Pravidelné přísuny informací z ARMA 2

Autor: Michael Davidík | 30.01.2009
Vývojřský tým Bohemia Interactive společně s IDEA Games oznámili pomocí tiskové zprávy, že chystají vydat na oficiálních stránkách ARMA 2 celkem jedenáct aktualizací, které přiblíží jednotlivé strany konfliktu a zejména výzbroj ve hře. Postupné zveřejňování bude v pravidelných týdenních intervalech, vždy ve čtvrtek odpoledne. Těšit se můžete na novinky obsahující detailní popis a informace o jednotlivých frakcích, počínaje jednotkami US Marine Corps. Nebudou chybět ani exkluzivní sady screenshotů a krátkých videí.

Jelikož je právě dnes čtvrtek a odpoledne, tak již můžete zabrouzdat na oficiálních stránky - http://www.arma2.com , zvolit si nahoře český jazyk a zamířit do první aktuality, která se týká zmíněné americké námořní pěchoty.
  • Vojáci námořní pěchoty jsou vyzbrojeni moderními palnými zbraněmi, např. útočnými puškami M16A4 a M4, kulomety M249 SAW a M240. Pro vojáky USMC je charakteristická uniforma v digitální kamufláži MARPAT.
  • Nejpoužívanějšími vozidly je kolový obrněný transportér LAV-25, pásové obojživelné bojové vozidlo pěchoty AAV. Údernou sílu představují tanky M1A2 Abrams.
  • Vzdušný transport je zajišťován vrtulníky MH-60S Seaknight, UH-1Y Venom a konvertoplány MV-22 Osprey. Útočnými stroji jsou vrtulník AH-1Z Super Cobra a proudový letoun F-35 s kolmým vzletem a přistáním.
  • Součástí 27. MEU je i odřad speciálních jednotek Force Recon. Úkolem techto elitních jednotek v operaci Harvest Red je hloubkový průzkum a útočné operace v týlu protivníka.
  • Mariňáci v boji spoléhají nejen na svůj výcvik, ale i pokročilé zbraňové a průzkumné systémy, jako např. bezpilotní průzkumný letoun Predator nebo raketový komplet MLRS.