Logitech představuje Flight System G940

Autor: Michael Davidík | 07.06.2009

 Vzhůru do oblak: Logitech představuje svůj první ovladač


s hmatovou odezvou pro letecké simulátory
Logitech Flight System G940 přináší letecký zážitek simulátoru, autentické ovládací prvky a realistickou hmatovou odezvu
Los Angeles — 2.června 2009 — Fandové leteckých simulátorů, kteří touží po realistickém zážitku, se mohou radovat: Logitech dnes uvádí na scénu Logitech® Flight System G940. Poslední příspěvek k proslulé řadě herních periferií ze série G od společnosti Logitech je zároveň její první ovladač s hmatovou odezvou určený pro letecké simulátory. Design a ovládací prvky byly inspirovány vojenskými a komerčními letouny a vrtulníky.


Série G herních periferií je ve všech ohledech neobyčejná, a to platí i o G940,” říká Ruben Mookerjee, ředitel marketingu herních produktů společnosti Logitech. “K tomuto projektu jsme přistoupili s cílem umocnit zážitek z letecké simulace. Ať už letíte
s A380, s F/A-18 Hornet nebo s vrtulníkem Comanche, když chcete cítit vítr v křídlech, ovládat motory zároveň nebo každý zvlášť a zvládat náročné manévry, pak si budete
s G940 připadat jako ve skutečnosti – od startu až po přistání.”


Aby byl zážitek skutečně strhující, třídílný Logitech Flight System G940 zahrnuje joystick se zpětnou odezvou, dvojité přípusti motorů a směrových pedálů. Navíc
s pomocí 250ti voleb programovatelných tlačítek integrovaných v jednom plně vybaveném řešení HOTAS {Hands On Throttle-and-Stick} máte přístup k důležitým řídícím systémům letounu bez nutnosti pustit ovladače z ruky.


Systém je také jednoduchý na instalaci: jednoduše připojte plynovou páku a pedály
k joysticku a zapojte USB konektor do vašeho počítače. Na všech komponentech jsou také úchyty, díky kterým je snadno připevníte k podkladové ploše.
Flight System G940 je kompatibilní s nejpopulárnějšími leteckými simulátory pro PC, včetně Microsoft® Flight Simulator X, IL-2 Sturmovik™: 1946 a Lock On: Modern Air Combat X-Plane 9.

 


Joystick s hmatovou odezvou


Joystick ovladače Flight System G940 je kvůli větší realističnosti vybaven u Logitechu již proslulou technologií hmatové odezvy, která vám umožní pilotovat váš letoun s jistotou, protože cítíte jeho pohyb, reakci na vítr, turbulence a přetížení. Hmatová odezva, na rozdíl od vibrační zpětné vazby nebo jiných technologií využívajících otřesy, vytváří směrově přesný pocit vnímaný hmatem a věrně simuluje síly, které během letu působí.


Joystick ovladače Flight System G940 je navržený tak, abyste s ním plně ovládli svůj letoun, a proto nabízí dvoustupňovou kovovou spoušť, šest programovatelných tlačítek, mini-stick, osmisměrný kloboučkový ovladač a tři analogová trimovací kolečka. Abyste se cítili pohodlně i během dlouhých letů, joystick má širokou, pevnou základnu, opěrku na dlaň ruky, lehký výklon páky a povrch měkký na dotek. 

Programovatelná dvojitá přípusť motorů


Abyste mohli realisticky pilotovat jakýkoli letoun, ovladač Flight System G940 je vybaven rozdělenou plynovou pákou, která se hodí při ovládání vícemotorových letadel. Když letíte v jednomotorovém stroji, můžete tlačítkem obě páky spojit, aby se vám řídilo pohodlněji.


Interaktivní, programovatelná tlačítka umístěná v základně přípustě spolupracují se softwarem vašeho oblíbeného leteckého simulátoru. Svítí červeně, zeleně, žlutě nebo zůstávají zhaslá, a tak indikují stav důležitých řídících systémů letounu – stejně, jako to je ve skutečném kokpitu. Sada od Logitechu obsahuje pro vaše pohodlí také 80 předtištěných popisků, které můžete zasunout do tlačítek, a tak snadno vytvoříte autentický řídící panel obsahující například GPS, autopilota a ovladače vysunutí podvozku.


Kromě osmi programovatelných kláves v základně je ovladač Flight System G940 vybaven dvěma osmisměrnými kloboučkovými ovladači, čtyřmi programovatelnými tlačítky na rukojeti a dvěma otočnými analogovými ovladači. Přiložený herní software od Logitechu vám umožní sestavit si prakticky jakékoli možné ovladání G940 v několika krocích.


Autentické pedály


Pedály – mechanismus inspirovaný vybavením současných stíhacích letounů – představují otevřenou konstrukci s ovladači směrovek a nožními brzdami, které věrně napodobují ovládání skutečného letadla, zvláště když provádíte únikové manévry, přistáváte při bočním větru nebo pilotujete helikoptéru. Otočnou regulací můžete navíc měnit odpor pedálů, tak aby vyhovoval vašemu pilotnímu stylu. Pro větší pocit pohody je základna opatřena také kobercovými úchyty a opěrkami na paty, takže vaše nohy zůstanou na místě i při těch nějtěžších manévrech.


Cena a dostupnost


Očekává se, že Logitech Flight System G940 bude v Evropě k dostání v září za doporučenou maloobchodní cenu 299€, respektive v ČR 8.190,- Kč.
O společnosti Logitech


Logitech je přední společností v oboru osobních periférií a je hnací silou inovací v oblasti navigace pro PC, komunikace přes Internet, digitální hudby, ovládání systémů pro domácí zábavu, her a bezdrátových zařízení. Společnost Logitech International, založená v roce 1981, je společnost registrovaná ve Švýcarsku, její akcie se obchodují na švýcarské burze SIX {LOGN} a na americké burze Nasdaq Global Select Market {LOGI}.


# # #


Logitech, logo Logitech a jiné značky Logitech jsou registrovány ve Švýcarsku a v některých dalších zemích. Veškeré ostatní ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků. Více informací o společnosti Logitech a jejích produktech můžete získat na webových stránkách společnosti na adrese www.logitech.com.


 


Zdroj: PR