The Witcher - Rise of the White Wolf - novinky

Autor: Jakub Dak | 12.12.2008
Žánr:  PS3  | Novinky  | RPG
Přinášíme Vám preview konzolového Zaklínače! Jak si tato skvělá PC hra povede na mnohem náročnějším trhu mezi konzolemi ?
Herní zpracování slavného Zaklínače z pera Andrzeje Spakowského sklízelo obrovský úspěch. Bylo jen otázkou času, než tento fenomén dorazí i na konzole. Nyní si všichni majitelé konzolí mohou radostně zavýskat. Zaklínač přichází...

 Zaklínač pro konzole ponese podtitul Rise of the White Wolf a opět jej budou mít na kontě tvůrci z CD Projektu. I když se nebude jednat o zcela nový díl, spíše půjde o předělávku, bude zde mnoho změn oproti původní hře. Ony změny si postupně rozebereme. Nejedná se o nějak brutálně velké zásahy do hry, spíše o logické přizpůsobení konzolím a drobné úpravy. Nejdříve by se však slušelo začít trochou příběhu.

The Witcher - Rise of the White Wolf Celý děj se odehrává v alternativním středověku. Hlavním hrdinou hry je zaklínač Geralt (též zvaný Bílý Vlk). Po svém výcviku na Kaer Morhen byl nemilosrdně vržen do světa plného nestvůr, špíny, zákeřnosti a nepřátelství. Jeho životní poslání je stejné jako u všech ostatních zaklínačů. Svět musí být očištěn od nestvůr. A tak Geralt putuje světem a za pár drobných nasazuje krk v boji proti zlu. Hlavním tématem hry je však odhalení a rozuzlení zápletky točící se kolem záhadné organizace zvané Salamandra. Tolik o příběhu a teď k oněm zmiňovaným změnám.
 Asi nejsamozřejmější změnou oproti PC verzi je ovládání. Je to poměrně logické, gamepad není myš. Ovládání tudíž bude zcela přizpůsobeno konzolovým ovladačům a všem by mělo ihned sednout. Se změnou ovládacích prvků souvisí i kompletně překopaný soubojový systém. Zatímco v původní hře byly tři typy útoků, zde jich bude 5 - 6. Ovládání bude přece jen o mnoho akčnější, podobně jako u běžných akčních adventur. U Playstationu 3 budou také využity funkce sixaxisu a to v podobě miniher.
 Další novinkou je předělaná grafika. Ve hře nás tak čekají zcela nové scenérie a grafické efekty. Velkého pokroku dozná mimo jiné hra světla a stínů. Zcela nové budou také reálnější pohyby a celková animace postav. Textury budov a vlastně i celého okolí by také měly doznat jistých úprav. Zkrátka a dobře, celá grafická stránka bude zase o něco výše a je téměř jisté, že nás čeká další pastva pro oči.The Witcher - Rise of the White Wolf
 Samozřejmostí je také podpora archivmentů u X360 a trofejí u PS3. Bylo také oznámeno, že konzolová verze nebude obsahovat českou lokalizaci. Vzhledem ke zpackanému českému dabingu u originálu mě to nikterak moc netrápí. Přeci jen, Polština zde bude 100% a o její kvalitu se jistě bát nemusíme.


 Zaklínač se na konzolích stane téměř jistě hitem a pravděpodobně také nejlepším konzolovým RPG. Už teď se nemohu dočkat, až si onen skvost budu moci zahrát, avšak do vydání hry (2009) zbývá ještě mnoho času. Čekání si můžeme trošku zpříjemnit alespoň skvělým trailerem, který všechny fanoušky příjemně navnadí.

  

Detaily

Platforma: PS3

Chcete vidět další Novinky platformy PS3? Přejděte na stránku PS3 Novinky.