Konference MICROSOFTU na E3 - díl 1 - preview

Autor: Oldřich Bezdomnikov | 11.06.2009
Žánr:  XBOX  | Preview  | Adventury
Nebyli jste letos na výstavě E3 v Los Angeles. Pojďte to napravit v našem seriálu.

Tradiční herní výstava E3 mám každoročně přináší ukrutná muka. Dozvíme se totiž spoustu různých informací a vidíme řadu úžasných trailerů a novinek, na které potom často čekáme několik let (a někdy se nedočkáme vůbec viz. Duke Nukem Forever). V době internetu pak není probléme sledovat tiskové konference naživo a dozvědět se tak potřebné zprávy z první ruky. V tomto článku bych se rád zaměřil na tiskovku Microsoftu, která proběhla v pondělí a představil se na ní první z trojice velkých hráčů (další jsou pochopitelně Sony a Nintendo). Text nemá sloužit jako hlubokomyslný rozbor popisující veškeré nuance herních sofistikovaných mechanismů. Spíše bych vás rád seznámil s novinkami na XBOX360, které bych doplnil několika ryze osobními postřehy.


Celá konference měla bezmála dvě hodiny a co se týká profesionality, není ji co vytknout. Microsoft konečně přestal otravovat s grafy o prodejích, přestal chválit své úspěchy a zaměřil se na to, co skutečně v nejbližších měsících nabídne. XBOX360 si pořád udržuje dostatečný odstup do Playstationu a je si tudíž vědom, že může experimentovat. Zároveň si pochopitelně drží své portfolio, na kterém může stavět. Celá prezentace začala představením multiformátové Rock Band Beatles, na kterou čeká obrovské množství této oblíbené kapely. Videa vypadají parádně, je vidět, že tvůrci přistupovali k této legendě opravdu zodpovědně. V okamžiku, kdy se na pódiu objevili Paul McCartney a Ringo Starr, nebylo co řešit. Škoda, že jejich výstup byl tak krátký, nicméně už teď se můžeme těšit na písničky jako Get Back, Here Comes The Sun nebo Day Tripper. Řada skladeb byla navíc prezentována formou originálního videoklipu, což může být pro hru rozhodně osvěžující.

 

 
 
 Další blok odstartovaly další zajímavé tituly. Nový Tony Hawk s podtitulem Ride nám připraví zřejmě nezapomenutelné chvíle, protože se dočkáme kompletní změny ovládání. Místo ovladače drapneme prkno (samozřejmě bez koleček) a začneme se snažit skákat po pokoji. Upřímně, vypadá to pěkně, ale na první pohled se mi to zdálo celkem těžké. Na skatu jsem stál jednou v životě, takže mohu jen těžko soudit. Dalším těžkotonážním kalibrem se stalo Modern Warfare 2, jehož první díl se zapsal zlatým písmem do historie videoher. Chytře sestříhané filmečky působily výborným dojmem a vypadá to, že nás opět čeká nezapomenutelné dobrodružství. Hratelná ukázka, ve které jste pomocí dvou cepínu šplhali po ledové hoře, ukazovala, že tvůrcům nápady rozhodně nechybí. Tohle by měl být rozhodně hit.

 
 
Před několika lety by to bylo naprosto nemyslitelné, ale nový díl Final Fantasy (už číslo 13) se objeví také na XBOXu. Očekává nás obvyklý mix technického světa a magie, grafika nikoho nenechává na pochybách, že tohle bude rozhodně bomba. Systém boje bude opět modifikován a zdá, se že tvůrci se budou držet akčního modelu, který použili ve dvanáctém díle. Anglická verze by měla vyjít na jaře příštího roku.
 

 
 
Následně se Billovi hoši věnovali výhradně exkluzivitám. Je potěšitelné, že nezapomínají ani na drobnější hry na XBOX Arcade. Tak např. od tvůrců Gearsů se dočkáme akčního nářezu Shadow Complex. Vypadá to na styl klasických arkád v nové grafice, hodně frenetická akce. Joy Ride zase svým závodním stylem připomíná staré dobré mikromašiny. Jen tak dál, protože takových her není nikdy dost. „Velké hry“ zastupují většinou pokračování. O Crackdownu 2 se už nějakou dobu spekulovalo, zatím však o něm příliš informací nemáme. Příjemně překvapil Left4Dead, jehož pokračování si na nás brousí své shnilé zuby již tento podzim. Naopak po delší době se připomíná Splinter Cell Conviction, který prošel poměrně radikální změnou v grafice (a hlavní hrdina Sam Fisher už nemá ten houmlesácký vzhled) a působí dojmem dobře namixovaného thrilleru. K dostání taktéž na podzim.
 

 
 
POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ

Detaily

Platforma: XBOX

Chcete vidět další Preview platformy XBOX? Přejděte na stránku XBOX Preview.