Alan Wake - novinky

Autor: Vojta Uher | 14.06.2009
Žánr:  PC  | Novinky  | Adventury
E3 Gameplay očekávaného thrilleru Alan Wake.

Na E3 se letos představilo spousta nových titulů. Snad největší úspěch měl stánek Microsoftu, který uvedl hned několik novinek a pokračování. Mezi novinkami se také objevil očekávaný thriller Alan Wake. Společnost Remedy Entertainment, která se již postarala o vývoj dvou velice úspěšných akčních her Max Payne, zasadila Alana Wakea do temné hororové atmosféry, jíž doprovází strach a množství podivných skřeků. Microsoft na E3 konečně předvedl gameplay z této hry, což nevypadalo vůbec špatně.

 

Alan Wake je akčně-adventurním thrillerem, jehož příběh trochu připomíná některé survival horory. Hlavní hrdina Alan, který je známým a velice dobře prodávaným spisovatelem, si prožívá svou noční můru. Jeho žena zmizela za záhadných okolností a mu nezbývá než ji jít hledat. Alan se ocitá na okraji městečka Bright Falls, kam dříve odjel, aby načerpal inspiraci pro své nové knihy. Kolem se začínají dít podivné věci. Wake nachází kousek příběhu, na který si ani nepamatuje, že by ho psal. Jakmile rukopis přečte, počíná se jeho děj odehrávat v reálném životě.  Z vesničanů se stávají útočící zombie, předměty a prostředí ožívají a napadají vás.


Alan Wake

Na E3 vývojáři ukázali a předvedli gameplay několika herních útržků. Základním herním mechanismem je souhra temnoty a světla. S baterkou pomalu poznáváte prostředí, ve kterém se na vás ze tmy řítí zmutovaní vesničané velice hákliví na světlo. Tyto zombíky likvidujete buďto už jen pomocí baterky, světlice, nebo po nich můžete pochopitelně také střílet. Sem tam se na vás znenadání vrhne nějaký kámen, kus nábytku či se před vámi skácí strom, čemuž je rozumné se vyhýbat třeba tak, že se přikrčíte, uskočíte nebo jednoduše utečete. Vašim úkolem je tedy prodírat se temnotou, přežít a hlavně najít Alanovu ženu. Příběh je vám postupně servírován pomocí ingame videí. Ve hře se objevují adventurní prvky, kterých si můžete všimnout například ve videu z E3 při zprovozňování výtahu.

 

Strašidelnou atmosféru podtrhuje také povedená grafika sledovaná z pohledu třetí osoby a spousta věrných animací, jenž působí poměrně emotivním dojmem. Světelné efekty, stíny i zpomalení vystřelené kulky vypadají velice dobře. S Alanem budete moci také řídit vozidla a pomocí nich prozkoumávat okolní prostředí inspirované městečkem Twins Peaks.


    

 

Celá hra byla předvedena na konzolovém ovládání Xboxu360 a na této platformě by také měla vyjít na jaře 2010. Alan Wake bude velice přitažlivou akcí s tajuplným příběhem a strašidelnými scénami. Řekl bych, že je to hra, na kterou se rozhodně můžeme těšit.

Detaily

Platforma: PC

Chcete vidět další Novinky platformy PC? Přejděte na stránku PC Novinky.