Fifa 10 - novinky

Autor: Marek Škácha | 09.06.2009
Žánr:  PC  | Novinky  | Sportovní
Multiplayer: ANO
Další rok, další souboj mezi 2 hrami.
Je to už několik let nazpátek, kdy i na PC zavítal Pro Evolution Soccer ze stáje KONAMI. Patřil mezi nejlepší fotbálky na konzole a chtěl se pokusit dobít i PC trh. První díly celkem překvapily, všichni totiž byli zvyklí na fotbálek od EA, který trochu zabředl a příliš novinek nepřidával. PES tedy několik let vládl, ale Fifa ho začala notně dotahovat a minulý rok se jí to konečně podařilo a obě fotbalové hry byly takřka na stejné úrovni.

Fifa 10Fifa 10

Fifa 10 by měla přinést pár radikálních novinek. Mezi tou hlavní bude vylepšení umělé inteligence hráčů. Ti by měli logičtěji využívat své výdrže. Například když hra bude probíhat na druhé straně hřiště, tak obránci nebudou zmateně pobíhat, ale budou šetřit silami pro nějaké důležitější akce. Dalším příkladem mohou být standardní situace. Když bude Chelsea kopat roh a John Terry se vysune do pokutového území, tak Michael Essen zastoupí jeho místo mezi obránci a bude tak působit do té doby, dokud se Terry nevrátí zpět. 

Fifa 10

Změny se dotknou i hratelnosti. Konečně se dočkáme toho, že hráči nemají míč přikovaní ke kopačkám. Pokud hráči budou chtít zpracovat míč z výšky, počkají si na to správné načasování a vyberou si dobré místo. Vylepšení se dočkají i obranné řady. Obránci nyní mohou využívat  směr ve skluzu, to jim dopomůže efektivněji odvracet šance soupeře. Všimnout bychom si měli i nových systému střelby a přihrávek. Střely se dočkají jen mírných úprav, jako fyzikální chování míče, což by mělo přispět k jejich realističtějšímu ztvárnění. Nahrávky by měly umožnit přesnější nasměrování na spoluhráče, takže stačí vyslat správný pas a je tu gólová šance.

Fifa 10

Detaily

Platforma: PC
Multiplayer: ANO

Chcete vidět další Novinky platformy PC? Přejděte na stránku PC Novinky.