Red Alert 3: Uprising přichází v březnu

Autor: Michael Davidík | 25.01.2009
Společnost Electronic Arts oznámila plánované vydání třetího pokračování série Command & Conquer: Red Alert s názvem Command & Conquer Red Alert 3: Uprising exkluzivně pro PC.  V tomto samostatném titulu, který obsahuje další rozsáhlé singleplayerové kampaně, proniknou hráči ještě hlouběji do světa Red Alertu.

„Uprising je hra, která v mnoha ohledech reflektuje ohlasy komunity hráčů Command & Conquer,“ uvedl Amer Ajami, hlavní producent EA Los Angeles. „Přinášíme jim další věci, po kterých volají – rychlejší, plynulejší a zábavnější hratelnost, pokračování příběhu Red Alertu 3 a další filmové scény s hvězdným hollywoodským obsazením. Současně nás velmi těší, že se nám do hry podařilo zapracovat nové věci, například dosud neznámé jednotky a mód Commander’s Challenge, v němž si hráči mohou vypracovat své schopnosti a lépe proniknout do umění vedení boje.”

Command & Conquer Red Alert 3: Uprising vás zavede do doby po skončení gigantických bitev v Red Alertu 3, kdy se Sověti stále ztěžka vzpamatovávají z drtivé porážky, Impérium vycházejícího slunce zoufale touží po znovuzískání ztracené cti a slávy a zdánlivě vítězní Spojenci řeší problémy s korupcí a zradcovstvím ve vlastních řadách. Kromě čtyř minikampaní – po jedné pro každou z frakcí plus jedné bonusové, zaměřené na okolnosti vzniku speciálního komanda Yuriko armády Impéria vycházejícího slunce - bude Command & Conquer Red Alert 3: Uprising premiérově obsahovat i nový mód Commander’s Challenge. V něm si hráči budou moci ověřit své schopnosti v konfrontaci s devíti veliteli z různých oblastí světa a na různých úrovních obtížnosti v 50 originálních misích se specifickými pravidly a podmínkami.

Opět se hráči mohou těšit na živé akční scény, které samozřejmě doprovází Gemma Atkinson a Ivana Milicevic v rolích vysokých velitelek spojeneckých a sovětských sil, jenž doplní nová jména, která budou již brzy zveřejněna.

Pro hraní Command & Conquer Red Alert 3: Uprising není vyžádaná předchozí instalace Red Alert 3. Podle dosavadních informací by tento samostatný produkt měl vyjít v březnu letošního roku.