Kmotr 2 jde do prodeje

Autor: Michael Davidík | 09.04.2009
Společnosti Electronic Arts a Paramount Digital Entertainment oznámily začátek prodeje  videohry Kmotr II na 10. dubna ve verzích pro videoherní a zábavní systém Xbox 360™, počítačový zábavní systém PLAYSTATION®3 a PC. Hra je lokalizovaná do češtiny pro PC a Playstation 3.

Kmotr II nabízí hráčům skvělou fiktivní možnost stát se mafiánským donem – chlápkem, který šéfuje celému klanu,“ řekl výkonný producent Hunter Smith. „Kombinací strategického herního systému, kde musíte myslet jako pravý don, a intenzivními souboji v systému Blackhand (Černá ruka) vytváříme novou subkategorii v žánru her v otevřeném světě. Už se nemůžeme dočkat, až se hráči pustí do budování svých klanů.“Kmotr II  v sobě nese veškerou dramatičnost, akci a rodinné vazby klasické filmové  předlohy a prezentuje je v interaktivní formě. To znamená, že hráči musejí  budovat svůj klan, investovat do něj, starat se o výběry výpalného, ovládat zločinecké kruhy a dokonce korumpovat úředníky – to vše prostřednictvím revolučního Donova pohledu. Jde o 3D zobrazení hráčova kriminálního impéria a rodinného stromu, kde se shora dívá na všechna tři města a může tak lépe koordinovat přepadení, atentáty na rivaly nebo útoky na základny konkurenčních gangů. Jako donovi rodiny Corleonových, Kmotr II vkládá do rukou hráče veškerou kontrolu, umožňuje mu vyzkoušet si život ve světě Kmotra a současně psát vlastní příběh podvodu, zrady a boje o moc v 60. letech 20. století, zlaté éře organizovaného zločinu.

Titul Kmotr II, vyvinutý studiem EA Redwood Stores, obdržel rating ESRB M (Mature) a PEGI 18+. Kmotr II bude k dostání za doporučenou MOC 1799 Kč pro Xbox 360 a PLAYSTATION 3 a 1199 Kč pro PC.