Buzz Junior: Monster Rumble - recenze

Autor: Oldřich Bezdomnikov | 03.01.2008
Žánr:  PS2  | Recenze  | Dětské
Multiplayer: ANO
Zábavná hra doslova pro celou rodinu.
Dnešní hry mají vynikající grafiku, spoustu různých možností, stahovatelný obsah a já nevím co ještě, ale povězme si upřímně. Kolik z nich ale mohou hrát i menší děti, případně člověk, který hrám moc neholduje? A pokud má být hra kvalitní, můžeme je spočítat na prstech jedné ruky leprózního žebráka. Firma SONY uvedla před časem na trh sérii her v hlavní roli s šíleným Buzzem. Měly velký úspěch a my se teď podíváme na nejnovější přírůstek pod názvem Buzz Junior: Monster Rumble.


 
Než začnu psát o hře, je potřeba zmínit ještě jednu důležitou věc. Hry s Buzzem se ovládají tzv. bzučáky, s normálním padem bohužel nemáte šanci. Bzučáky naštěstí nejsou nijak drahé a často jsou navíc u některé z her této série. Jejich zakoupením získáte čtyři ovladače, které se nejvíc podobají tlačítkům v televizní hře Riskuj. Hry jsou pak primárně vytvářeny až pro čtyři hráče, takže spadají do klasické rodinné zábavy. Do svého Playstationu je zapojíte pomocí USB kabelu, klasický ovladač pak už nebudete potřebovat. Bzučák je asi 15 cm vysoký a tvoří ho jednak velké červené tlačítko na potvrzování a dále čtyři další tlačítka v různých barvách (ve většině her proto máte čtyři různé možnosti). Pro lepší představu určitě mrkněte na obrázek. Ovládání je vymyšleno a přejde vám do krve během několika sekund.


 
Teď ale rychle zpátky ke hře. V hlavní roli jsou tentokrát roztomilé příšerky, které utekly ze stolu doktora Frankensteina. Velice příjemné je, že vás hra provází nejen českými titulky, ale také mluveným slovem. A namluvení se neujal jen tak nějaký hochštapler, ale sám Ota Jirák (zdravíme jůheláky). Na výběr máte celkem 25 miniher, které si můžete různě upravovat. Můžete si udělat třeba vlastní seznam svých oblíbených her a utkat se v nich s kamarády. Jednotlivé hry jsou velice jednoduché, před začátkem dostanete krátké info, abyste věděli, co máte vlastně dělat. Ale nemusíte se bát, určitě to zvládnete, protože hry jsou koncipovány tak, aby s nimi neměly problémy ani děti předškolního věku. Ve většině u nich procvičíte svůj postřeh, rychlost reakcí, ale také paměť – většinou mačkáte tlačítka v různých kombinacích.


 
Samozřejmě se nebudu pouštět do popisu všech miniher, to byla recenze na pokračování, ale místo pro několik mých oblíbených se určitě najde. Mě asi nejvíce bavila přetahovaná, protože v této hře jsem vždycky vynikal i v reálu. V této akci se dvě příšerky přetahují o chobotnici a vy musíte mačkat tlačítka příslušné barvy podle pokynů, které se zobrazují v menu. Obrazovka je rozdělena na polovinu a vy vidíte zápolit hned čtyři borce. Ve více lidech vynikající zábava a neustálé napětí, kdo že to vyhraje. Navíc při hrách získáváte body do šampionátu, takže je pořád o co hrát. K dalším zajímavým nápadům patří obvazování mumie, létání pomocí žvýkaček nebo lehké bago s balonkem. Určitě jste poznali, že hra s libuje v ujetém smyslu pro humor, díky tomu ji může hrát i dospělý člověk bez újmy na zdraví.


 
Pokud jste rodičové a sháníte pro svá dítka titul bez přílišného násilí, není se o čem bavit, protože jste právě našli tu svou hru. Buzz získává body i v rodinném kruhu, tohle můžete v pohodě předvést i svým prarodičům a nebudete riskovat výchovné kázání. Já jsem škole už dávno odrostlý, ale musím přiznat, že ve hře pro více lidí jsem se taktéž výborně bavil. Na trhu je v této sérii již kolem sedmi her a na příští rok se připravují další. Co nevidět se jistě dočkáme i ohlášení na PS3. Zkrátka, Buzz je momentálně v kurzu.

Detaily

Platforma: PS2
Multiplayer: ANO

Chcete vidět další Recenze platformy PS2? Přejděte na stránku PS2 Recenze.