První číslo internetového magazínu PS MAG je venku

Autor: Michael Davidík | 27.11.2007
PS MAG je tu. První číslo je konečně na světě! Stahovat můžete již nyní z našich stránek (www.psmag.xf.cz). První, listopadový PS MAG je přímo nabušený recenzemi (GT5: Prologu, SEGA Rally, Manhunt 2 atd.), preview (HAZE, Alien vs. Predátor atd.), novinkami a zajímavými články (Těstoviny, PS Store, Games Chart a další).

Nezbýva nic jiného, než poděkovat serveru GameSport.cz, který nám pomáhá s distribucí a těšíme se na další spolupráci.


Pokud stále nevíte co náš PS MAG je, níže najdete všechny potřebné informace:

PSMAG. Jednoduchý a výstižný název začínajícího internetového magazínu, jež je věnován převážně konzolím Sony (PS2, PS3 a PSP). Zakladatelé a celá redakce pracuje usilovně na tom, aby pařanům nabídli kvalitní alternativu ,,velkých,, komerčních herních tiskovin. To však neznamená, že by PSMAG byl pouho napodobeninou výtvorů jako Level, Next Level, OPSM2 a podobně. Naopak. Celý tvůrčí tým pečlivě ladí každou drobnost či detail, aby byl PSMAG pro Vás každoměsíční zdrojem informací, recenzí, zajímavých materiálů, názorů a v neposlední řadě taky zábavy, ale hlavně, kvalitního a příjemného čtení. Jak jsem již v předchozím souvětí naznačil, PSMAG se bude objevovat každý měsíc, což se zdá jako jediným akurátním vyvážením aktuálnosti s rozsahem. Když už jsem naťuknul ten rozsah, PSMAG se bude pokaždé pyšnit cca 50 stranami nabitými informacemi ze světa konzolí Playstation. PSMAG má oficální status magazín neoficiální, což znamená, že nás nesvazuje žádná licence a ,,druhá strana,,.

Jak bude PSMAG vycházet?
Už dvakrát jsem avizoval, že PSMAG je plánovaný jako měsíčník. Pro distributivní účely byla vybrána internetová síť, konkrétně prostřednictvím s námi spolupracujících webů. Zatím jsou jisté console-forum, ps3home, gamesport.cz, apod.estranky.cz, zaparit.cz a ps3.herniweb.cz, další jsou v jednání a v čas se je dozvíte. PSMAG bude v unikátním rozlišení určeným pro monitory Vašich PC i handheld PSP. Takže nebude (pro majitele PSP) problém stáhnout PSMAG doma na PC a vzít si ho například do školy či práce a tam se důkladně začíst.

Má to cenu?
Mnozí z Vás si jistě při pročítání těchto řádek položili otázku typu: Má cenu dělat internetovém magazín v záplavě všech těch herních serverů a časopisů, které podporují velké labely? Ano (jinak bychom to nedělali, že). Důvodů je hned několik. Za své výtvory od čtenářů, kromě přečtení samozřejmě, vůbec nic nechceme, PSMAG je zdarma, což je v dnešní, předražené době, dosti slušné.

Kdo za PSMAGem stojí?
Pokud jste posluchači aPodu a líbí se Vám tvorba pánů NoLimit a Filca, respektive Filip Vančura a Filip Němec, tak je pro Vás PSMAG jistá volba. To samozřejmě neznamená, že je PSMAG určen pouze jim. Atmosféra a styl MAGu je (doufáme) přizpůsoben každému (ne)majiteli PS2, PS3 či PSP. Redaktory Vám zde představovat nebudu, na to je určeno místo v MAGu, ale pokoušel jsem se vybrat dobré, zkušené a ,,pohodové,, tvůrce, jež se (schválně) liší svým stylem psaní i vyjadřování.

Jak kontaktovat redakci?
A to jak z důvodu návrhů, dotazů či připomínek, ale i se zájmem přispívat a třeba se i stát jedním z členů redakce anebo kvůli něčemu úplně jinému. Provozovatelem, vydavatelem a distributorem je redakce aPodu (Filip Vančura a Filip Němec), takže i kontakty jsou obdobné. Pro veškeré otázky kolem PSMAGu využívejte e-mail: redakce.psmag@gmail.com anebo kontaktuje buď šéfredaktora Filipa Vančuru nebo zástupce Filipa Němce na ICQ či mailu (najdete v sekci Contacts).