Start the Party - recenze

Autor: Lukáš Slavkovský | 28.10.2010
Žánr:  PS3  | Recenze  | Dětské
Multiplayer: ANO
Co víc dodat? Start the Party!

S příchodem nového ovladače Move se taky předpokládal příchod nové éry pro majitele PS3. Jelikož Move není základním ovladačem pro tuto konzolu, nové možnosti ovládaní mohou být zakomponované do her jako bonus, nebo taky Sony může produkovat hry speciálně pro Move. V případě hry Start the Party jde o hru spadající do druhé zmíněné kategorie. Jakpak vypadá launchový titul téhle nové periferie?


Start the Party 


Pamatujete si na EyeToy hry pro PS2? Všechny (možná kromě jedné výjimky) byli pouze minihrami, které stáli na myšlence ovládaní dění na obrazovce svým vlastním tělem. Problémem tu však byla slabá rozlišovací schopnost kamerky EyeToy a pak z každé série miniher se vám během půl hodiny, nebo hodiny už nechtělo nic hrát. Vzpomínám to z toho důvodů, že Start the Party je obsahem hra velice podobná tomu, čeho jsme byli svědky na PS2. Navzdory podobné náplní hraní je Start the Party jednak lepší hratelnostně a taky obsahem trofejí a hlavní myšlenkou hry prodlužuje hraní na úroveň, o jaké se EyeToy hrám nikdy nezdálo.


Start the Party 


Už podle názvu je zcela jasné, že cílová skupina pro prodeje jsou rodiny s dětmi nebo lidi, kteří rádi pořádají večírky. Kromě party mode, hra taky obsahuje možnost zkusit kteroukoli z hlavních miniher i v režimu pro jednoho hráče. Miniher není zas až tak moc, jelikož každou z nich jste schopni zkusit za necelou jednu minutu, ale kdo si zahraje hru s kamarády, rázem zjistí, že Start the Party ponouká mnohem víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Mimo hlavních miniher (kterým se budu věnovat samostatně v následujícím odstavci) jsou k dispozici i hry vedlejší, které se objevují zcela náhodně v režimu party nebo survival (to je mód pro jednoho hráče, kde se snažíte co nejdéle hrát minihry s minimální úrovní chyb). Jde například o momenty, kde musíte co nejrychleji chytat oblohu na pizzu, která letí ze vzduchu, nebo musíte lupou najít červené brouky na obrazovce, vzbudit spícího ptáčka dříve, než ho sežere kočka a podobně. Tyhle drobné minihry jsou spojené náhodně v rámci jednoho kola (v party mode) nebo v rámci jednoho režimu survival. Všechno přirozeně ovládáte ovladačem Move, který se vám na obrazovce mění v různé věci, které při své činnosti budete muset využívat.


Start the Party 


Pokud jde o hlavní minihry, tam jsou náplně opravdu pestré. Od propichováni barevných ryb, odvívaní padajících ptáčku ventilátorem do hnízd, stříhaní hlavy podle předlohy, přes zachraňování lidí helikoptérou od zuřícího dinosaura až po zabíjení much raketou. To všechno je ovládáte jenom cez ovladač Move, který svoji úlohu povětšinou zvládá velice dobře. Někdy se však muže stát, že hra na váš pokyn zareaguje slabě nebo vůbec, to ale není chyba ovladače. Některé věci jsou lidově řečeno naskriptované trochu blbě, na to ale nezbude nic jiného, než si zvyknout. Ovládaní je zpracováno velice dobře, o rozpoznávací schopnosti kamery v kombinaci s Move nemůže být ani řeči, protože je opravdu výtečná. Na úvod zmíněné trofeje jsou při titulu tohohle formátu prostě nutnost, protože pokud nemáte v jednom kuse u sebe rodinné příslušníky nebo kamarády, kteří by si chtěli s vámi hrát Start the Party, během pár hodin se klidně může stát, že by vás už dále nemělo co motivovat k dalšímu hraní. Trofejí je hodně, ale získávají se docela snadno a tak se nedivte, když během první půl hodiny hraní získáte 20% všech trofejí.


Start the Party 


Start the Party je silně zábavný titul, který když hrajete, se necítíte ani z poloviny tak hloupě, než když jste hráli EyeToy hry (ovládaní hry ovládačem místo tělem je přeci jenom více estetické pro vaše okolí). Dostatek trofejí a tři úrovně obtížnosti vás udrží nějakou chvíli při singleplayeru, s dostatkem kamarádů se však hraní prodlužuje mnohem víc. Pokud hledáte zábavnou hrou pro váš Move ovladač a rádi si přizvete k hraní pár kamarádů, Start the Party je hra pro vás.

Detaily

Platforma: PS3
Multiplayer: ANO

Chcete vidět další Recenze platformy PS3? Přejděte na stránku PS3 Recenze.