Eye Toy Play: Astro Zoo - recenze

Autor: Jan Kováříček | 21.12.2007
Žánr:  PS2  | Recenze  | Dětské
Multiplayer: ANO
Máte doma dítě škol(k)ou povinné? Chcete aby přes Vánoce před televizí neprosedělo celé dny a nepřejídalo se cukrovím? Poté by Vás mohl zajímat Eye Toy Play: Astro Zoo
Eye Toy Play: Astro Zoo by měla být hra určená pro mladší generace, dovolil bych si tvrdit že pro ty nejmladší. Ona sama hra má takový zvláštní motiv, a to poškození orbitální Zoologické zahrady. Zoo ve vesmíru byla zasažena meteoritem a byla vychýlena z kurzu. Všechna zvířata se ze čtyř hlavních sekcí vzplašila a vy jako zachránce máte za úkol ony příslušníky zvířecí říše pochytat, popřípadě je uklidnit a opět nastolit řád.

           

To vše se děje díky vašemu vlastnímu tělu. Hra je totiž ovládaná kamerou Eye Toy, která snímá změny vašeho pohybu a převádí to interaktivně na obrazovku vašeho televizoru. To vše v roztomilé malované grafice a za šílených zvuků. Rozhodně hra ze začátku malé děti potěší, vyblbnou se při plnění jednoduchých miniher (tudíž - pro hardcore hráče nedoporučuji - praví hardcore hráči ale tuto recenzi vůbec nečtou a hrají na své zbrusu nové PS3). Navíc hra je plně lokalizovaná do češtiny, takýe dítko můžete nechat v obýváku a věnovat se jiným věcem. Po delší době vás ale začne otravná hologramka štvát, protože vám radí na každém kroku. To je ale nejmenší problém této hry.

            

Když jsem měl recenzovat tuto hru, nečekal jsem nějakou extra gamesu, naopak jsem čekal něco ve stylu lehkých miniher u kterých se jakožto hokejista a celkově člověk tělesně zdatný nespotím. Opak byl pravdou. Po 20 až 25 minutách jsem se musel vystřídat s kolegou, který přihlížel mému počínání. Ne že by minihry daly tak zabrat, ale co s vámi udělá herní interface a menu, nejde popsat. 5 minut jsem se pokoušel potvrdit výběr mise. Nepočítám také že při hraní této hry vypadáte jak idiot (hrajte jen se zataženými zavěsy, anebo půl roku po dohrání nevylézejte z domu). Bohužel to není vše; hodně špatné jsou i loadingové obrazovky. Podle mě jsou v dnešní době vývojáři na takové úrovni, aby byli schopni loadingy odstranit. Když to šlo u GTA: San Andreas, tak proč ne u přihlouplých miniher, kde zachraňujete lachtany máváním ruk. Dost totiž naštve, když se vám minihra nepovede anebo díky špatnému interfaceu zvolíte jinou, než kterou jste zamýšleli. Také by ve hře mohlo být kouzelné tlačítko Skip, obávám se ale, že to by bylo zmáčknuté pořád. Na druhou stranu, pokud máte nějaké to kilo navíc, jakákoliv Eye Toy hra se pro vás hodí. A pokud jste obézní malé dítě, není co řešit. Koupě pro vás (nebo spíše vaše děti). Hru tedy doporučuji pouze pokud chcete vyzkoušet Eye Toy a jste dítě od 3 do maximálně 10 let. (Ono i některé názvy ve hře jsou prapodivné, například bonusový předmět která se jmenuje stříbřitý jiskřič. Když jsem slyšel dabéra vyslovit tento název, dvě minuty jsem se válel po podlaze smíchy.) Pokud hru uvidíte někde za cenu pod 1000 korun, berte, jinak si radši zahrajte klasiku typu Metal Gear Solid 3.

Detaily

Platforma: PS2
Multiplayer: ANO
Doporučená konfigurace: PS2

Chcete vidět další Recenze platformy PS2? Přejděte na stránku PS2 Recenze.