je vyvíjena zároveň se čtvrtým dílem Doomu. Dílo bylo oznámeno už asi před dvěma lety.


Rage

 

Tim Willits z Id Software říká, že Rage bude mít to nejlepší z FPS stříleček, které zatím firma vytvořila, ale jinak se budou vývojáři snažit udělat něco odlišného. Větší důraz bude kladen na příběh, interakci s postavou a mnohem rozsáhlejší svět, než jaký jsme dosud v Id hrách viděli. Příběh je zasazen do doby 80 let poté, co se Země střetla s ničivými asteroidy. Většina populace zahynula, přestože lidé byli na srážku připraveni. Vlády celého světa se spojily, aby ochránily své lidi, a vybudovaly síť podzemních arch, ve kterých přechovávaly vybrané persóny s určitými schopnostmi, které dohromady tvořily základní strukturu společnosti, jež by pomohly obnovit po tom, co se proberou z hibernace. Vaše postava se však probouzí dříve, než jak bylo stanoveno. V důsledku zemětřesení se vaše buňka neplánovaně otevře a vy se ocitáte sami v divočině bez tušení, co máte udělat. Krátce potom zjistíte, že zbytek posádky je mrtvý. Narážíte na šíleného Joa, který vám začne vyprávět o mutantech, jenž viděl…


Rage

 

Principem Rage už nebude jen střílení nekonečných řad příšer a mutantů, tady budete muset taky trochu myslet a taktizovat. Vývojáři dokonce slibují, že když budete chtít, můžete se některými místy proplížit, a vyhnout se tak smršti olova. Mechanismus není založen na černobílém základu dobra a zla. Jste bezejmenným hrdinou, který se snaží zjistit, co se stalo, a přežít všechny nástrahy osudu. Lékárničky byly nahrazeny systémem regenerace, takže se už jen tak neoživíte spolykáním hromady krabiček s červeným křížkem. Konec hlavního příběhu už není zároveň koncem hry. Hra nabízí značnou volnost, které můžete využít i k vedlejším kratochvílím. Můžete nasednout do auta a odjet někam jinam. Jakmile dohrajete hlavní linii, rozeběhnete se po okolí prozkoumat všechna zákoutí a řádně užít všechny vymoženosti, jež Rage nabízí, hra se neukončí.

 

Ve hře je také Mutant Bash TV, což je v podstatě show, které se můžete také účastnit. Jedná se o bitevní arénu, na základě které je vytvořen televizní pořad.

 

Hra je postavena na vylepšeném Tech 5 enginu, tudíž můžeme opět očekávat velice dobrou grafiku i fyziku. S rozsáhlejším obsahem však nastává také obtíž s kapacitou DVD disků. Podle vývojářů by původní podoba hry zabrala až 3 DVD. Pro PCčkáře a Macy to není problém, neboť každý má svůj hard disk. Xbox360 však takto vybavený není, tudíž bylo třeba hru trochu ořezat, aby se vešla na dvouvrstvé DVD. Poslední možností by pak byly Blue-ray media, ale to zatím není příliš rozšířený standard.

 

No, vypadá to na velice slušnou akci, která se však systémem hraní bude od předešlých úspěšných projektů Id lišit. Volnost prostředí nenabídl ani jeden Doom či Quake a i příběh Rage vypadá jako futuristické filozofické dílo. O multiplayeru se vývojáři vyjadřují opatrně. Rozhodně o něm uvažují, ale nic neslibují. Typy MP her by byly pravděpodobně klasické jako například deathmatch. Id chce zkrátka svým fanouškům přinést něco jiného, ale opět velice unikátního. Nezbývá, než se na tuto pecku těšit! Hra by měla vyjít na PC, PS3, X360 a dokonce i na Mac.

Detaily

Platforma: PC

Chcete vidět další Novinky platformy PC? Přejděte na stránku PC Novinky.