God Of War: Ghost of Sparta - preview

Autor: Miloslav Čechal | 23.09.2010
Žánr:  PSP  | Preview  | Akční
Kratos se ještě jednou vrací, aby ukázal, že nepatři do starého železa.


Kdo by neznal hru „God of War“, vlajkovou loď konzole Playstation, která se dočkala tří dílů na PS2- PS3 a jednoho na PSP. Příběh Sparťana Krata, jenž to dotáhl až na boha války a pokořitele celého Olympu.

God Of War: Ghost of SpartaGod Of War: Ghost of Sparta

Za pár měsíců na pulty obchodů dorazí jeho nové dobrodružství a my se už nyní podívali, jak se to hraje prostřednictvím dema, k němuž Sony nedávno rozesílalo kódy.


Opět stanete v roli neohroženého Sparťana Krata (kdo by to nečekal, že?) ještě z dob jeho časné vlády jako boha války a zápletka se bude točit okolo bájného města Atlantida, které se potopilo pod hladinu moře. Tím pádem nás čekají nádherné vodnaté scenérie plné nových nepřátel,
zbraní, prostředí, atd.


God Of War: Ghost of Sparta

Demo je vcelku krátké, něco okolo 20 minut, kde si nejprve zvolíte jednu z dvou nabízených obtížností (lehká nebo normální) a pak se už objevíte na lodi, kterou rozbouřené moře hází sem a tam. V tu chvíli se na vás řítí první protivníci. A už začíná krvavá řežba. God of War nabízí přesně to, co se od něj očekává, plno akce, násilí a drsné souboje s bossy. Hned v demu jste vrženi proti mořské potvoře Scylle, která na vás dotírá mohutnými chapadly a ostrými čelistmi. Novinka je zde možnost si při hře měnit zbraně- místo klasických Athéniných mečů si lze vybrat kopí se štítem, které má své specifické typy útoků a je velmi účinné, zvlášť z míry dosahu, protože kopím se dá slušně házet po protivnících . Kratos dokáže z obrany též svižně přejít v útok tím, že se rozeběhne, povalí soupeře na zem a z kraje mu sází smrtelné rány a jako dorážku ho vyhodí do vzduchu, což zvládne i jako samostatný útok. Masakrovat nepřítele jde i z výskoku, což se hodí pro vyšší protivníky, nebo pro ty, co létají. Co se týče magických schopností, tak už v demu si vyzkoušíte elektrizující „Eye of Atlantis“, což je bleskový proud energie, který dá bojovníkům dost zabrat.


God Of War: Ghost of Sparta

Samozřejmě ho není možné používat neustále, je třeba ho šetřit a dobíjet. A jako v jiných dílech zbraně a magické schopnosti půjde postupně vylepšovat. Dočkáme se i logických hádanek, přesouvání objektů na daná místa, aby se otevřely další vchody a cesty. Pokud jste hráli předchozí díl na PSP s názvem „Chains of Olympus“, tak vězte, že tato hra má být o 25 % delší a bude i více zápasů s bossy, mezi nimiž se kromě zmíněn´příšery Scylly představí i legendární král Midas. Po dohrání dema jsem si všiml, že se otevřela nová položka jménem- „Treasures“, kde byla na výběr aréna, typ a množství nepřátel, velikost Kratova zdraví, časový limit, opětovné zjevování se nepřátel apod. Prakticky si na tom můžete zkoušet bojové techniky a bez zbytečného pobíhání bojovat o přežití v gladiátorsky laděné aréně. Myslím, že je to příjemné zpestření pro ty, co preferují čistokrevnou akci. Graficky i zvukově se dílo řadí mezi špičku toho, co je na handheld PSP nyní dostupné. Vše vypadá skvěle, hýbe se plynule a zní ještě lépe. Ono to vlastně není ani tak moc překvapivé, série God of War pokaždé nabídla dokonalé technické zpracování ždímající z přístrojů maximum a tento kousek není výjimkou.

God Of War: Ghost of SpartaGod Of War: Ghost of Sparta

God Of War: Ghost of SpartaGod Of War: Ghost of Sparta

Celkově se demo hrálo velmi dobře, hra neztratila nic ze své přitažlivosti, dynamičnosti, ani akce, takže věřím, že 2.11., kdy má „Ghost of Sparta“ pro PSP vyjít, bude o zábavu postaráno a věrní fanoušci by jistě tento počin neměli zmeškat.Detaily

Platforma: PSP
Doporučená konfigurace: PSP

Chcete vidět další Preview platformy PSP? Přejděte na stránku PSP Preview.