Konference MICROSOFTU na E3 - díl 2 - preview

Autor: Oldřich Bezdomnikov | 17.06.2009
Žánr:  XBOX  | Preview  | Adventury
Pokračování našeho speciálu, který se zabývá konferencí Microsoftu na E3. Jaké jsou novinky?

Znovu se vracíme ke konferenci Microsoft na E3 a opět na nás čekají hodně zajímavé záležitosti.


Opravdu silné trumfy vytáhl Microsoft v pokračováních svých osvědčených hitů. Motoristé si rádi zasoutěží ve třetím pokračování Forzy. Videa vypadala opravdu úchvatně, zvláště volné pohledy působily dojmem, že se nás chystá opět závodnický ráj. Já osobně se na hru těším hodně, protože zatím vůbec není jasné, kdy vyjde opěvované Gran Turismo 5. Z prezentovaných informací bylo patrné, že Forza je jedním z nejpopulárnějších titulů hraných po síti. Halo maniaci už zřejmě odstřihávají metr, protože Halo 3 ODST by měl vyjít už v záři. Původně zamýšlený datadisk se nám solidně rozrostl a vypadá to, že by nám mohl nabídnout opravdu výživnou porci hratelnosti. Master Chief si tentokrát vezme dovolenou, snad ho jiný tvrďák úspěšně zastoupí. Exploze viděné v ukázce to rozhodně potvrzují. Zároveň Bungie odhalili zatím tajný projekt Halo: Reach, který by měl vyjít v příštím roce. Zatím jsou to jen spekulace, ale mohl by to být čtvrtý díl?


 
 
Následuje úchvatná ukázka hry Alan Wake, u které jsem se obával, že vůbec nevyjde. Hra by měla vyjít na jaře příštího roku a můžete se těšit na opravdovou bombu. Kdo si někdy rád zavzpomíná na atmosféru prvních dílů série Silent Hill, jistě spokojeně zamlaská. Ponurá atmosféra, tajemný pohyb, který ve vás vyvolává strach. A práce se světlem je fantastická. Zbraně pak dávají tušit, že Alan není žádný zbabělec a umí problémům čelit s odvahou. Grafika a především atmosféra budou silnými zbraněmi tohoto vymodleného hitu. 
 

 
 
 
Microsoft však nezapomíná ani na další libůstky, kterými je člověk živ. V tomto roce bychom se měli dočkat hudební utility last.fm, která nabízí velké množství nejrůznějších hudebních žánrů. Podobně i populární Facebook zavítá na XBOX a dočkáme se také rozšíření filmové nabídky. Osobně mi tento přístup vůbec nevadí, právě naopak. Možnosti této konzole se tak opět rozšiřují.
 
Další část vzbudila opravdové pozdvižení, protože na plac přichází Hideo Kojima !, aby oznámil příchod série Metal Gear Solid na XBOX360. Je to velké překvapení, protože ještě nedávno Kojima-san radikálně popřel příchod Snakea na XBOX. No, on vlastně tak úplně nelhal, protože v nové hře Metal Gear Solid Rising by měl jako hlavní hrdina vystupovat Raiden. Hra by měla být spíše akčního rázu, nabízí se srovnání např. s řezničinou Ninja Gaiden.
 

 
 
Opravdovou třešničku na dortu si ovšem nechal Microsoft až na závěr konference. O novém ovládání se spekulovalo už nějakou dobu. Výsledek má rozhodně velký potenciál a uvidíme, jak jej herní vývojáři dokáží využít. Představte si kamerku, která snímá všechny vaše pohyby. Kopnete nohou a dáte na obrazovce gól v roli nejlepšího útočníka na světě. Rukama řídíte automobil, prstem střílíte atd. (lépe pochopíte z přiloženého videa). Kdysi byla na Playstation kamerka Eye Toy, ale tohle by mělo být mnohem lepší. Dokonce by mělo zařízení být schopné rozpoznat mimiku vaší tváře. Známý herní vizionář Peter Molyneux pak vynáší na světlo světa projekt Natal. V ukázce figurantka hovoří s postavou malého chlapce, který reaguje na její otázky a výrazy. Těžko říct, na kolik bylo promo připraveno dopředu, ale člověk si při tom musí položit otázku, kam vlastně hraní her směřuje. Virtuální kamarád na vaší konzoli, to už je celkem síla. No ale proč ne, člověk si má zkusit všechno.
 

 
 
 Co říci na závěr? Podle mého názoru má Microsoft slušně našlápnuto a na tento (potažmo příští) rok má připravenou kupu potenciálních hitů. Konzole navíc čím dál víc nabízí i „mimo-herní“ vymoženosti, konzole se tak stává mnohem flexibilnější. Uvidíme, jak se Microsoftu povede, ale vypadá to hodně optimisticky.

Detaily

Platforma: XBOX

Chcete vidět další Preview platformy XBOX? Přejděte na stránku XBOX Preview.