Průvodce CZ STORE PS3 - novinky

Autor: Oldřich Bezdomnikov | 12.11.2007
Žánr:  PS3  | Novinky  | Akční
Minulý týden se nám rozjel český Store. Jaké že jsou jeho hlavní trumfy?

Ve čtvrtek 8. listopadu jsem si na stránkách české SONY přečetl nečekanou, ale o to radostnější zprávu – dnes rozjíždíme český Store. Majitelé Playstationu 3 tuto možnost rozhodně neočekávali tak brzy, někteří ji dokonce nečekali nikdy. A světe div se, ve čtvrtek večer opravdu začal Store fachat. Dost bylo vymýšlení smýšlených adres a jmen, falšování karet, teď už je vše legální a mnohem pohodlnější. Vzhledem k tomu, že ve světě už Store funguje nějaký ten pátek, řekl jsem si, že by nebylo od věci napsat takový malý průvodce českým Storem a upozornit tak na zajímavé věci, které by rozhodně neměly zůstat bez povšimnutí. Nebudu vyjmenovávat vše, zaměřím se spíše na hitovky, které vás zaručeně pobaví a upozorním také na méně povedené kusy, kterým by se měl člověk raději vyhnout.

Dema

Hratelné ukázky nových her vždy potěší a co že máme na výběr. Vybral jsem pětici podle mého názoru nejlepších dem.

1. Ratchet and Clank Future – jednoznačná jednička, z dema si můžeme udělat obrázek, jak výborná by mohla být plná verze, která je momentálně již na pultech obchodů.

2. Skate – jistě, ježdění na skateboardu každého nebere, ale takhle má vypadat ukázka ze hry – rozsáhlý tutoriál a několik úkolů na výběr.

3. Heavenly Sword – řada hráčů jistě zná tuto diskutabilní, ale na druhé straně výbornou hru. Váhající střelci si mohou vyzkoušet tuto krátkou ukázku, která však nepostrádá hlavní zbraně celé hry.

4. Colin McRae Dirt – zajímavá hra se prezentuje, jak se patří. Tři auta na výběr ve třech různých tratích, to už dokáže zabavit na nějaký čas.

5. PES 2008 – nepsané pravidlo bylo tentokrát porušeno. Konečně někoho napadlo dát do hry celý zápas a ne jen první poločas, na výběr celkem šest národních mančaftů.

A čemu se vyhnout – rozhodně robotickým akcím Armored Core 4 nebo Gundam. Japonci mají tenhle styl rádi, ale já u toho vydržel předně 20 sekund.

Plné hry

Obrovské lákadlo Storu, stačí mít jen platební kartu (samozřejmě nějaké peníze na ní) a můžete vesele kupovat celé hry. Opět následuje pětice nejlepších, v závorkách uvádím cenu v korunách.

1. Tekken Dark Resurrection Online – pokud nechcete čekat na šestý díl, tak je to pro vás jednoznačná volba. Port z PSP se povedl na jedničku a možnost zahrát si hru po síti také není k zahození. (570,-)

2. Warhawk – frenetická online akce, která se hraje po čertech dobře. Koupit si ji můžete také na BR disku a cena je prakticky totožná, což je pro Store tak trochu handicap. (860,-)

3. Super Stardust HD – obyčejná střílečka řeknete si, ale já u ní strávil pěknou řádku hodin. A možnost porovnat své skóre s ostatními po celém světě z ní dělají těžkotonážní sentinel. (230,-)

4. Calling All Cars – stará dobrá hra na policajty a zloděje, zabalená do zábavného kabátu. Její přednosti oceníte především při online hře. (230,-)

5. Super Rub a Dub – alias kačenky. Zábavná hříčka, která využívá zajímavým způsobem možnosti SIXAXISU, navíc příznivá cena. (145,-) Vyhněte se rozhodně hře Nucleus – podivná a celkem odpuzující záležitost.

Klasika

Do této kategorie jsou zařazeny hry pro pamětníky, nebo pro ty, kteří si chtějí doplnit své herní vzdělání. Pro menší výběr jsem se rozhodl pouze pro tři nejlepší kousky, všechny hry v této kategorii jsou za 145 korun.

1. Medievil – jedna z nejkrásnějších her na PS1, bohužel nikdy nebyla tak úplně doceněná. Rozsáhlé levely, skvělé nápady, humor a na svoji dobu vynikající grafické zpracování.

2. WipEout – legendární závody ultrarychlých vznášedel a jeden z prvních hitů SONY. Už aby bylo další pokračování.

3. Crash Bandicoot - Pokud obdivujete Uncharted, tak si můžete vyzkoušet hru, která firmu Naughty Dog proslavila. Plošinovka, jak se patří, na PS1 si vysloužila další dvě pokračování.

Nebrat: některé archivní kousky jsou již poněkud vyčpělé (Rampage).

A co vás čeká ještě?

Vedle solidní zásoby filmečků z her a filmů, také wallpapery či přídavky do her (např. nová auta do Motorstormu nebo mapy do střílečky Resistance). Myslím si, že výběr je poměrně veliký a nesmíte zapomínat, že každý čtvrtek přicházejí nové kousky.

Detaily

Platforma: PS3

Chcete vidět další Novinky platformy PS3? Přejděte na stránku PS3 Novinky.