Mafia II - preview

Autor: Lukáš Slavkovský | 14.08.2010
Žánr:  PS3  | Preview  | Adventury
Demo na Mafii II je na PS Store, tak na co ještě čekáte?

Teprve nedávno jsme vám přinesli dojmy z připravovaného DLC k tolik očekávané hře, Mafia II. Nyní je k dispozici demo ochutnávka plné verze hry na PS Store a to plně v českém dabingu! Ačkoli původní konverze Mafie pro PS2 se až tak úplně nepovedla (byla citelně slabší než PC verze), druhé pokračování očividně potěší i majitele konzolí.


Mafia II


Hratelná ukázka obsahuje jedinou misi a omezený pohyb městem, dohrát ho do konce však potrvá nemalou chvilku. Vaším úkolem je zajít do palírny a zabít určený cíl. Mise však není až tak jednoduchá či jednotvárná a její dění se postupně bude komplikovat. A to je velmi dobře. Skriptované scény, které demo obsahuje, navozují překrásnou atmosféru a ani na vteřinu se jistě nebudete nudit. Hrát začínáte ve svém bytě, kde viditelně ještě není všechno doladěné. Kamera mi trošku překážela při přechodu malými místnostmi a sem-tam jsem zakusil malý framedrop. Každopádně hned, jak jsem vylezl na ulici, jsem neměl žádné větší výhrady. Ukrást si auto byl už však menší problém. Policistů ve městě není málo a když si nedáte pozor, rázem je budete vidět ve zpětném zrcátku. Ovládání auta je příjemné a celkově jsem s ním dostatečně spokojen. Ve městě, které ještě není plně přístupné a navíc pohyb po něm je také ohraničen časovým limitem, najdete i pár obchodů, kde si můžete nakoupit například zbraně či náboje. Pravá zábava však nastává v momentě, kdy konečně dorazíte na místo určení.


Mafia II


Jak jsem již v úvodu zmiňoval, hra i pro PS3 je plně v českém dabingu, což je vysoce potěšující a doufejme, že do budoucna se objeví více her s touto možností. Na hlavních postavách se herci řádně posnažili, i když alespoň v jednom případě se mi hlas příliš k postavě nehodil. Dialogy jsou však parádněí a zábavné a nejednou jsem se zasmál nad komentáři postav. Na druhé straně třeba říci, že hlasy a výkony lidí, které běžně potkáte na ulici, jsou v hodně případech otřesné a znějí amatérský. Ale zpět k misi. Během vaší návštěvy palírny potkáte nemalé množství protivníků, zakusíme krycí systém (který, jak jsem zmiňoval v předešlé preview, je dobře známý z tolika jiných her) a vystřídáte pár zbraní. Líbí se mi fakt, že pokud si nedáte pozor, můžete zemřít na dvě až tři rány. Také se mi líbí AI protivníků. Nevystavují se bezhlavě na odiv a hledají krytí. Nestalo se mi, že by mě překvapili vběhnutím přímo do mého úkrytu, vždyť nakonec pro ně samotné by to bylo nebezpečné. Pokud jsem přišel k nim blízko, rychle utíkali do jiného úkrytu, opětovali palbu. Tak to jednoznačně má být. A i moji spolubojovníci reagovali skvěle. Kryli se poctivě, pomáhali mi a vychutnávali si své povolání. Ostře to kontrastuje s nevyzpytatelným situacemi z GTA, kde jste misi po půl hodině hraní nemuseli dohrát kvůli nedostatku zdraví, nerealistickým množstvím protivníků nebo chybám v AI. Navíc pokud i v rámci mise zemřete, nemusíte jít úplně od začátku. Demo mi poskytlo dostatek checkpointů i zábavy na to, aby mě motivovalo nevzdávat se a dohrát ho do vítězného konce.


Mafia II


Co mě na hraní hry příjemně překvapilo, jsou některé zničitelné objekty. Po mrtvém soupeři jsem sebral pistoli a věru, hned se stala mojí zbraní číslo jedna. V momentě, kdy odstřelíte kus omítky ze sloupu, nebo zabijete dva nepřátele jedinou ranou, si uvědomíte pravou sílu této zbraně. Je to opravdu výborný pocit vědět, že zbraň má opravdu takový účinek, jaký mít má. Dost bylo her, kde brokovnice jen velmi chabě reprezentovala svou skutečnou sílu. Každá zbraň po sobě zanechává svůj efekt, každá má šanci si vás získat. Celkový dojem, který Mafia II po sobě zanechala v podobě dema, je úžasný a to navzdory nejedné chybě ve framerate a jiným bugem, které dle mého názoru plná verze obsahovat již nebude. Ačkoliv jsem první Mafii příliš nepřišel na chuť (ani PC ani PS2 verzi), Mafia II bude evidentně výborná.

Detaily

Platforma: PS3

Chcete vidět další Preview platformy PS3? Přejděte na stránku PS3 Preview.