Left 4 Dead 2 - novinky

Autor: Marek Škácha | 03.06.2009
Žánr:  PC  | Novinky  | Akční
Multiplayer: ANO
Jaké jsou první informace, o tomto celkem překvapivě oznámeném, druhém díle?
Left 4 Dead si získal mezi hráči značnou popularitu, hlavně díky skvělému kooperačnímu modu. Ten jste mohli využívat ať pro kampaň, tu jste mohli proběhnou až ve 4 lidech. Nebo jste se stali i samotnou zombií a snažili se znepříjemnit život partičce přeživších. Nedávno vyšel i první stahovatelný přídavek, a tak nějak se předpokládalo, že se v tom bude pokračovat. Jenže velké překvapení, rok po vydání prvního dílu, se dočkáme rovnou dvojky.

Left 4 Dead 2

Hlavní novinky, oproti prvnímu dílu jsou: Nová parta – opět se dočkáme čtyř hratelných postav. Změna charakterů asi nějaké zásadní dopady mít nebude. Celkem podstatnou změnou ale bude využití zbraní nablízko. Nebude tedy problém vzít si baseballovou pálku, sekyru či oblíbenou motorovou pilu a rozdat si to s nemrtvými ručně. Objeví se i nové střelné zbraně. Samopal s tlumičem, dvě nové útočné pušky (jedna se zaměřovačem pro odstřel vzdálenějších cílů) a obměny se dočká i munice. Beze změny nezůstane ani nepřátelé, zatím se ví jen o Chargerovi. Ten se bude specializovat na uzavřené prostory a bude se snažit prorazit vaši obranu svým vlastním tělem, vynikat má hlavně rychlostí. Další změna hodně zahýbá s atmosférou celé hry. Dočkáme se totiž i misí během dne, kdy budou mrtvoly pálit paprsky Slunce. Vylepšen bude i oslavovaný „režisér“. Ten volil jaký bude průběh mise a měnil důležité aspekty. Ve dvojce se dočkáme druhé verze, takže by měl umět ještě více ovlivňovat samotné dění hry. Z ničeho nic může přijít bouře či se změní cesta, kterou jste měli třeba naplánovanou. Dostaneme se samozřejmě i do nových lokací – navštívíme Savannah a probojujeme se až do New Orleans.

Left 4 Dead 2

Left 4 Dead vychází 17. listopadu 2009, pravděpodobně na PC a Xbox 360. Nečekejte tedy žádné podstatné změny, jen vylepšení prvního dílu, který si získal miliony hráčů po celém světě.

Detaily

Platforma: PC
Multiplayer: ANO

Chcete vidět další Novinky platformy PC? Přejděte na stránku PC Novinky.